Jak to działa
Przejdź do gry Tibia
Tibia
5.0 1 899 0
18.06.2017

I ty możesz zostać legendarnym wojownikiem

Tibia gra niemieckiej produkcji CipSoft o charakterze MMORPG oparta na bitmapowej grafice 2D, jednak bez dźwiękowa. Na rynku istnieje już 20 lat ( od 1997 roku ).
Gracz może wcielić się w jedną z czterech postaci : Druid, Palladyn, Czarodziej i Rycerz. W świecie Tibii możemy spotkać graczy z całego świata. Głównym celem gry jest wędrówka po świecie Tibia, ulepszanie umiejętności naszej postaci, polowanie na różnego rodzaju potwory, atakowanie innych graczy i zdobywanie łupów. W grze istnieje również funkcja handlu oraz rozmowy z innymi użytkownikami. Tibia jest dostępna do ściągnięcia za darmo na PC, a także w wersji mobilnej na urządzenia przenośne; jednak jej producenci zadbali również o możliwość wykupienia pakietu premium.
Gra oparta jest na serwerach PvP, gdzie można atakować innych graczy ( Optional lub Hardcore ).
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
W Tibii oczywiście towarzyszą nam różnego rodzaju questy, za wykonanie których możemy otrzymać ciekawe i często przydatne nagrody. Jak w większości gier tego typu duże znaczenie ma social ( wspólne wyprawy graczy, handel, przynależenie do gildii, rozmowy, współpraca klas ). Plusem jest to, że sami możemy wybrać postać którą chcemy grać, a także miasto w które stanie się naszym domem ( trzy podstawowe to : Carlin, Ab' dendriel oraz Thais ). Wszystko było by piękne i niekończące się, gdyby nie fakt że w Tibii możemy zginąć. Śmierć jednak nie musi być końcem naszej gry, co prawda stracimy pewną część umiejętności, przedmiotów, nasz plecak na ekwipunek - ale Tibia umożliwia powrót do swojego świata kiedy tylko mamy na to ochotę. Minusem jest to, że na serwerach grasują killerzy, którzy zrobią wszystko by pozbawić życia słabszych graczy i zagarnąć łup.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Zdania na temat Tibii są podzielone, jedni uważają to za kunszt gamerski ( pomimo 20 lat na rynku grywalność nadal jest, może nie na tym samym poziomie, ale jednak ), inni natomiast uważają, że po tak długiej obecności na rynku gier powinna ona zostać nieco unowocześniona, że gra jest bezcelowa bo tak naprawdę nie ma żadnej konkretnej fabuły, a granie polega tylko na zdobywaniu wyższego levelu i dla niektórych kończy się po śmierci postaci. Jako były gracz uważam jednak, że ten oldschoolowy look wyróżnia Tibię spośród innych produkcji i jak na lata, w których została ona stworzona funkcjonalność wszystkich opcji jest na dobrym poziomie. Na początku mogłabym dać Tibii 5 gwiazdek, ale teraz skuszę się co najwyżej na 3. Nie zmienia to faktu, że jest to jedna z pierwszych klasycznych RPGów i wielki szacunek dla twórców, że przez tyle lat udaje im się tę społeczność utrzymywać.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lollfa

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Jak bezpiecznie zdobyć Robuxy?

Poradnik Mivi51
2

MovieStarPlanet MSP Co można robić msp grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
3

BlockStarPlanet BSP - Najlepsze sposoby na dużą ilość coinsów i XP

Poradnik BiałyBananek
4

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
5

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
6

CSGO Prime (B2P) NRG Esports - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
7

League of Legends Draven - Mistrz wśród ADC

Poradnik 01001101
8

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
9

CSGO Prime (B2P) Najlepsze tricki! [1#] - Mirage

Poradnik JestemKacper
10

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
Chat