Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
4.5 8 2038 0
28.04.2018

Shakes & Fidget - PC

Shakes and Fidget został wydany w serwisie Steam około miesiąca temu, niemal zbiegając się z wydaniem nowego międzynarodowego serwera 7. Tytuł ten był już od dawna grą przeglądarkową, a jej pojawienie się na platformie gier spotkało się z różnymi opiniami.

Gra ma swoje korzenie w niemieckiej parodii World of Warcraft z udziałem ludzkiego wojownika i gnoma Shakes i Fidget. Komiksy są w większości w języku niemieckim, ale można znaleźć tłumaczenia fanów w języku angielskim w Internecie. Gra oparta jest na wspomnianym komiksie, a styl artystyczny jest czerpany bezpośrednio z nich.

Kiedy tworzysz postać, możesz wybierać spośród ośmiu różnych ras podzielonych na dwie frakcje. Nie ma wrodzonych zdolności ani specjalnych umiejętności, które sprawiają różnicę, a różnice w statystykach są ledwo dostrzegalne. Wybierz ulubione i spersonalizuj je, używając głupiej twarzy. Dostępne są tylko trzy klasy: wojownik, skaut i mag.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Istnieją niewielkie różnice między sobą, z których głównym jest pułapka zbroi. Bez względu na twój sprzęt, każda klasa może osiągnąć określony procent redukcji obrażeń, przy czym wojownicy mają najwyższy, a magowie najniższy. Kolejną różnicą jest atrybut używany do ataku. W zależności od klasy użyjesz Siła, Zręczność lub Inteligencja do ataków. Nie tylko to, ale będziesz miał również specyficzną mechanikę unikalną dla twojej klasy. Wojownicy mogą blokować nadchodzące fizyczne ciosy, zwiadowcy mogą unikać ataków, a magowie nadrabiają brak zdolności defensywnych z większymi obrażeniami, które ignorują zbroję.

Jeśli chodzi o grę, naprawdę niewiele z tego. Można powiedzieć, że Shakes i Fidget mogą być jedną z pierwszych gier bezczynnych, na wiele lat przed tym, jak Cookie Clicker ustawił ten gatunek w kamieniu. Twoja kontrola jako gracza jest bardzo ograniczona. Jeśli chodzi o walkę z potworami lub innymi graczami, walki są po prostu dwoma zawodnikami, którzy na zmianę biją się, aż jeden wygrywa. Jedyną strategią i kontrolą walki jest przygotowanie przed nią. Wydaj złoto, zwiększając swoje atrybuty i poprawiając bieg swojej postaci.

Shakes i Fidget uruchamiają odpowiednio broń i magiczny sklep, w którym można kupić ekwipunek i mikstury. Kiedy kupujesz coś ze swoich sześciu automatów, na jego miejsce odradza się coś nowego, a zastąpią wszystko o północy. Jest to ważne, aby wziąć pod uwagę, ponieważ ich ekwipunek wzrośnie mocą twojego poziomu. Będą także kupować wszystko, co chcesz sprzedać, więc nie wahaj się rzucić przestarzały sprzęt na jakieś kieszonkowe. Mikstury sprzedawane przez Fidget tymczasowo podniosą twoje statystyki, co przydaje się w grze średnio do późnej.

Istnieją dwa główne sposoby na zdobycie złota na sprzęt i zwiększenie statystyk. Misje w tawernie są najlepsze w zależności od wybranej misji. Zawsze będziesz mieć do wyboru trzy różne misje. Ważne zmienne to czas potrzebny na jego ukończenie, po którym będziesz walczył z potworem i otrzymasz nagrodę za quest, jeśli wygrasz, złoto i doświadczenie. Te ostatnie dwa liczą się nawzajem dla zachowania równowagi. Misje, które dają o wiele więcej złota, przyniosą znacznie mniej doświadczenia i na odwrót. Czasami questy zapewnią ci także ekwipunek dla twojej postaci i klucze do lochów do zbadania. Możesz także kupić wierzchowce, aby zmniejszyć czas misji, co pozwoli ci wykonać więcej misji w ciągu jednego dnia. Innym sposobem na zarabianie złota jest praca w straży miejskiej.

