Jak to działa
Przejdź do gry Star Wars The Old Republic
Star Wars The Old Republic
5.0 1 1839 0
09.07.2017

SWtOR - recenzja zawartości F2P

Star Wars the Old Republic to MMORPG który początkowo miał być konkurentem World of Warcraft, ale przeszedł z systemu abonamentowego na Free-2-Play + subskrypcja. Aby mieć dostęp do całej zawartości gry trzeba płacić ok. 30 zł co miesiąc (mniej jeśli kupuje się od razu na większy okres), jednak jak dobra jest ta gra dla kogoś kto nie chce wydać na nią ani grosza? Czytając listę ograniczeń dla F2P można mieć wrażenie że bez opłaty gra się co najwyżej w wersję demo. Jednak w rzeczywistości aż do end-game'u jedynymi odczuwalnymi różnicami jest późniejsze zdobycie umiejętności przyśpieszających poruszanie się, ograniczenia craftingu, brak odradzania się bezpośrednio w miejscu śmierci i wolniejsze levelowanie. To co jest w tej grze najważniejsze czyli fabuła dla wszystkich 8 klas postaci zostaje bez zmian.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jeśli chodzi o ocenę kontentu F2P to zacznę od moim zdaniem najgorszego elementu gry: systemu walki. Jest on po prostu nudny. Być może wyniki to z niskiego poziomu trudności gry (szczególnie odkąd można każdemu towarzyszowi przypisać dowolną rolę. Healer przez większość gry leczy nawet więcej niż ty otrzymujesz obrażeń!), ale mi się on zwyczajnie nie podoba. Jednak jest tu miejsce do dyskusji: są osoby które to lubią, grają dużo meczów PvP i spędzają dużo czasu na PvE.
Jest to mimo wszystko mała wada w obliczu świetnych linii fabularnych. Wszystkie 8 klasowych historii jest świetne, a to która z nich jest najlepsza może być przedmiotem długiej dyskusji (moją ulubioną jest ta Imperialnego Agenta). Do tego te wszystkie dostępne za darmo opowieści to tak naprawdę większość gry. Nie jest wymagana żadna dopłata, żadna opcja dialogowa nie jest za paywallem. Utrudnieniem dla F2P jest wolniejsze zdobywanie poziomów przez co trzeba robić zadania dodatkowe, które i tak są w większości okraszone ciekawą otoczką fabularną, więc nawet nie warto ich omijać.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Poza historią SWtOR ma do zaoferowania kilka dodatkowych rozrywek. Pierwszą, najoczywistszą jest PvP na arenach. Jeśli spodobała ci się walka, z pewnością warto tego spróbować.
Drugą są flashpointy i operacje, czyli po prostu takie multiplayerowe misje w wydzielonych lokacjach. Naprawdę warto zagrać.
Są jeszcze walki kosmiczne, czyli po prostu strzelanie do przeciwników statkiem poruszającym się po torze ustalonym przez twórców.
Najbliżej oddzielnej gry jest jednak gra myśliwcami. Tutaj otrzymujemy tak naprawdę prostą wersję Star Conflict w świecie Star Wars. Nawet fajne, ale raczej świeci pustkami.

Podsumowując: model F2P SWtOR'a jest naprawdę świetny. Pozwala bez problemu grać bez świadomości że po zapłaceniu gra stanie się o niebo lepsza, bo choć subskrypcja ma dość duże plusy nie blokuje połowy zawartości darmowym graczom. Warto więc dać szansę grze która ma świetną fabułę dostępną bez żadnych opłat.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez opliko95

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
2

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
4

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
5

God of Gods God of Gods. Warto grać?

Recenzja ShadowPicoxd
6

CSGO Prime (B2P) Jak nagrać fragmovie na słabszym komputerze?

Poradnik wzarek
7

Travian Zawalcz o tytuł najlepszego stratega

Recenzja Lollfa
8

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
9

Mass Effect - recenzja

Recenzja TurboBagiety
10

Hearthstone talie - TEMPO DEMON HUNTER

Poradnik Porarzo
Chat