Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
1 0 231 0
13.02.2018

Słowniczek "slangu" WOT

Początkujący gracze często mają z tym problem- grają, a tu nagle na czacie drużyny pojawia się niezrozumiałe słowo. Czasami jest to zwrot w języku angielskim, a czasami wymyślony przez graczy WOT zwrot lub skrót. Warto poznać te wyrażenia – w tym artykule wyjaśnię te, pojawiające się najczęściej.

1. Zaczniemy od zwrotów, używanych zazwyczaj tylko na czacie podczas bitwy. Będą dotyczyły głównie tego, co dzieje się w bitwie. Przedstawię też, kiedy warto gracza, piszącego coś takiego, posłuchać.

No cap kill all - jeżeli ktoś napisze coś takiego na czacie, oznacza to, że sugeruje innym graczom zaprzestanie zajmowania bazy i zakończenie bitwy poprzez zniszczenie wszystkich pojazdów nieprzyjaciela. Zazwyczaj używany, gdy drużyna ma znaczną przewagę liczebną- zdecydowanie bardziej opłaca się graczom zniszczyć przeciwnika i zadać uszkodzenia niż zająć bazę.

Cap- przeciwieństwo "no cap kill all"- sugestia zajmowania bazy. Najbardziej opłacalna, jeżeli przeciwnik ma przewagę, a pojazdy twojej drużyny są w pobliżu bazy nieprzyjaciela.

Def- skrót od "defend"- oznacza, że gracz sugeruje oczekiwanie na przyjazd przeciwnika, a nie atak na jego pozycje. Stosowany, gdy drużyna gra obronę (w trybie szturm), lub gdy w bitwie bierze udział dużo niszczycieli czołgów.

Ram- po prostu angielskie słowo, oznaczające "taranować". Czasami ktoś na czacie doradza nam staranowanie pojazdu przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć 810 Graj
Arta KD- stosowana zazwyczaj w bitwach klanowych, pochodzi od CoolDown. Oznacza, że artyleria przeciwnika strzeliła i jest na przeładowaniu. Jest to istotne, gdy chcemy wyjechać na zagrożony jej ostrzałem punkt.

Gąska (Jestem na gąsce)- zwykle mówi się tak, gdy porzeciwik zniszczy nam gąsienicę i chcemy o tym poinformować innych graczy

2. W następnej kategorii znajdziemy zwroty, będące określeniami graczy. Warto je poznać, by wiedzieć, czy ktoś nas obraża, czy chwali ;-)

Pomidor/tomato (red noob) – określenie słabego gracza, to znaczy takiego, który graczom używającym moda XVM, pokazującego statystyki wyświetla się na czerwono.

Fiolet/Unicum - Gracz, podświetlany przez XVM na fioletowo- taki kolor posiadają bardzo dobrzy gracze.

Noob/ Red noob- tak jak w reszcie gier komputerowych, "Noob" oznacza słabego gracza
Grając w tę grę możesz zdobyć i 970 Graj
Camper/ Camper Noob- podobnie, jak w innych grach, określenie gracza, który większość bitwy nie uczestniczy w walce na pierwszej linii, tylko stoi w okolicy bazy i ostrzeliwuje przeciwnika z dystansu. Określanie w ten sposób artylerii i ( części) niszczycieli czołgów świadczy jednak o braku znajomości gry.

3.Inne:

gl & hf- "Good luck and have fun" – "życzę szczęścia i dobrej zabawy"- zwrot wpisywany na początku bitwy. Spotykany również w innych grach.

gg- "Good game"- "dobra gra"- wyraz radości z gry zakończonej dobrym wynikiem. Spotykany w większości gier multiplayer. Analogicznie, bg- "bad game", "zła gra".


4. Slangowe określenia pojazdów:

Lodówka- FV4005

Mutant/ziemniak- M6A2E1

Ariel- ARL44

Kaczka- AMX 40

Kran- Kranvagn

Toster- Pz.Sfl. IVc

Autobus- TOGII, a także O-I

Borsuk- RHM-Borsig Waffentrager

Pudzian- Jagdpanzer E100

Ferdek- Ferdinand

Godzilla- FV215b (183)

Mam nadzieję, ze mini słowniczek okazał się pomocny i ułatwi początkującym graczom zapoznanie się ze zwyczajami społeczności world of tanks.
Słowniczek "slangu" WOT 5.0 1
1 0
Art napisany przez GBZP

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

Czy istnieje CS GO na przeglądarkę??

Poradnik Porarzo
3

Roblox Jak zdobyc darmowe robuxy? [Bananki.pl]

Video Mr Gracjan
4

Call of War Call of War- recenzja [Nowa wersja]

Recenzja KociarzGamer
5

MovieStarPlanet MSP- Co można robić w grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
6

Mass Effect 1 - Brak szacunku

Recenzja LiquidSnake
7

Zarabianie bananków!

Poradnik KowalPl
8

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
9

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
10

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
Discord