Jak to działa

Wargame 1942

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Wargame 1942

Wargame 1942 to realistyczna gra dostępna z poziomu przeglądarki, w której postawisz się zarówno siłom Aliantów jak i oddziałom Osi. To jednak nie jedyni wrogowie, którzy czekają na Ciebie w tej internetowej strategii – w końcu ambicje innych graczy też mogą Ci spędzić sen z powiek.

W Wargame 1942 będziesz miał okazję wykazać się niezwykłym zmysłem taktycznym, który dostosujesz do potrzeb rozgrywanego konfliktu. To od Ciebie zależy, czy przeprowadzisz prawdziwy blitzkrieg i zmieciesz wojska wroga z powierzchni ziemi, czy stopniowo – cegiełka po cegiełce – będziesz pozbawiać ich zasobów, aby wreszcie postawić kropkę nad „i”, dokonując ostatecznego ataku. Jeśli gra w pojedynkę wydaje Ci się przytłaczająca, zawsze możesz poszukać wsparcia u ochraniającego Cię sojuszu. A może lubujesz się w knuciu intryg? Wtedy udawanie sojusznika tylko po to, aby wbić nieoczekiwany nóż w plecy wroga nie powinno stanowić dla Ciebie wyzwania.

Twoje państwo w tych wymagających czasach pogrążonych w wojnie będzie potrzebował też mądrego zarządcy, który oprócz wojny zajmie się także budowaniem prężnej gospodarki. Będziesz sprawować władzę nad sprawami wewnętrznymi Twojego kraju, zabezpieczając granicę, dbając o finanse oraz rozwój naukowy państwa. Pamiętaj, że siła potężnej ekonomii jest w stanie niejednokrotnie przesądzić o losach wojny.

Ryzykuj i zawalcz o zwycięstwo! Niszcz przeciwników, kontroluj oddziały wojsk i jednostki wywiadowcze, wykorzystując je do osiągania swoich celów przeciwko innym graczom. Nie zwlekaj i dołącz do jednej z najlepszych przeglądarkowych strategii, jakie świat widział!

pełny opis gry
Screeny
Wargame 1942 screenshot1 Wargame 1942 screenshot2 Wargame 1942 screenshot3 Wargame 1942 screenshot4 Wargame 1942 screenshot5 Wargame 1942 screenshot6 Wargame 1942 screenshot7 Wargame 1942 screenshot8 Wargame 1942 screenshot9 Wargame 1942 screenshot10
Video

Wargame 1942 wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat