Jak to działa
5.0 26 1303 0
23.02.2018

„Ten artykuł został odrzucony” - Błędy.

„Ten artykuł został odrzucony”.
Jeżeli zajmowałeś się już tworzeniem poradników, recenzji czy tutorialów na bananopedie możliwe, że twój artykuł został odrzucony. W tej publikacji dowiesz się jak sprawić, aby twoje prace były przyjmowane. Zanim zacznę wymieniać zasady, wymienię kilka powodów, dlaczego miałbyś dorzucać swoją wiedzę i doświadczenie w formie artykułów na bananopedię:
  • Nagroda

Po napisaniu przykładowo opinii na temat nowo wydanej gry, jeżeli upewnisz się, że nie złamałeś punktów poniżej, możesz wysłać ją do sprawdzenia. Jeśli zostanie zaakceptowana zostaniesz nagrodzony 250 banankami oraz do twojego poziomu wpłynie 250 punktów doświadczenia (EXPa). Bananki to wirtualna waluta, którą wymienia się na gry, sprzęt elektroniczny, skiny do CS:GO, kody CDA Premium i wiele więcej! ;)
  • Nauka

Pisanie to ważna część naszego życia (przynajmniej w XXI wieku). Robimy to w szkolę, jak i w pracy. Sam przyznam, że widzę wielkie zmiany pomiędzy moim pierwszym pismem na banankach a aktualnym ;). Dodatkowo zawsze jakiś mały Research przed artykułem doda nam wiedzy o rzeczy, o której piszemy.
  • Pomoc

Pomagasz innym, nie tylko pisząc poradniki. Recenzje też są bardzo pomocne. Moje zdanie jest takie, że chaotycznie napisana recenzja, ale szczera jest lepsza, niż dobrze napisana, choć fałszywa.

Przeczytałeś już około 1200 znaków tekstu, więc powinieneś wiedzieć, dlaczego warto pisać. Teraz dowiesz się, czego nie powinno zawierać pismo na bananopedii.

1. Plagiat

Jednym z najczęstszych powodów odrzucenia jest plagiat, inaczej kopiowanie. Czasami zdarza się, że nawet nie wiesz o tym, że kopiujesz tekst. Na internecie jest wiele narzędzi antyplagiatorskich, wystarczy, że wkleisz tam swój tekst a program sprawdzi, czy jest oryginalny.
2. Gdy słów ci zabraknie... Czyli synonimy

Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - Mikołaj Rej. Mają, mają. Niestety czasami nie mamy wiedzy, aby wykorzystać go w 100%. Taka sytuacja często ma miejsce, oczywiście możesz powtarzać to samo słowo dziesięć razy w tekście, ale można się domyślić, dlaczego ten podpunkt się tutaj znalazł. :) (Jeżeli to ci się nie udało, to spójrz na tytuł).

3. Błędy
Rodzai błędów jest wiele. Od ortograficznych przez frazeologiczne po typograficzne. Zawsze powinieneś sprawdzać błędy. Możesz to zrobić za pomocą stron internetowych. UWAGA! Przy korzystaniu z takowych stron warto sprawdzić, czy posiadają one certyfikat i są bezpieczne.

4. Linki do stron zewnętrznych

Zewnętrznych, czyli niepowiązanych z banankami. Nie umieszczaj ich w artykule, ponieważ może zostać odrzucony. Powód jest prosty, ekipa bananków chroni użytkowników przed stronami, które mogą mieć negatywny wpływ na użytkowników tego portalu.

5. Zdjęcia w słabej jakości

Najlepiej, jeżeli sam wykonasz zrzuty ekranu z gry, niska rozdzielczość od razu skutkuje negatywnym rozpatrzeniem pisma.


A wy, jakie jeszcze znacie powody odrzucenia? Piszcie w komentarzach! :)
5.0 (głosów: 26)
Art napisany przez ketty

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
3

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
4

Football Manager 2018

Recenzja Musik
5

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
6

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
7

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
8

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
9

Team Fortress 2 Team Fortress 2, czyli genialny hero shooter

Recenzja WildJam
10

CSGO Prime (B2P) Jak Trenować i rozgzewać się oraz trenować z ekipą

Poradnik mndss11277
Chat