Jak to działa
Przejdź do gry Transformice
Transformice
5.0 1 411 0
25.03.2019

Myszowata gierka czyli Transformice.

Pikselowa gra o myszkach czyli Transformice (w skrócie TFM)


Hejka tutaj ja Wiktoria. Dzisiaj Przedstawię wam grę Transformice i wyjaśnię wam na czym ona polega.

No więc polega ona głównie na zbieraniu serków i kupywanie za te serki różnych przedmiotów dla naszej postaci, którą jest mysz. Serki możemy zebrać poprzez po prostu wzięcie serka i wejście z nim do norki (pomaga nam w tym szaman). Możemy to zrobić na niektórych roomach których jest kilka kategorii.


1. Transformice (inaczej normalny tryb) - Jest trybem domyślnym. Na tym trybie znajdziesz mapy stworzone przez graczy oraz przez administratorów gry (Właśnie na niej możemy zdobyć serki).


2. Vanilla - Tryb Vanilli składa się tylko z map stworzonych przez administratorów gry. Wiele z nich jest łatwych do ukończenia dla początkujących (tu też mamy możliwość zbierania serków).


3. Survivor - Tutaj szaman zamiast pomóc wejść ci do norki, której z resztą nawet na tym trybie nie ma (tak jak sera) próbuje ciebie zepchnąć. Bądź ostatnią z ocalałych myszek aby dostać serek!


4. Racing - Na tym trybie musisz jak najszybciej zanieść serek do norki bez pomocy szamana (tutaj runda trwa jedną minutę a nie dwie tak jak na innych trybach).


5. Music - Ten tryb tak naprawdę polega na tym samym co tryb normalny tylko, że tutaj możesz wysyłać swoje ulubione piosenki z serwisu Youtube by wszystkie myszki na roomie je usłyszały!


6. Bootcamp - Tu pojawiają się najtrudniejsze mapy. Jest więc przeznaczony dla zaawansowanych graczy (tak jak na trybie racing na tym trybie przechodzi się mapy bez szamana)


7. Defilante - Na trybie Defilante mapy są w ruchu, więc bądź ostrożny i spróbuj pozostać na ekranie! Pamiętaj, że nie czas jest ważny, a punkty, które zbierasz po drodze! (tutaj też przechodzimy mapy bez szamana)


8. Moduły - To mini gry stworzone przez graczy Transformice. To najlepsze miejsce, jeśli chcesz odkryć unikalne tryby gry!


9. Village - Wejdź na ten tryb i zrelaksuj się w Mysiej Wiosce! Rozmawiaj z innymi, wymieniaj ekwipunkiem oraz upajaj się zasłużonym odpoczynkiem! (tutaj nie masz możliwości zbierania sera.


I to tyle ze wszystkich trybów na Transformice!


Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Hmm, a gdzie wyjaśnienie na czym właściwie polega ten cały szaman? A no tak tu jest!


No więc występuje on na niektórych trybach czyli na:

 • Trybie normalnym (Transformice)
 • Vanilla
 • Survivor
 • Music

Ma on za zadanie pomagać myszkom dojść do norki na tych właśnie trybach (wyjątek to survivor gdzie szaman ma za zadanie spychać myszki).

Ma on możliwość przywoływania przedmiotów takich jak :

 • Strzałka - Można nią posłużyć jako wskazanie myszkom drogi.
 • Balon - Dzięki niemu myszki będą mogły polecieć do góry.
 • Runa - Nie wiem za bardzo jak ją opisać. Nie ma ona specjalnego zastosowania.
 • Pudło - No pudło jak pudło!
 • Małe pudło - Pudło tylko mniejsze.
 • Kowadło - możemy dać go na jakąś rzecz żeby po prostu "trzymała się" ziemi.
 • Deska - No deska jak deska!
 • Mała deska - Deska tylko mniejsza.
 • Piłka - Ona też nie ma głębszego zastosowania tak jak runa.
 • Kule ( potocznie Canony) - Są one najbardziej przydatne na trybie Survivor by spychać nimi myszki.


Mogliście też już zauważyć, że niektóre myszki kiedy są szamanami mają dodatkowe przedmioty. Każda myszka może takie zdobyć poprzez wbicie lvla. Nazywamy to umiejętnościami. Im większy lvl masz tym więcej możesz zdobyć umiejętności.

