Jak to działa
0 0 91 0
21.08.2017

HORRORY, W JAKIE WARTO ZAGRAĆ

Gier z gatunku horror zarówno tych darmowych, jak i płatnych jest mnóstwo. Jednak oddzielną kwestią pozostaje ich jakość i „straszenie”. Poniżej postaram się przedstawić kilka tytułów, które moim zdaniem są warte uwagi.
1. Outlast 1 – moim zdaniem gra ma co najwyżej pewne elementy horroru. O ile na początku rozgrywki można rzeczywiście się przestraszyć, to już pozostała część produkcji polega na unikaniu i kryciu się przed przeciwnikami, wspomagając się przy tym kamerą. Pomijając elementy „straszenia”, gra ma bardzo fajny klimat, ładną grafikę i nastrojową muzykę.
2. Outlast 2 – oferuję podobny gameplay, tylko z inną lokacją. Zamiast szpitalu psychiatrycznego przychodzi poruszać się nam na terenie farmy pełnej okultystów.
3. Kholat – polska produkcja oparta na faktach. Twórcy tworząc grę w pewien sposób wdrożyli w życie jedną z hipotez dotyczącą tajemniczej śmierci studentów z 1959 r. na przełęczy Diatłowa.
Rozgrywka polega na poruszaniu się w lokacjach ulokowanych w pobliżu gór, wśród mroku i zawieji i zamieci śnieżnych. Pośród nich poszukujemy i odkrywamy kolejne zagadki góry umarłych.
4. Layer of the Fear – Polska produkcja, posiadająca elementy horroru, która potrafi zryć psychę. Przeżywamy historię malarza, który tworzy dzieło życia. Przemierzamy korytarze jego mrocznego domu i odkrywamy kolejne elementy niezbędne do jego ukończenia. Pełno jest w nim surrealizmu i oniryzmu. Naprawdę odchodzi od schematów innych gier i warto w tę produkcję zagrać.
5. Slender - Gra z prostym schematem działania. Poruszamy się po lesie i zbieramy karteczki, jednocześnie unikając czarnej, zbliżającej się do nas postaci, która nazywa się Slenderman. Nie ma on twarzy, jest wysoki, nosi garnitur i jest zabójczy.
Gra ta posiada wersję płatną i bezpłatną. Oferuję niezłe emocję i przeżycia.
6. Amnesia Mroczny Obłęd - W grze poruszamy się po zamku, unikając mroku i strasznych stworzeń. Odkrywamy przeszłość naszego protagonisty, rozwiązujemy zagadki. Jest poniekąd podobna do Outlasta.
7. Five Nights at Freddy's - Produkcja polega na nieustannym kontrolowaniu monitoringu w pizzeri, w celu uniknięcia spotkania z morderczymi pluszakami. Gra doczekała się kolejnych części oraz wersji na androida.
Inne horrory w które warto zagrać:
8. Until Dawn (PS4) - Horror klasy B, grupa nastolatków przyjeżdża w góry w celu uczczenia pamięci swoich zmarłych kolegów, szybko jednak z pozoru przyjemna wycieczka zamienia się w prawdziwy koszmar. Gra jest dostępna jako ekskluziw na PS4.
Inne horrory warte uwagi:
-Observer ( od twórców Layers Of The Fear)
-Alan Wake
-The Evil Within
-Penumbra: Przebudzenie
- Cry of the Fear (darmowe)
-Dead Space
Powyżej wymienione zostały tylko i wyłącznie moje typy fajnych horrorów.
HORRORY, W JAKIE WARTO ZAGRAĆ 0.0 0
0 0
Art napisany przez MLYNARZ FPS

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Warto grać w Roblox'a?

Recenzja Kubsoon243
2

Jak dojść od 20 zł do GTA 5?

Tutorial Pink Sheep Lololololololo
3

Jak zarabiać na pisaniu?

Poradnik Natalia280
4

BATTLEFIELD 1 VS CALL OF DUTY WW 2

Poradnik MLYNARZ FPS
5

CSGO (B2P) Jak zdobyć skiny do CS:GO bez hazardu ?

Poradnik Mikros06
6

Top 5 gier RPG wszech czasów

Recenzja Doxor
7

Team Fortress 2 Team Fortress 2 Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (RECENZJA)

Recenzja DROBOT
8

Karty w Clash Royale - Arrows

Poradnik TheMaślak
9

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper