Jak to działa
5.0 1 103 0
16.04.2019

Najlepsze gry o batmanie.

Batman to jeden z najbardziej znanych postaci komiksowych. Jest superbohater, który walczy ze złem. Z jego udziałem powstało wiele gier. Dzisiaj wam przedstawię kilka z nich, które zasługują na szczególną uwagę.


Batman: Arkham Asylum

Pierwsza część z serii Arkham. Gra została wydana w 2009 r. Akcja dzieje się w więzieniu dla chorych psychicznie przestępców. Batman posiada tutaj mocnego przeciwnika- Jokera. Joker uciekł z zakładu, a Batman ma za zadanie go złapać. Nie jest jednak to łatwe, bo po drodze Batman musi się zmierzyć z innymi bandytami.

Nasz bohater może sobie ułatwić zadanie dzięki rozmaitym gadżetom. Gra łączy w sobie klasyczną grę zrecznościową z niesamowitą "skradanką".

Jak się okazuje, skradanie się i zaskakiwanie przeciwników znacznie ułatwia rozgrywkę


Batman: Arkham City

Kontynuacja gry Arkham Asylum. Były zarządca szpitala psychiatrycznego, po schwytaniu Jokera staje się popularny. Zostaje burmistrzem Gotham City. Postanawia wykupić domki w Gotham City, gdzie planuje osadzić więźniów. Przestępcy mogą sobie robić co tam chcą, dopóki nie spróbują uciec. Batmanowi to się nie podoba, więc postanawia czuwać nad tym.

Batman: Arkham Knight

Jest to czwarta gra o Batmanie z serii Arkham, wydana w 2015 r. Tym razem Batman musi się zmierzyć ze Strachem na Wróble, który grozi uwolnieniem trucizny w Gotham City. Tym sposobem zmusza to ucieczki miejscową ludność. Strach łączy ze sobą wrogów Batmana, by ostatecznie go zniszczyć.

W grze pojawia się słynny batmobil- pojazd służący do przemieszczania się i walki. Mechanika gry jest podobna do poprzednich części. Zostały dodane nowe gadżety ułatwiające rozgrywkę. Gra została ulepszona pod względem graficznym min. polepszono zarysy postaci.


LEGO Batman 3: Poza Gotham

Trzecia gra z serii LEGO Batman. Gra jest bardziej odpowiednia dla młodszych graczy w porównaniu z grami z serii Arkham. Dialogi w grze są zdubbingowane. Akcja gry dzieje się także w przestrzeni kosmicznej. Gra posiada wiele efektów charakterystycznych dla kosmosu. Do gry zostały dodane nowe gadżety, przez co rozgrywka jest bardziej urozmaicona.

Batman: The Telltale Series

Gra jest spin-offem gier o Batmanie. Gra nie jest powiązana z innymi produkcjami o Batmanie. Twórcy gry pokazali własny punkt spojrzenia na miasto Gotham oraz na "człowieka nietoperza". Fabuła skupia się na początkach działalności Batmana. Pokazuje ona 2 życia Bruce'a Wayne'a jako samego siebie oraz bohatera. Zawsze jeden z nich podejmuje decyzje, które wpływają na drugą postać.

Gra posiada 5 różnych epizodów. Gra polega na podejmowaniu decyzji, skutkiem czego za każdym razem historia może się potoczyć w inny sposób.


Przedstawiłem wam najciekawsze gry o Batmanie. Warto w nie zagrać i poczuć klimat walki dobra ze złem. Większość gier jest trochę brutalna, więc są one od 18 lat. Choć znając wielu graczy w młodszym wieku sądze że grają w bardziej brutalniejsze gry, w których Batman to istny "pikuś" ;)

Zachęcam także do zapoznania się z filmami o Mrocznym Rycerzu. Pozdrawiam :)

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Typowypolak nr 1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Forge of Empires Nowości w Forge of Empires

Recenzja Bart1607
2

Gra Barman/Zrób Drinka

Recenzja LiquidSnake
3

Ukryte obiekty w grach.

Recenzja Kubsoon243
4

Vikings: War of Clans Gra pod poziom - na bananki.

Poradnik Qilman
5

League of Legends League of Legends - Jinx poradnik

Poradnik Musik
6

League of Legends Aram - tryb gry dla wszystkich

Poradnik Natalia280
7

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
8

Goodgame Empire Jak zdobywać rubiny w Goodgame Empire?

Poradnik Banankowiec2453
9

Travian Dlaczego warto zacząć grę w Travian?

Recenzja vacper
10

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć Star Coins i darmowy vip.

Poradnik xRozzy
Chat