Jak to działa
Przejdź do gry ARK: Survival Evolved (B2P)
ARK: Survival Evolved (B2P)
5.0 1 69 0
13.09.2023

Moja Szczera opinia o Ark Survival Evolved

Gra "ARK: Survival Evolved" jest jednym z najbardziej znanych i kultowych tytułów w gatunku gier survival. Od momentu premiery w wersji wczesnego dostępu w 2015 roku zdobyła ogromną popularność i wciąż przyciąga graczy na całym świecie. To wyjątkowe doświadczenie, które łączy w sobie elementy eksploracji, walki z potworami i budowania, umieszczone w świecie prehistorycznym, pełnym dinozaurów i nie tylko. W tej recenzji przyjrzymy się głównym aspektom gry, analizując jej zalety i wady. RECENZJĘ BĘDE PISAŁ W PKT


1. Świat i atmosfera.

Pierwszą rzeczą, która uderza gracza po wejściu do świata "ARK: Survival Evolved", jest ogromna i piękna sceneria. Gra umieszcza graczy na tajemniczej wyspie pełnej różnorodnych ekosystemów i terenów. Możemy tu znaleźć błyszczące plaże, bujne lasy, strome góry i tajemnicze jaskinie. Świat gry jest bardzo rozbudowany i skomplikowany, co dodaje jej głębi i zachęca do odkrywania.

Jednym z najważniejszych elementów są dinozaury. W grze dostępne są dziesiątki różnych gatunków tych prehistorycznych bestii, od małych i przyjaznych do gigantycznych i niebezpiecznych. Grafika i animacje tych stworzeń są imponujące, a sama obecność dinozaurów nadaje grze unikalny urok. Możliwość ujeżdżania i trenowania tych potworów dodaje rozgrywce dodatkowej głębi i zabawy.

Atmosfera w "ARK: Survival Evolved" jest niesamowicie gęsta i realistyczna. W ciągu dnia świat jest pełen jasnego światła i kolorów, a nocą staje się mroczny i niebezpieczny. Pogoda zmienia się dynamicznie, co wpływa na rozgrywkę i daje uczucie bycia w realnym świecie. Dźwiękowa strona gry jest również imponująca, ze szczególnym uwzględnieniem odgłosów przyrody i ryk dinozaurów. Całość tworzy wspaniałą atmosferę, która wciąga gracza na długie godziny.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

2. Rozgrywka

"ARK: Survival Evolved" to gra survivalowa, co oznacza, że głównym celem jest przetrwanie w trudnych warunkach świata gry. Gracze zaczynają od zera, z niczym, i muszą zdobywać surowce, budować schronienia i bronić się przed dzikimi zwierzętami, w tym dinozaurami. Rozgrywka jest niezwykle wymagająca i skomplikowana, co może przyciągać graczy szukających wyzwań, ale również zniechęcać tych, którzy preferują bardziej casualowe doświadczenia.

Jednym z kluczowych aspektów rozgrywki jest zbieranie surowców. Gracze muszą ciężko pracować, aby zdobywać drewno, kamienie, metal i wiele innych materiałów, które są niezbędne do tworzenia narzędzi, broni i struktur. To wymaga wielu godzin farmienia, co może być monotonne i nużące.

Budowanie to inny istotny element gry. Gracze mogą konstruować schronienia, bazy, wieże obronne i wiele innych struktur, które pomagają w przetrwaniu. To daje duże pole do kreatywności, ale również wymaga czasu i zasobów.

Walka z dinozaurami i innymi graczami jest ekscytującym aspektem rozgrywki. Można wybrać się na polowanie na dinozaury lub walczyć z innymi graczami w trybie PvP. Walka jest trudna i wymaga sprytu, strategii i umiejętności. Jednak czasami może być frustrująca, zwłaszcza gdy inni gracze wykorzystują nieuczciwe taktyki.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów gry jest system czasochłonny. Zdobywanie doświadczenia, trenowanie dinozaurów czy wytwarzanie przedmiotów wymaga ogromnej ilości czasu. To może być frustrujące dla graczy, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu na grę.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

3. Rozwój postaci

Gra oferuje rozbudowany system rozwoju postaci. Gracze mogą zdobywać doświadczenie, awansować na wyższe poziomy i rozwijać swoje umiejętności. To daje poczucie progresu i osiągnięć, co jest satysfakcjonujące.

Jednym z najciekawszych elementów jest możliwość trenowania dinozaurów. Każdy dinozaur ma unikalne właściwości i umiejętności, co pozwala graczom tworzyć własne drużyny i wykorzystywać je w różnych celach. Na przykład, niektóre dinozaury mogą być używane do transportu, inni do walki, a jeszcze inni do zbierania surowców. To dodaje głębi rozgrywce i zachęca do eksperymentowania.

Rozwinięcie postaci pozwala na wybieranie różnych umiejętności i statystyk, co wpływa na styl rozgrywki. Możemy skoncentrować się na walce, budowaniu, przetrwaniu lub innych aspektach gry, co daje swobodę wyboru.

Jednak system rozwoju postaci nie jest idealny. Gracze, którzy mają więcej czasu na grę, mogą zdobywać przewagę nad tymi, którzy grają sporadycznie. To może być frustrujące i sprawia, że gra staje się niesprawiedliwa dla casualowych graczy.


Oczywiście ark posiada również tryby multiplayer oraz modyfikacje ale to zostawię na inny artykuł, kończąc już wypowiedź w skrócie naprawdę polecam Ark Survival Evolved miłośnikom survivali w otwartym świecie, budowniczym i tym co robią armię z jednego gatunku dinozaurów.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez ZbieramBananki9

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Papa's Pizzeria To Go!-Stary klasyk

Recenzja KochamMaliny
2

Star Stable Moja opinia na temat gry Star Stable Online

Recenzja Kiroshini
3

BlockStarPlanet BlockStarPlanet - o co chodzi i na czym polega gra?

Poradnik smiesznie
4

DOTA 2 1. Jak grać? #Weaver

Poradnik DomaC
5

Roblox Roblox - Najlepsze gry RolePlay!

Recenzja opsiar12
6

League of Legends Sivir - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
7

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
8

CSGO Prime (B2P) Strzelecka ofensywa w moim zdaniu

Recenzja Jerzy Urban
9

Lista ciekawych gier przeglądarkowych

Poradnik KingaTiger
10

CSGO Prime (B2P) ALTERNATE aTTaX - omówienie drużyny

Poradnik lynnSSky
Chat