Arena jest głównym elementem Player Versus Player, który pozwoli ci walczyć z graczami o postaciach podobnej do twojej. Zwiększysz swoją pozycję, podnosząc swoje statystyki i cześć oraz poprawiając swój sprzęt. Przed walką pamiętaj, aby wydać jak najwięcej, bo stracisz 10% swojego złota, jeśli przegrasz. Bez względu na wynik, możesz walczyć na arenie tylko raz na 10 minut. Kolejnym elementem PvP w Shakes and Fidget są wojny gildii, ale twoim głównym interesem związanym z dołączeniem do gildii są bonusy exp i gold, które otrzymasz.

W miarę zdobywania poziomów odblokujesz więcej rzeczy do zrobienia. Po osiągnięciu 10 poziomu możesz zdobyć klucze jako nagrody za misje i odblokować lochy. Spotkania będą znacznie trudniejsze niż zwykle, ale nagrody będą znacznie wyższe. Możesz próbować lochów tylko raz na godzinę, więc upewnij się, że możesz go pokonać. Od poziomu 15 i później możesz kupić tom, który będzie rejestrował wszystkie potwory i sprzęt w grze. Będzie zapisywać wyposażenie graczy, z którymi walczysz na arenie, ale tylko wtedy, gdy je pokonasz. Po osiągnięciu poziomu 25 możesz zacząć budować fortecę własną, która nie różni się niczym gry, jak Ikariam. Możesz tworzyć budynki i żołnierzy i atakować fortece innych graczy, aby ukraść ich zasoby. Jest też budynek, który zwiększy ilość miejsc w ekwipunku.

Nie ma prawie żadnej muzyki oprócz szybkiej melodii zwycięstwa / sukcesu i dźwięku zderzających się broni. Grafika jest zabawna i humor pojawia się zarówno w tekście, jak i w scenach. Od 21:00 Shakes i Fidget będą na przykład sprzedawać ci przedmioty w swoich sklepach na pidżamach.

Podczas gdy grzyby są walutą, którą można kupić za prawdziwe pieniądze, tak naprawdę nie ma potrzeby kupowania żadnych. Czasem otrzymasz je podczas questingu, a na głównej mapie jest karawana, kiedy możesz zakręcić kołem za darmo raz dziennie, co może przynieść ci kilka z nich. Jeśli masz szczęście, możesz udać się do tawerny, aby znaleźć złowrogiego hazardzistę, aby zdobyć dużo złota lub grzybów. Pozwoli Ci to kupić piwo w tawernie, dzięki czemu będziesz mógł wykonywać więcej zadań, kupować lepszy sprzęt i mocniejsze wierzchowce. Można ich również używać do zmiany pozycji sklepu i resetowania liczników czasu zarówno dla aren, jak i dla lochów.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
WERDYKT
Shakes i Fidget nie są grą dla wszystkich. Może być odtwarzany niedbale, jeśli nie masz zbyt dużo czasu na początku, ale gdy już zdobędziesz wystarczająco dużo i odblokujesz wszystko, będziesz musiał zwracać na to większą uwagę. Jest wielu graczy, więc gracze zorientowani na PvP mogą przeoczyć brak kontroli w pojedynkach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to stara gra, która otrzymała pewne aktualizacje i wciąż trzyma się całkiem przyzwoicie, za to, co ma do zaoferowania. Tytuł zajmuje przeważnie kilka godzin każdego dnia, po czym możesz po prostu zabrać go do pracy i zdobyć więcej złota.

Twórca: Playa Games GmbH

Wydawca: Playa Games GmbH

Pierwotna data wydania: 24 lutego 2016 r

Platformy: PC (recenzja)

Ocena ESRB: E - Wszyscy
4.5 (głosów: 8)
Art napisany przez Cesere

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grepolis Poradnik do Grepolis

Poradnik tomkedz2000
2

5 Polskich gier przed epoką Wiedźmina

Poradnik Tybero
3

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod - zabawna gra.

Recenzja Marelonto.TV
4

11 Legends Czy gra 11 Legends jest fajnym tytułem do zabicia czasu?

Recenzja NoWłaśnieTak
5

Ikariam Ikariam - ocena ogólna

Recenzja Hircynn
6

World of Tanks Rheinmetall Panzerwagen - najgorszy light X tieru?

Recenzja ChUcKxPoMpA
7

Kultowa, nieśmiertelna gra pasjans

Recenzja LiquidSnake
8

Stardew valey. Zwykły symulator farmy?

Recenzja Macnut
9

Minecraft Top 5 zwierząt w minecraft

Recenzja Gergul
10

Tanki Online Tanki online czyli WoT dla słabszego sprzętu?

Recenzja BLAZEJ1
Chat