Jak to działa
Przejdź do gry Vikings: War of Clans
Vikings: War of Clans
0 0 263 0
19.02.2018

Ucz się Jarlu, ucz. Wiedza to potęgi klucz.

Mądry Jarl to dobry Jarl. Głupi Jarl to martwy Jarl.
- Slothi Sorlisson

Prawdopodobnie można grać w Vikings, ograniczając się do budowania jak największej ilości podstawowych jednostek ale jak to w życiu - kto nie zdobywa nowej wiedzy a tym samym umiejętności, stoi w miejscu. A tym samym skazuje na porażkę.

Zarządzanie kierunkiem zdobywania nowej Wiedzy odbywa się w Wyroczni. Okno Wyroczni podzielone jest na dwie zakładki, w pierwszej [INFO] sprawdzisz podstawowe informacje o budynku i zlecisz jego rozbudowę. Rozwijanie Wiedzy umożliwia druga zakładka, w której Wiedza podzielona jest na sześć niezależnych kategorii. Każda kategoria to drzewko wiedzy, mniej lub bardziej rozbudowane. Spójrz na załączony screen.

Już na pierwszy rzut oka widać, że opanowanie drzewka Szpiegostwo (Espionage) zajmie 'trochę' mniej czasu niż drzewko Trening (Training). Niezależnie od stopnia rozbudowania, wszystkie Kategorie są ważne dla rozwoju także przyjrzyjmy się im w kolejności w jakiej są przedstawione w oknie [KNOWLEDGE].
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Ekonomia (Economic)

Wiedza z zakresu Ekonomii pozwala na zwiększenie ilości surowców produkowanych w mieście jak i zdobywanych w wyprawach poza miasto. Co ważne, bo mało intuicyjne - tutaj znajdziesz też wiedzę pozwalającą przyspieszyć marsz Twoich jednostek po mapie (Fleetness) oraz zwiększyć załadunek Konwojów (Convoy Capacity).

Wojskowość (Military)

Tutaj bez niespodzianek, nazwa tłumacz wszystko. Rozwój w tej kategorii zwiększa parametry jednostek bojowych i pozwala na odblokowanie nowych.

Szpiegostwo (Espionage)

Nawet najmocniejszy Jarl niewiele zdziała bez orientacji w otaczającym go świecie. Rozwijanie Szpiegostwa zwiększa parametry Skautów (Scouts) i pozwala na tworzenie nowych jednostek rozpoznania.

Trening (Training)

Jeśli chcesz mieć przewagę liczebną nad swoimi przeciwnikami, musisz inwestować w tę kategorię. Dzięki rozwojowi Treningu będziesz tworzył jednostki nie tylko szybciej ale i mniejszym kosztem.

Najeźdźcy (Invaders)

Każdy Wiking wie jak walczyć z człowieczymi przeciwnikami. Walka z tajemniczymi Najeźdźcami wymaga dodatkowej wiedzy, bez rozwijania tego drzewka Twój bohater nie będzie mógł podjąć z nimi walki. W tym drzewku znajdziesz też wiedzę wpływającą na umiejętności Bohatera i niektóre umiejętności wszystkich jednostek.

Bohater (Hero)

Kolejna kategoria z samotłumaczącą nazwą. Zbiór wiedzy potrzebnej do zwiększenia parametrów Bohatera i jednostek towarzyszących mu w walce.

Jednostki Poziomów I-V (Tier I-V Troops)
Jednostki Poziomów VI (Tier VI Troops)

Wiedza zdobywana w tych drzewkach zwiększa parametry obrony, ataku i żywotność wszystkich jednostek z danego poziomu.

Szamaństwo (Shamans)

Szamani to spece od zwalczania Duchów także jako ważne persony mają własne drzewko wiedzy, rozwijające ich parametry i odblokowujące możliwość walki z Duchami coraz to wyższych poziomów.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Wybór ścieżki zdobywania Wiedzy przede wszystkim powinien być dopasowany do planowanego stylu gry. Ilość ścieżek wyboru nie ułatwia zadania ale proponuję podejść do tego jak do zdobywania wiedzy w prawdziwym życiu. Najpierw wiedza ogólna - wszystkiego po trochu, potem specjalizacja. Warto zwrócić uwagę na to, czy wybraną wiedzę będziemy mogli wykorzystać w grze zaraz po jej uzyskaniu. Może się na przykład okazać, że nowe umiejętności dla danego typu jednostki a i owszem, poprawiają jej parametry ale zaniedbanie kategorii Ekonomia powoduje, że na naszą napakowaną jednostkę musimy zbierać surowce tak długo, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać jej potencjału bojowego.

Dodatkowym zyskiem ze zdobywania Wiedzy są duże bonusy doświadczenia zarówno Bohatera jak i Szamana. Z tego względu jeżeli potrzebujesz szybko 'wbić' poziom Bohatera, proponuję zacząć od zdobywania nowej Wiedzy.
Ucz się Jarlu, ucz. Wiedza to potęgi klucz. 0.0 0
0 0
Art napisany przez PięknyStefan

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

MovieStarPlanet Jak szybko wbić level na msp?

Poradnik Aseczka
3

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
4

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
5

recenzja strony Bananki.pl

Recenzja Stager
6

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego.

Recenzja evengace
7

MovieStarPlanet MSP - Jak topka wbija levele?

Poradnik bananamother
8

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Jaro-S
9

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
Discord