Jak to działa
0.0 0 356 0
15.02.2018

Star Wars: Battlefront 2 (2005)

"Star Wars Battlefront 2", stworzona przez LucasArts we współpracy z Pandemic Studios, była kontynuacją kultowej serii Battlefront. Była jedną z najlepiej sprzedających się gier z owego uniwersum. Gra łączy w sobie dwa gatunki: 1-osobowy i 3-osobowy tryb rozgrywki. Została wydana na platformy PC ( CD/ DVD/ Steam), PS2, PSP oraz Xbox 360.

W grze można znaleźć 4 tryby gry, m.in. :

=> Kampania (Campaign) ;

=> Podbój Galaktyki (Galactic Conquest) ;

=> tryb wyboru różnorakich map i er (Instant Action) ;
=> tryb wieloosobowy (Multiplayer) ;

Kampania opisuje wydarzenia, w których uczestniczył 501 Legion - akcja rozgrywa się pomiędzy trzecią a piątą częścią Gwiezdnych Wojen. Składa się ona z 16 misji, które można przejść w około od 12 do 24 godzin, nie pomijając bitew w kosmosie, które moim skromnym zdaniem są nieodzownym elementem w Gwiezdnych Wojnach. Kolejność misji nie jest do końca ułożona, tak jak to zostało przedstawione w filmie, aczkolwiek nie wpływa to jakoś na klimat i rozgrywkę podczas przechodzenia ów misji, można powiedzieć, że jest ona przez to ciekawsza.
W Trybie podboju galaktyki, są do wyboru 4 frakcje: CIS ( separatyści ) , Republika, Imperium oraz Rebelia. W menu tego trybu ukazana jest cała mapa galaktyki oraz podbite przez nas planety. Podczas przemieszczania się można natrafić na wroga jednostkę, w efekcie której dochodzi do bitwy w kosmosie. Oczywiście podczas zarówno wygranych, jak i przegranych bitew zdobywa się kredytki, które można wymieniać na kupno uzbrojenia, sprzętu, czy też wykupywać nowe klasy postaci z danej frakcji ( każda frakcja posiada w tym trybie w sumie 8 postaci, w normalnych trybach jest ich 6, a podczas bitew w kosmosie 2) oraz bohaterów.

1 Klasa to szturmowcy zazwyczaj z karabinem;

2 Klasa to żołnierze z ciężkim uzbrojeniem ( bazooka );

3 Klasa to snajper;

4 to Inżynier;

5 Klasą w imperium to jest oficer, w rebeli botański szpieg, w CIS Magna Guard, a w republice Clone Commander;

6 Klasą w imperium jest Dark Trooper z Jetpackiem, w rebeli jest to wookie, w CIS Droideka, a w republice Jet Trooper (również posiada Jet pack);

Każda z tych klas ma swój niepowtarzalny sprzęt, uzbrojenie, siłę rażenia, ilość pkt. życia oraz szybkość poruszania.

Galaktyczny podbój jest jednym z trudniejszych (czasochłonny), ale ciekawych trybów.

Kolejnym trybem jest "Instant Action", czyli po prostu luźna gra z botami, w której jest tryb flagi, podboju, szturmu (zazwyczaj walka w kosmosie), etc. Znaleźć tam można dużą ilość map. Można ustawić ilość botów i map we własnej rozgrywce. Jak już wcześniej pisałem, każda frakcja posiada 6 klas postaci, jak i każda mapa ma swoją określoną erę (CW - Clone Wars oraz GCW - Galactic Civil War), po uzyskaniu odpowiedniej liczby pkt. można otrzymać możliwość gry bohaterem (Jedi lub Sith'em).
Ostatnim trybem jest tryb wieloosobowy. Przed wyłączeniem serwerów GameSpy tryb ten codziennie był oblegany przez dziesiątki tysięcy graczy i serwery były niemalże pełne każdego dnia. Tryb wieloosobowy posiadał dokładnie te same cechy, co "Instant Action", można było wspólnie grać z graczami z całego świata, świetnie się przy tym bawiąc. Były organizowane turnieje pomiędzy klanami (Również był swego czasu ESL), w których można było otrzymać nagrody pieniężne. Społeczność tej gry w latach świetności sięgała 5 MLN stałych graczy, z czego ok. 300 tys. było każdego dnia na serwerach (multiplayer). Po wyłączeniu serwerów przez GameSpy społeczność ta spadła do 1000 graczy, a później zmalała do 100. Obecnie Tryb multiplayer jest wspierany przez SwbfSpy , czy też na Gameranger, jak i również na steam i gog'u.

SwbfSpy jest to organizacja stworzona przez społeczność tej gry. Rzadko można jednak spotkać graczy na serwerach - zazwyczaj można zobaczyć późną porą.

Moim zdaniem jest to genialna gra z całego uniwersum Gwiezdnych Wojen, polecam ją każdemu, co prawda grafika jest, jaka jest ale gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana. Można pobierać mody, mapy i inne ciekawe narzędzia do tejże gry. Spędziłem przy tej grze około 9 lat z przerwami (od 2008 oku jestem jej posiadaczem).

Komentujcie, oceniajcie, mam nadzieję, iż artykuł się wam spodobał.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Reverb

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
4

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
5

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
6

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
7

Goodgame Empire Jak zdobywać rubiny w Goodgame Empire?

Poradnik Banankowiec2453
8

Travian Dlaczego warto zacząć grę w Travian?

Recenzja vacper
9

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
10

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
Discord