Jak to działa

Tibia

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Tibia

Pamiętasz te czasy, kiedy o Tibii mówiło się praktycznie wszędzie? Chociaż lata świetności ta gra MMORPG ma już za sobą, to Tibia wciąż przyciąga tysiące graczy do swojego świata. Jest to Twój powrót do przeszłości? A może to będzie Twój pierwszy raz z tym kultowym tytułem MMO? Wejdź do świata Tibii i stań do walki przeciwko magicznym bestiom!

Stawiaj czoła wszelkiej maści potworom, wśród których znajdziesz między innymi smoki, demony, a także krwiożerczych orków. Zgromadź pokaźny arsenał broni białej i przedmiotów magicznych, którymi będziesz mógł się posługiwać w zależności od wybranej klasy.

Ekwipunek zdobędziesz w walce z potworami lub w ramach nagrody za wykonanie zadań. Przedmiotów jest naprawdę mnóstwo, więc możesz użyć ich albo do rozwijania swojej postaci, albo wymienić je na cenne złoto. Po osiągnięciu 8 poziomu doświadczenia wybierzesz jedną z trzech dostępnych klas bohaterskich: paladyna, maga, rycerza lub druida. To właśnie wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.

To, co przyciąga najbardziej w Tibii to bardzo rozwinięta społeczność, która integruje się ze sobą nie tylko na mapach gry, ale również poprzez rozmowy, dzięki którym gracze prowadzą handel, wybierają się na wspólne wyprawy przeciw stworom, a także rywalizują ze sobą w trybie PvP.
Chociaż ze względu na bardzo staromodną grafikę opartą na bitmapach i brak jakiejkolwiek ścieżki dźwiękowej gra może nie przypaść do gustu wszystkim graczom, trzeba chylić czoła przed pomysłowością autorów i grywalnością, jaką Tibia oferuje.

Zarejestruj się już dziś i graj zupełnie za darmo!

pełny opis gry
Screeny
Tibia screenshot1 Tibia screenshot2 Tibia screenshot3 Tibia screenshot4 Tibia screenshot5 Tibia screenshot6 Tibia screenshot7 Tibia screenshot8 Tibia screenshot9
Video

Tibia wymagania

 • Windows Vista, 7, 8, 10
 • Intel Pentium III / AMD Athlon MP
 • 512 MB
 • AMD Radeon Xpress 1200 / NVIDIA GeForce 6200 LE
 • 300 MB
 • 1 Mb/s
Podobne gry
Chat