Jak to działa
0 0 113 0
23.06.2017

Don't Starve - postacie cz. 2

Wickerbottom
Wickerbottom możemy odblokować po 64 przeżytych dniach w grze. Kobieta ta jest bibliotekarką i posiada duży zasób wiedzy, na co wskazują jej umiejętności. Wickerbottom może bowiem tworzyć przedmioty, które wymagają wyższego poziomu naukowego, bez konieczności budowania maszyn. Na początku gry mamy dostęp do wytwarzania przedmiotów, które normalnie moza stworzyć dopiero po zbudowaniu maszyny nauki. Ta cecha znacząco ułatwia przetrwanie postaci w pierwszych dniach gry. Na jej duża wiedzę wskazuje również umiejętność tworzenia książek, których inne postaci nie mogą wykonać. Kobieta ma największy możliwy poziom punktów poczytalności ( nie licząc w pełni ulepszonego WX-78) Wickerbottom jest osobą wybredną, więc spożywanie zepsutego jedzenia odnawia jej mniej statystyk. Bibliotekarka cierpi również na bezsenność, co uniemożliwia jej spanie w celu zregenerowania poczytalności. Grę nią zaczynamy posiadając dwa papirusy w ekwipunku, z których można robić książki.

Statystyki:
Poczytalność: 250
Zdrowie: 150
Głód: 150

Woodie
Woodie’go możemy odblokować po 80 dniach przeżytych w grze. Mężczyzna jest rudobrodym drwalem z Kanady. Posiada swoją siekierę, którą nazywa „Lucy”. Warto wspomnieć, że siekiera ta jest niezniszczalna. Z uwagi na swoje umiejętności drwala, ścina on drzewa dwa razy szybciej niż reszta postaci. Ścinając drzewa trzeba uważać, by nie ściąć ich zbyt dużej ilości z uwagi na mroczny sekret Woodie’go. Bowiem jeśli zetnie on zbyt dużą ilość drzew lub dopadnie go pełnia księżyca, zamienia się w Bobra. W swojej postaci Bobra Woodie nie posiada zdrowia, psychiki ani głodu, a jego jedyną statystyką jest głód bobra. Jeśli głód bobra przyjmie wartość 0, to Mężczyzna wróci do swojej człowieczej postaci. Głód ten możemy naładować, jedząc różnego rodzaju surowce takie jak: drewno, trawa, sadzonki. Kiedy Woodie jest przemieniony, nie doznaje efektu zamarzania oraz widzi w ciemnościach. W swojej bobrzej formie zadaje on wysokie obrażenia. Grając nim warto wiedzieć, że podczas przemiany drwal wypuszcza cały swój ekwipunek na ziemię, a po powrocie do człowieczej formy jego statystyki są znacznie obniżone.

Statystyki:
Poczytalność: 200
Zdrowie: 150
Głód: 150

Wes
Sprawa z odblokowaniem Wes’a nie jest tak prosta, jak u poprzednich postaci. Jeśli chcemy go odblokować, pierwsze co musimy zrobić, to dostać się do trybu przygodowego gry, a następnie znaleźć więzienie Wes’a w trzecim jego świecie. Wtedy pozostaje nam uwolnić go, zabijając potwory znajdujące się w więzieniu. Wes jest mimem pochodzącym z Francji. Mim jest niemową, więc nie uświadczymy z jego strony żadnych komentarzy, a jedynie pantomimiczne gesty. Grę nim zaczynamy z nieskończonym zapasem balonów, które chłopak może nadmuchiwać. Każde nadmuchanie balonika odbiera mu 5 punktów poczytalności. Ma on bardzo niskie statystyki, zadaje małe obrażenia i szybciej robi się głodny. Wes został stworzony dla osób lubiących wyzwania, gdyż rozgrywka nim nie należy do najłatwiejszych i wymaga dobrej znajomości gry.

Statystyki:
Poczytalność: 150
Zdrowie: 113
Głód: 113

Maxwell
Jest on drugą postacią możliwą do odblokowania w trybie przygodowym, a w zasadzie na jego końcu, ponieważ Maxwell’a odblokowujemy, kończąc tryb przygodowy. Maxwell jest prawdopodobnie aktorem. Odgrywa on znaczącą rolę w całej historii świata Don’t Starve. Maxwell ma bardzo niski poziom zdrowia, więc gra nim wymaga nie lada sprytu. Jego niskie zdrowie rekompensuje jego umiejętność do regeneracji zdrowia psychicznego 20 pkt/min. Na początku gry Maxwell posiada fioletowy kryształ, zbroję nocy, miecz nocy, cztery koszmarne paliwa i jego największy atut – Codex Umbra. Dzięki Codexowi umbra Maxwell może tworzyć swoje cieniste klony, pomagające mu w grze.

Statystyki:
Poczytalność: 200
Zdrowie: 75
Głód: 150

Don't Starve - postacie cz. 2 0.0 0
0 0
Art napisany przez rzulty

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Tylko klocki czy wielka produkcja - MINECRAFT wymyślony przez MOJANG, a teraz prowadzony przez MICROSOFT

Recenzja Seb0L03
2

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
3

League of Legends Jak grać żeby zostać w brązie?

Poradnik xrey69
4

Goodgame Empire Goodgame Empire- Jak zdobyć wioski produkcyjne i posterunki.

Poradnik Banankowiec2453
5

Jak szybko zdobywać bananki

Poradnik LubiePlacki :)
6

Roblox Gdy dochodzisz do momentu, że jest Ci wszystko jedno.

Recenzja KlejnotNilu
7

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
8

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper