Jak to działa
5.0 2 3000 0
12.10.2017

The Long Dark - 9 porad dla początkujących

Przygotowałem 9 porad dla osób, które zaczynają swoją przygodę z trybem survival w grze The Long Dark. Są one dostosowane do normalnego poziomu trudności. Nie daje gwarancji, że wszystkie sprawdzą się na poziomie intruz (interloper)

1. Załóż bazę. W TLD występuje wiele budynków, które można zamieszkać. Na bazę polecam wybrać te, które „mają wnętrze” tzn. po otwarciu np. drzwi pojawia się ekran ładowania. Takie miejsca są bezpieczniejsze, ponieważ żaden drapieżnik się do nich nie dostanie. A poza tym są cieplejsze.
2. Zarządzaj Ekwipunkiem. Np. jeżeli wybierasz się eksplorować jakieś miejsce to nie ma sensu zabierać ze sobą: masy jedzenia (bo prawdopodobnie znajdziesz je na miejscu), dużej ilości opału bo nie będzie Ci potrzebny itd. Trzeba rozróżniać co nam się przyda w danej sytuacji a co lepiej zostawić w bazie.
3. Wybieraj ubiór do czynności, które będziesz robił. Na krótki wypad na dwór nie ma sensu zabierać grubej kurtki, spodni itd. Wystarczy lekki ubiór. Za to jeżeli udajemy się na wyjątkowo trudny teren to ubieramy się jak najcieplej itd.
4. Bądź gotowy na każdą ewentualność. Istnieje określony zestaw przedmiotów, które warto nosić przy sobie cały czas. Trzeba uwzględnić niebezpieczeństwa, które mogą nas spotkać podczas podróży. Wytłumaczę to na przykładzie. W każdej chwili możemy zostać zaatakowani przez wilka.
Jak się przed nim obronić? Warto nosić przy sobie nóż ( kiedy dojdzie do walki w zwarciu będzie nieocenioną pomocą), flarę ( jeżeli chcemy go odstraszyć), bandaże i leki ( do opatrzenia ewentualnych ran) itd.
5. Nie noś przy sobie dużej ilości tych samych rzeczy. Po co Ci 5 butelek wody utlenionej, albo 10 bandaży.
To mało prawdopodobne abyś kiedykolwiek miał tyle ran do opatrzenia. Nadwyżkę lepiej zostawić w bazie i zaoszczędzić miejsce.
6. Zanim zaczniesz grać w trybie survival, przejdź fabułę. Dzięki temu nauczysz się co gdzie znajduje się na mapach, ponieważ są one takie same. Niezwykle ułatwia to grę.
7. Nie zaczynaj grać na mapach o wysokim poziomie trudność. Najlepszą mapą na początek będzie Tajemnicze Jezioro (Mystery Lake). Jeżeli ktoś dopiero co odpalił grę, to nie ma sensu wybierać najtrudniejszych map. Po co się zniechęcać
8. Prowadź dziennik. Pozwala on lepiej się wczuć w rozgrywkę. Ponieważ możemy opisywać to co przeżywamy. Możemy również prowadzić statystykę tego co gdzie zostawiamy.
9. Nie załamuj się porażkami. Nie każdy może od razu przetrwać np. 100 dni. Pamiętaj że każda przegrana czegoś Cię uczy. Za każdym razem będziesz coraz lepszy.


Mam nadzieję, że pomogłem, Życzę miłej gry w The Long Dark.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
4

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
5

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
6

CSGO (B2P) Jakie proporcje - 4:3, 16:9, a może coś innego?

Poradnik wzarek
7

Warface Warface - kolejny, darmowy klon battlefielda?

Recenzja VeniQs
8

Dead Island- która postać będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik rzulty
9

Tom Clancy's Rainbow Six Siege (B2P) Rainbow Six Siege czyli najlepsza taktyczna strzelanka ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
10

Roblox Gry, w których budujesz!

Poradnik ketty
Discord