Jak to działa
Przejdź do gry Star Wars The Old Republic
Star Wars The Old Republic
5.0 1 2248 0
09.07.2017

SWtOR - recenzja zawartości F2P

Star Wars the Old Republic to MMORPG który początkowo miał być konkurentem World of Warcraft, ale przeszedł z systemu abonamentowego na Free-2-Play + subskrypcja. Aby mieć dostęp do całej zawartości gry trzeba płacić ok. 30 zł co miesiąc (mniej jeśli kupuje się od razu na większy okres), jednak jak dobra jest ta gra dla kogoś kto nie chce wydać na nią ani grosza? Czytając listę ograniczeń dla F2P można mieć wrażenie że bez opłaty gra się co najwyżej w wersję demo. Jednak w rzeczywistości aż do end-game'u jedynymi odczuwalnymi różnicami jest późniejsze zdobycie umiejętności przyśpieszających poruszanie się, ograniczenia craftingu, brak odradzania się bezpośrednio w miejscu śmierci i wolniejsze levelowanie. To co jest w tej grze najważniejsze czyli fabuła dla wszystkich 8 klas postaci zostaje bez zmian.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jeśli chodzi o ocenę kontentu F2P to zacznę od moim zdaniem najgorszego elementu gry: systemu walki. Jest on po prostu nudny. Być może wyniki to z niskiego poziomu trudności gry (szczególnie odkąd można każdemu towarzyszowi przypisać dowolną rolę. Healer przez większość gry leczy nawet więcej niż ty otrzymujesz obrażeń!), ale mi się on zwyczajnie nie podoba. Jednak jest tu miejsce do dyskusji: są osoby które to lubią, grają dużo meczów PvP i spędzają dużo czasu na PvE.
Jest to mimo wszystko mała wada w obliczu świetnych linii fabularnych. Wszystkie 8 klasowych historii jest świetne, a to która z nich jest najlepsza może być przedmiotem długiej dyskusji (moją ulubioną jest ta Imperialnego Agenta). Do tego te wszystkie dostępne za darmo opowieści to tak naprawdę większość gry. Nie jest wymagana żadna dopłata, żadna opcja dialogowa nie jest za paywallem. Utrudnieniem dla F2P jest wolniejsze zdobywanie poziomów przez co trzeba robić zadania dodatkowe, które i tak są w większości okraszone ciekawą otoczką fabularną, więc nawet nie warto ich omijać.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Poza historią SWtOR ma do zaoferowania kilka dodatkowych rozrywek. Pierwszą, najoczywistszą jest PvP na arenach. Jeśli spodobała ci się walka, z pewnością warto tego spróbować.
Drugą są flashpointy i operacje, czyli po prostu takie multiplayerowe misje w wydzielonych lokacjach. Naprawdę warto zagrać.
Są jeszcze walki kosmiczne, czyli po prostu strzelanie do przeciwników statkiem poruszającym się po torze ustalonym przez twórców.
Najbliżej oddzielnej gry jest jednak gra myśliwcami. Tutaj otrzymujemy tak naprawdę prostą wersję Star Conflict w świecie Star Wars. Nawet fajne, ale raczej świeci pustkami.

Podsumowując: model F2P SWtOR'a jest naprawdę świetny. Pozwala bez problemu grać bez świadomości że po zapłaceniu gra stanie się o niebo lepsza, bo choć subskrypcja ma dość duże plusy nie blokuje połowy zawartości darmowym graczom. Warto więc dać szansę grze która ma świetną fabułę dostępną bez żadnych opłat.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez opliko95

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

War Thunder Omówienie każdej linii samolotów - War Thunder

Recenzja FlupixDD
3

Forge of Empires Skąd taka popularność ?

Recenzja Tybero
4

League of Legends Teamfigh Tactics- jak grać, żeby wygrywać?

Poradnik Julcia1
5

League of Legends Poradnik junglera/ zaawansowany jungling

Poradnik pk_14
6

Najlepsze gry fryzjer

Recenzja TheMaślak
7

Jak kupić komputer? Część druga - Gotowce z aukcji

Poradnik Pink Sheep Lololololololo
8

CSGO Prime (B2P) CS:GO Trening movementu, prefire'ów

Poradnik BIGWOJ
9

CSGO Prime (B2P) jak być bardziej skillowym?

Poradnik BLAZEJ1
10

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
Chat