Jak to działa
Przejdź do gry The Pride of Taern
The Pride of Taern
3.6 50 2437 0
08.06.2017

Taern - Wiedźmiński klimat w przeglądarkowym MMO?

Marzy wam się gra MMO osadzona w naszych słowiańskich klimatach?... Macie dojść wszechobecnej azjatyckiej popkultury?... Może po prostu uważacie, że mała dziewczynka nie powinna podróżować z 3 metrowym mieczem... A może chcecie jeszcze raz poczuć to, co czuliście grając w Wiedźmina? Co prawda za tą produkcją nie stoi nasza rodzima CD Projekt RED, ale nie ma tego złego, honoru słowiańskiego ducha broni również niezwykle utalentowana Polska firma Witemoon. Tyle w kwestii wstępu. Teraz spróbuje przybliżyć wam czym jest Taern i mówiąc kolokwialnie "z czym się go je"

Wyobraźcie sobie nowego cudownego RPG-a z niezwykłą grafiką, dynamiczną i płynną walką oraz niesamowitymi animacjami. Macie ten obraz w głowie? Tak? To teraz możecie wyrzucić go do kosza. The Pride of Taern nie jest nową produkcją, grafika nie powala na kolana, walka jest turowa a animacje sztampowe i proste. Nie! Nie! Jeszcze nie uciekajcie! Co w takim razie w tej grze niezwykłego? Starszych graczy być może zatrzymam tym, że ta gra to swoiste genialne połączenie Baldursów z serią Might & Magic podlane sosem z MMO. Młodszych natomiast niesamowitym klimatem, świetną społecznością, dorosłymi dialogami i burdel... karczmą którą możemy odwiedzić zaraz po prologu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
To teraz parę słów o mechanice i ogólnie o możliwościach jakie daje nam gra. Produkcja ta dzieli się na dwa zasadnicze etapy:
1) Podróżowanie po mapce: w czasie którego możemy zabrać zadanie, zainicjować walkę, znaleźć sklep, czy po prostu porozmawiać z NPC. Wygląda to dość podobnie to tego co znamy z Might & Magic lub King's Bounty. Całości oczywiście towarzyszy na widok izometryczny, popularny w staro szkolnych RPG.
2) Drugim elementem jest walka. Gdy kogoś zaatakujemy, lub zostaniemy zaatakowani gra przeniesie nas na "arenę". Każdy gracz w danej rundzie dysponuje 12 punktami akcji, trzema strefami obrony (Fizyczna, Dystansowa, Psychiczna) oraz może wykonać pięć akcji. Skomplikowane? Niekoniecznie, samouczek gry wyjaśni to dużo lepiej niż ja.

Teraz fabuła i zadania które postawi przed nami gra. W olbrzymim skrócie jesteśmy uchodźcami, nasz dawny dom (Taern) został podbity przez złe mocarstwo (Uthor) a my uciekliśmy z ojczyzny by ratować cokolwiek się dało. Brzmi sztampowo? Być może, ale gwarantuje, że dialogi są napisane genialnie i klimatycznie, a w zadaniach pobocznych będziemy robić wszystko od łapania wilków, poprze współprace z mafią po odkrywanie zapomnianych grobowców. Wszystko to oprawione w smoki i podziemia. Pewnie spytacie czy w grze znajdują się "Questy" typu przynieś, podaj, pozamiataj. Oczywiście tak, gra nie ustrzegła się tego problemu, jednak został on zręcznie wykorzystany i nazwany zleceniami, które możemy wykonywać co określony czas.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Chciało by się rzec "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę"? Często będziecie do tego zmuszeni. W końcu zabicie lodowego smoka, czy pokonanie pięknej ale zabójczej Morany, nie jest misją dla samotnika. Musicie jednak pamiętać, że charaktery towarzyszy są dużo bardziej rozbudowane, za każdym bohaterem stoi inny gracz. Wdanie się z kimś w romans już nie będzie takie proste (acz dużo bardziej satysfakcjonujące)

Jestem pewny, że wśród wyjadaczy gatunku MMORPG już pojawiają się popularne pytania: Pay2Win?... Nuda?... Monotonia? Uspokajam. Na szczęście płatni gracze nie mają tu zbyt dużej przewagi, nuda jak w każdej grze prędzej czy później spróbuje zaatakować jednak administracja skutecznie stara się ją zwalczać, a monotonia nie jest straszna, nowe krainy pojawiają się systematycznie wraz z naszym progresem.

Jakieś słowo końcowe? Mogę napisać tylko tyle: grę polecam ponieważ jest inna niż większość. Z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ale nie przekonacie się jeśli nie dacie jej szansy. Graficznie nie znajdziecie tam nic wybitnego ale, świetny słowiański klimat, doskonałe zadania, genialne towarzystwo to cechy przewodniej tej gry.


Dziękuję za Uwagę
Vegir
3.6 (głosów: 50)
Art napisany przez Vegir

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Space Soldiers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
2

Tibia I ty możesz zostać legendarnym wojownikiem

Recenzja Lollfa
3

CSGO Prime (B2P) Recenzja na temat gry CS:GO

Recenzja Jakacz
4

Crossout WoT dla niespokojnych

Recenzja mb_bananki
5

Shakes & Fidget Shakes & Fidget - Gra, która podbija świat?

Recenzja kulkowski
6

Metin2 Metin2 - GRA DLA FANÓW GRINDOWANIA.

Recenzja Mesashii
7

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
8

POU Jest tu ktoś kto pamięta Pou? Pokażę wam dzisiaj kilka wskazówek dotyczących zarabianai monet w POU:)

Poradnik Kasia678
9

Roblox Roblox Natural Disaster

Recenzja Maczgracz
10

MovieStarPlanet MSP JAK ZDOBYĆ UNIKATY NA MSP?!

Poradnik arbuzarares
Chat