Jak to działa
Przejdź do gry Stronghold Kingdoms
Stronghold Kingdoms
5.0 1 1479 0
21.11.2017

Stronghold Kingdoms. Jedna z lepszych gier strategicznych.

GARŚĆ INFORMACJI

Stronghold Kingdoms jest wielosobową grą strategiczną od studia Firefly. Studio to jest odpowiedzialne za powstanie takich gier jak Twierdza i Twierdza Krzyżowiec. Zapraszam do dalszej części artykułu, której przedstawię wady, zalety.


ZALETY
- Łatwość w opanowaniu rozgrywki. Mi rozpracowanie mechanik zajęło ok 3 dni.
- Możliwość zdobycia surowców, dzięki zwiadowcom. Jest to sposób pozyskania materiałów, którego nigdy wcześniej nie widziałem w grach tego typu.
- Ciekawy sposób awansowania na wyższe poziomy. Jest to system gromadzenia honoru, który pozwala nam się rozwijać. Można go zdobyć na różne sposobów, co jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala wprowadzić więcej różnorodności.
- Różnorodność surowców. Poza podstawowymi 4 materiałami (drewno, żelazo, kamień i smoła),
są jeszcze dobra luksusowe.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
- Różnorakie pożywienie. W tym tytule występuje różne typy jedzenia, nie jak w większości gier tego typu. Co więcej mają one wpływ na zadowolenie mieszkańców.
- Budowanie zamku. W tym tytule sami budujemy swoją twierdzę. Jej mury, wieże i systemy obronne. Dzięki temu każdy obroniony atak sprawia wiele satysfakcji.
- Realistyczny system werbunku. Żeby wcielić wojownika do naszej armii potrzebujemy, aby do naszej wioski wprowadzali się chłopi. Kiedy mamy ich już sporą liczbę, to możemy zająć się produkcją zbroi i broni. Nie jest tak jak w innych strategiach wieloosobowych – żołnierze biorąc się znikąd, i od razu są wyposażeni w potrzebny sprzęt.
- Badania – kolejny świetny system w tym tytule. Każde badanie, które chcę się przeprowadzić, trzeba dobrze przemyśleć. Co jest kolejnym elementem taktyki w tym tytule.
- System ataku. Niby wymaga od nas tylko ustawienia jednostek. Ale również i temu elementowi towarzyszy wybór odpowiedniej strategii.
- Budowanie struktur w wiosce również wymaga od nas odpowiedniej taktyki, ponieważ ich produktywność zależy od tego jak daleko znajdują się od magazynu. Więc trzeba wszystko przemyśleć, bo ułożenia budowli nie da się niestety zmienić.
- System handlu przedstawia się tutaj interesująco, ponieważ ceny towarów się zmieniają i w każdym punkcie wymiany są inne.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
- Grafika. Według mnie pasuje idealnie do klimatu tego tytułu.
- Gra nie wymaga od nas ciągłego ślęczenia przed monitorem i nadzorowania naszych posiadłości. Wystarczy tylko wejść do niej raz na jakiś czas.


WADY
- System weterana. Chodzi mi tutaj o jego wykonanie, bo sam pomysł jest świetny. Otóż dzięki niemu po osiągnięciu pewnych wymagań możemy awansować na kolejny poziom weterana, który pozwala nam za darmo otrzymywać karty które, dają nam różnorakie bonusy. Brzmi świetnie, ale co poszło nie tak? Moim zdaniem jest to nieprzemyślana strategia faworyzująca osoby wydające kasę na grę, ponieważ taka osoba jest zdolna zgromadzić więcej kart niż ludzie, którzy na grę nie wydali ani grosza. Co powoduje dysproporcję.
- Przemieszczania budynków w wiosce – aby to zrobić potrzebujemy wykupić lub wygrać tryb premium. Co jest bez sensu i zmusza gracza do wydania pieniędzy lub czekania na okazję zdobycia tego trybu za darmo. Przez to nie możemy naprawić błędów związanych z np. przypadkowym umieszczeniem budynków.
- Brak możliwości przestawienia murów na zamku. Jeżeli postawimy gdzieś mur lub inny element obrony to jednymi sposobami na jego przesunięcie jest: usunięcie go lub zniszczenie przez przeciwnika. Taka opcja była by przydatna w sytuacji, kiedy chcemy rozszerzyć obręb murów naszego zamku aby za nimi ustawić np. wartownię lub pułapki.

PODSUMOWANIE

Stronghold Kingdom jest naprawdę solidną internetową strategią. Jedną z najlepszych w swojej kategorii. Niestety nie obyło się bez wad, ale nie są one specjalnie uciążliwe. Polecam ten tytuł każdemu kto lubi tego typu rozgrywkę.

Moja ocena 9/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Metin2 Metin2 - Gra do 30lvl włącznie.

Poradnik Sferus
2

CSGO Prime (B2P) Mało znane graffiti na Overpass? - Ciekawostki CS:GO [1#]

Poradnik JestemKacper
3

Ancestors: The Humankind Odyssey - Moja opinia

Recenzja Kacper12361838
4

Apex Legends Apex Legends - Recenzja

Recenzja Gasior15
5

Roblox Top 3 gry z Robloxa w które musisz zagrać

Recenzja Bernik
6

Star Stable Star Stable - Zaczynamy!

Tutorial Wiki2018nr2
7

Realm of Warriors Bohater Dalekiego Wschodu

Recenzja szeremere
8

League of Legends Janna - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Karty w Clash Royale - Bomber

Poradnik TheMaślak
10

Margonem Fantastyczny świat Margonem

Recenzja LeeCoper
Chat