Aby je odebrać musimy kliknąć w domek pod naszym profilem i wybrać "umiejętności". Wtedy pojawią nam się tak zwane drzewka umiejętności. Tam właśnie je wybieramy! Znajduje się tam aż 5 takich drzewek z różnymi umiejętnościami, każdy ma swoją nazwę. Są to :

 • Duchowy przewodnik - Jest on najbardziej przydatny na trybach, na których ratujemy myszki ponieważ znajdują się tam umiejętności takie jak: Nekromancja (dzięki temu możemy ożywić daną liczbę myszek), Łatwa wygrana (kiedy przywołamy tą umiejętność na daną myszkę z serkiem trafia ona od razu do norki) i wiele więcej.
 • Władca wiatru - On tak naprawdę jest przydatny do wszystkich trybów. Są tam takie umiejętności: Osobista teleportacja (teleportuje jedynie szamana w wybrane miejsce), Anioł (dzięki temu szaman może latać) itp.
 • Mechanik - Tutaj też jest przydatny do wszystkich trybów. Jego zasoby umiejętności to: Opływowe baloniki (zwiększa szybkość balonów), Sokoli wzrok (zwiększa zasięg przywoływania) itd.
 • Druid - Jest on najbardziej przydatny do trybu Survivor. Umiejętności, które znajdują się na tym drzewku: Lawina (dzieli kule), Meep (daje wybranej myszce umiejętność meep, dzięki której może ona zabijać inne myszy) i dużo więcej.
 • Fizyk - Jest przydatny do trybu gdzie ratujemy myszki zarówno jak i do Survivora. Znajdujące się tam umiejętności to: Rekompensator (przywołuje długą deske), Szalony naukowiec (pozwala na strzelanie kulami w górę) itp.

Za każdą mapę którą przeszliśmy dostajemy 10 punktów, jeżeli zabiliśmy się na mapie dostajemy tylko 1 punkcik. Suma naszych punktów wyświetla się w tabelce pod znaczkiem domku. Znajdują się tam też punkty innych graczy. Szamanem w kolejnej rundzie zostaje ta osoba, która ma najwięcej punktów.



Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

No i na sam koniec pewne trzy funkcje, szept oraz przedstawienie profilu.


Jak możecie zauważyć w lewym dolnym rogu ekranu znajdują się trzy ikonki - serduszko, serek w herbie oraz kawa.


Kiedy klikniemy w serduszko pojawi nam się tabelka naszych znajomych oraz partnera/ki. Wyświetlają nam się ich nazwy, na jakim roomie obecnie są i czy są aktywni, a jeśli nie są, pokazuje nam się kiedy ostatnio się zalogowali.

Po prawej stronie tabelki znajduje się czaszka, kiedy w nią klikniemy wyświetla nam się lista osób ignorowanych, przez co nie mogą do nas pisać, jest też tam znaczek z plusikiem jeśli klikniemy w plusik mamy możliwość dodania myszki do grona znajomych lub do ignorowanych.


Jeżeli klikniemy w serek ukazuje nam się plemię ale o nim w kolejnym artykule jeśli macie ochotę.


A na samym końcu kawa - czyli café. Wyświetlają tam się tematy zrobione przez innych graczy. Możemy je skomentować lub sami stworzyć własny temat.



Zapewne zastanawiacie się co to ten cały szept. Jest to po prostu wiadomość prywatna do innej myszki. Na szepcie do innej osoby możemy napisać poprzez kliknięcie jego nicku a następnie wybranie "Szepnij" lub "Szepnij (w oknie)".


No i teraz wyjaśnienie właściwie podstawowej rzeczy czyli profilu. Są tam wyświetlone nasze:

 • odznaki,
 • tytuły,
 • oraz kule do szamana (o tym też w kolejnym artykule jeśli będziecie chcieli),
 • mamy też tam wyświetloną naszą płeć, którą możemy zmienić,
 • jest tam też nazwa naszego partnera,
 • nasze zdjęcie profilowe (inaczej av),l
 • iczba uratowanych myszek,
 • pierwsze miejsca,
 • Ilość zrobionych map Bootcamp i więcej.

Nie jest tego aż tak dużo.



Twórcami tej gry jest studio Atelier 801, które stworzyło też takie gry jak Dead Maze, Bouboum, Fortoresse, Nekodancer i Run for Cheese.



Mi osobiście gra bardzo się podoba dajcie znać czy wam też i pochwalcie się swoimi poziomami i nickami jeśli chcecie! Możecie podsunąć też swoje pomysły na moje nowe artykuły, to mój pierwszy więc mam nadzieje, że wam się spodoba.


Pa i życzę wam miłego dnia! :)



5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez WiktoriaBananek!

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Brawl Stars - przedstawienie postaci

Tutorial WiktoriaBananek!
2

CSGO Prime (B2P) PENTA - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
3

CSGO Prime (B2P) Gambit - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
4

World of Tanks World Of Tanks- Ocena gracza po 40.000 bitwach.

Recenzja CallMeGamer
5

5 najlepszych gier na słaby komputer!

Recenzja bajsik
6

Dark Orbit Godziny niezapomnianych wrażeń !

Poradnik krywlo123
7

CSGO Prime (B2P) Jak nagrać fragmovie na słabszym komputerze?

Poradnik wzarek
8

Shakes & Fidget Najlepsze taktyki w Shakes & Fidget - Wprowadzenie

Poradnik FRACKOWIAK
9

Dead Island- która postać będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik rzulty
10

Travian Zawalcz o tytuł najlepszego stratega

Recenzja Lollfa
Chat