Jak to działa
5.0 1 2261 0
10.02.2018

The Walking Dead (sezon 1) - recenzja gry

W ostatnim czasie do dużej popularności doszła popkultura związana z apokalipsą. W popkulturze na dobre zadomowiła się seria "Metro 2033" (zarówno uniwersum gier, jak i książek), seria filmów "Cloverfield", czy choćby serial młodzieżowy "The 100". Dużą część dla siebie z tego gatunku zgarnęły "żywe trupy", które pojawiają się w świetnej polskiej serii gier "Dead Island", w ogromnie popularnym serialu "Gra o Tron" czy w coraz bardziej popularnej kulturze survivalowej "na wypadek ataku zombie".

Warto zauważyć, że wszystko to zaczęło się przede wszystkim od komiksu i serialu "The Walking Dead", który zapoczątkował cały ruch związany z "Żywymi trupami". Na popularności tego uniwersum postanowiła skorzystać firma Telltale Games, która stworzyła grę przygodową osadzoną w świecie chodzących umarłych. Jak radzi sobie gra na tle świetnego serialu ?
The Walking Dead: The Telltale Games Series to gra przygodowa, która stworzona jest na podobnej zasadzie jak serial - składa się z wydawanych pojedyńczo odcinków w formie epizodów (którego ukończenie zajmuje około 2 godzin), których 5 tworzy cały sezon pierwszy. Sama rozgrywka również jest bardzo filmowa. Warto dodać, że twórcy są w trakcie produkcji finałowego, czwartego sezonu.

Przede wszystkim w oczy rzuca się styl graficzny całej serii - mimo kilku lat na karku dzięki specyficznemu, nadal prezentuje się on świetnie. Gra zbudowana jest w 2D, jednak dzięki zabiegom twórców prezentuje się on jak 3D (podobny zabieg jak w serii gier "Syberia"). Nieco udziwnione jest sterowanie, ponieważ podczas kierowania naszym bohaterem kamera i tło często przeskakują i zmieniają perspektywę, do czego trzeba się przyzwyczaić.
Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to gra bliżej ma do bycia interaktywnym filmem, niż klasyczną przygodówką. Gra nie jest nastawiona na walkę z zombie, opiera się przede wszystkim na dialogach i historii. Mamy tu do czynienia ze schematem podobnym do serialu "Gra o Tron" czy serii gier "Wiedźmin" - nie mamy tu łatwych wyborów, a każda decyzja niesie za sobą jakieś negatywne konsekwencje - innym słowem wybieramy między złym a złym.

Dużym minusem ze strony twórców jest brak oficjalnej polskiej wersji językowej. Na szczęscie dzięki twórcom ze strony grajpopolsku.pl, który odwalili kawał świetnej roboty możemy się cieszyć z możliwości gry w naszym ojczystym języku.

Czy warto zagrać w The Walking Dead Sezon 1 - bez wątpiwości mogę powiedzieć, że tak. To świetna gra, ze wspaniałą historią, która nie pozostawia nas obojętnymi wobec tego co dzieje się na ekranie. Gra ma już kilka lat, a mimo to się nie zestarzała, więc jeśli nie grałeś to najwyższy czas nadrobić zaległości/
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LeonardoPL

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Arena Mody Zostań najpiękniejszą modelką

Recenzja Julcia1
2

CSGO Prime (B2P) Counter Strike:Global Offensive najlepszy FPS?

Recenzja Seb0L03
3

Minecraft Prezentacja Gry ''Minecraft''

Poradnik alienowsky123
4

Castlevania: Circle of the Moon - Echo

Recenzja LiquidSnake
5

League of Angels 2 Leauge of Angels 2, kontynuator porażek, czy lekarstwo na część pierwszą ?

Recenzja Osa1020
6

Warface Recenzja gry: Warface - FPS

Recenzja Cesere
7

Wolni farmerzy Wolni Farmerzy - tutorial

Tutorial BananoNinja
8

Gacha Life Recenzja Gry "Gacha Life" – Twórczość, Personalizacja i Kontrowersje

Recenzja Jamiee
9

Cuisine Royale Cusine Royal - strzelaj jak chcesz !

Recenzja babanbos
10

Hero Zero Recenzja gry: Hero Zero

Recenzja Cesere
Chat