Jak to działa
5.0 2 24104 0
12.10.2017

The Long Dark - 9 porad dla początkujących

Przygotowałem 9 porad dla osób, które zaczynają swoją przygodę z trybem survival w grze The Long Dark. Są one dostosowane do normalnego poziomu trudności. Nie daje gwarancji, że wszystkie sprawdzą się na poziomie intruz (interloper)

1. Załóż bazę. W TLD występuje wiele budynków, które można zamieszkać. Na bazę polecam wybrać te, które „mają wnętrze” tzn. po otwarciu np. drzwi pojawia się ekran ładowania. Takie miejsca są bezpieczniejsze, ponieważ żaden drapieżnik się do nich nie dostanie. A poza tym są cieplejsze.
2. Zarządzaj Ekwipunkiem. Np. jeżeli wybierasz się eksplorować jakieś miejsce to nie ma sensu zabierać ze sobą: masy jedzenia (bo prawdopodobnie znajdziesz je na miejscu), dużej ilości opału bo nie będzie Ci potrzebny itd. Trzeba rozróżniać co nam się przyda w danej sytuacji a co lepiej zostawić w bazie.
3. Wybieraj ubiór do czynności, które będziesz robił. Na krótki wypad na dwór nie ma sensu zabierać grubej kurtki, spodni itd. Wystarczy lekki ubiór. Za to jeżeli udajemy się na wyjątkowo trudny teren to ubieramy się jak najcieplej itd.
4. Bądź gotowy na każdą ewentualność. Istnieje określony zestaw przedmiotów, które warto nosić przy sobie cały czas. Trzeba uwzględnić niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać podczas podróży. Wytłumaczę to na przykładzie. W każdej chwili możemy zostać zaatakowani przez wilka.
Jak się przed nim obronić? Warto nosić przy sobie nóż ( kiedy dojdzie do walki w zwarciu będzie nieocenioną pomocą), flarę ( jeżeli chcemy go odstraszyć), bandaże i leki ( do opatrzenia ewentualnych ran) itd.
5. Nie noś przy sobie dużej ilości tych samych rzeczy. Po co Ci 5 butelek wody utlenionej, albo 10 bandaży.
To mało prawdopodobne abyś kiedykolwiek miał tyle ran do opatrzenia. Nadwyżkę lepiej zostawić w bazie i zaoszczędzić miejsce.
6. Zanim zaczniesz grać w trybie survival, przejdź fabułę. Dzięki temu nauczysz się co gdzie znajduje się na mapach, ponieważ są one takie same. Niezwykle ułatwia to grę.
7. Nie zaczynaj grać na mapach o wysokim poziomie trudność. Najlepszą mapą na początek będzie Tajemnicze Jezioro (Mystery Lake). Jeżeli ktoś dopiero co odpalił grę, to nie ma sensu wybierać najtrudniejszych map. Po co się zniechęcać
8. Prowadź dziennik. Pozwala on lepiej się wczuć w rozgrywkę. Ponieważ możemy opisywać to co przeżywamy. Możemy również prowadzić statystykę tego co gdzie zostawiamy.
9. Nie załamuj się porażkami. Nie każdy może od razu przetrwać np. 100 dni. Pamiętaj że każda przegrana czegoś Cię uczy. Za każdym razem będziesz coraz lepszy.


Mam nadzieję, że pomogłem, Życzę miłej gry w The Long Dark.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Papa's Pizzeria To Go!-Stary klasyk

Recenzja KochamMaliny
2

CSGO Prime (B2P) Co dropi z jakich skrzynek? CS:GO (II Część)

Poradnik _SkyLone
3

World of Tanks 5 Największych wad World of Tanks

Recenzja Wiktor0204
4

Minecraft pingwin pack

Recenzja Banankowiec2453
5

League of Legends Miss Fortune build do lola.

Poradnik Porarzo
6

Gry z lat 80, które warto znać!

Recenzja Dawid035
7

Arena Mody Arena Mody - moja opinia

Recenzja RoseGold85
8

Gry o najemnikach

Poradnik bartey
9

CSGO Prime (B2P) CS:GO i status Prime

Recenzja MartinezGaming
10

S.K.I.L.L. - Special Force 2 Jak szybko i skutecznie "farmic" Lucky pointy

Poradnik LeGioNNN
Chat