Jak to działa
5.0 2 511 0
02.09.2020

Dżin prawdę Ci powie

Chyba każdy z nas chciałby czytać w myślach, prawda? :) Na przestrzeni lat, powstawało wiele gier, które bawiły się umysłami graczy i próbowały im udowodnić, że wiedzą, co siedzi w ich głowach. Jednak wydana w 2007 gra Akinator , stała się prawdziwym fenomen na tym polu, który do dzisiaj, ma wokół siebie oddanych graczy i..wyznawców. Tym mocniej, że jej zasady są banalnie proste i jedyne czego wymagają od gracza to skupienia i odpowiadania na pytania, zgodnie z prawdą.

Więc z czym się to je?


Pierwotna wersja Akinatora wymagała od nas podania wieku, obecnie od razu przechodzimy do pytań. Pytań, na podstawie których nasz Dżin ma za zadanie odgadnąć jaką osobę, postać (również fikcyjną) czy zwierze mamy na myśli. Pierwsza pula składa się z 25 pytań, po których Akinator daje nam swój wstępny wynik. Jeśli okaże się on niepoprawny, możemy kontynuować, a dżin zada nam kolejną serię pytań. I tak, prawie do skutku, aż nasz telepata, zdecyduje się zwyczajnie poddać. Gra stała się swoistym arcydziełem i z biegiem czasu, doczekała się pewnych kosmetycznych, ale jednak, poprawek wizualnych. Jak łatwo się domyśleć, również pula postaci do zgadywania, sukcesywnie się powiększała i powiększa nadal - coraz łatwiej Akinator odgaduje postacie z anime czy gier, a także świata polityki czy showbiznesu.Przez lata seria zyskała tak dużą popularność, że poza poprawą grafiki, "zasłużyła" sobie na dodatkowe platformy. Obecnie Akinator jest dostępny na praktycznie każde urządzenie, równocześnie wciąż pozostają wiernym, swoim przeglądarkowym korzeniom. Można więc w nią klikać i na telefonie i na komputerze. Ważnym aspektem gry, jest również zaangażowanie graczy - to oni w głównej mierze, dodają nowe postacie do Akinatora , mogą również dodawać pytania, jeśli wydają im się one istotne, do odgadnięcia nowej postaci w bazie.


Sama gra, jak łatwo zgadnąć ma więc jedną wadę - algorytm lub ew. brak postaci, którą chcemy aby wskazał. Sprawą dyskusyjną są też niektóre pytania, zadawane przez dżina, na które ciężko odpowiedzieć, a przez to sam proces zgadywania się wydłuża. Są one bardzo często nieintuicyjne albo nazbyt szczegółowe. Jeśli ktoś jednak lubi tak pedantyczne programy, na pewno doceni precyzyjność Akinatora.

Akinator to przyjemny clicker, który stał się już częścią popkultury. Testowany przez tysiące Internautów, bohater artykułów czy objawienie jako bot na Discordzie. Ten wirtualny dżin, zawładnął umysłami osób, które chcą przetestować swoje umiejętności. Gra niezależnie od swojej graficznej odsłony, pochłonęła miliony godzin i ludzi, którzy chcą sprawdzić, czy wirtualna postać, jest wstanie zgadnąć jej myśli i póki co, od 13 lat udaje jej się to prawie bez pudła.


Warto też nadmienić, że Akinator to idealny i kolejny przykład na to, że często z pozoru bardzo proste, łatwe i przyjemne w odbiorze gry, są największymi pożeraczami czasu, To one najmocniej wciągają, testując nasz mózg i dają najwięcej satysfakcji, kiedy okazuje się, że udało nam się przechytrzyć wirtualną inteligencję. Równocześnie, to one najmocniej skupiają wokół siebie i tworzą wierną społeczność, która nie tylko pracuje nad tym, aby gra wciąż była atrakcyjna wizualnie. Najważniejsze jest aby wciąż, była aktualna, nadążała za upływającym czasem i trendami i łączyła pokolenia. Łączyła w zgadywaniu, kogo mamy na myśli.5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Milisia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

The sims 4 - jedna z popularniejszych gier

Recenzja Hanuśś
2

Klasy postaci w Aion.

Recenzja TurboBagiety
3

League of Legends Brand na supporcie carrujemy!

Poradnik Ulicznybanan
4

CSGO Prime (B2P) E-Sportowa Gra Roku 2015, czyli Counter-Strike: Global Offensive

Recenzja Janusz1234567890
5

Margonem Jak zarobić kasę na pierwsze eq

Poradnik Nevetorni
6

Program Game Booster - Czy to działa?

Recenzja LiquidSnake
7

Star Stable Star Stable, a Stajnia Marzeń - porównanie

Recenzja Lesbiss
8

Margonem Jak expić w margonem? - expowiska margonem

Poradnik Demjan
9

World of Tanks Rheinmetall Panzerwagen - najgorszy light X tieru?

Recenzja ChUcKxPoMpA
10

Pogrywamy kucharzem nieudacznikiem czyli recenzja cooking simulator 2019

Recenzja adrianos253
Chat