Jak to działa
0.0 0 41 0
26.08.2018

Convoy – czyli roguelike w klimatach Mad Maxa

GARŚĆ INFORMACJI

Convoy jest rogulikiem łączącym w sobie elementy science fiction i post-apokaliptyczny klimat rodem z Mad Maxa. Naszym zadaniem jako gracz jest przemierzanie tytułowym konwojem pustynnej planety zwanej Omek Prime w poszukiwaniu części, które umożliwią naprawę naszego statku kosmicznego i ucieczkę z planety. Za wyprodukowanie tej gry odpowiada studio Convoy Games.

ZALETY

- Ciekawy świat. Na początku gry może nam się wydawać, że w sumie to jest on banalny. Ot, mamy na jakieś planecie trzy frakcje, które chcąc przejąć nad nią kontrolę wzajemnie się zwalczając. Ale jednak nie jest to takie banalne jak się wydaje. Świat przedstawiony posiada pewną głębię, którą możemy poznać w trakcie gry. Czasami gra poprzez różne wydarzenia podrzuca na informacje na temat historii całej planety. Wszystko to buduje swoistą warstwę tajemniczości.

- Mechanika walki. - Do naszej dyspozycji w trakcie rozgrywki zostaje oddanych maksymalnie 5 pojazdów ( jeden stanowiący swoiste centrum dowodzenia ekspedycją i reszta będąca jego ochroną).
Podczas walki możemy wydawać naszym pojazdom rozkazu dotyczące ataku lub zmiany pozycji. Jest to system jednocześnie prosty i głęboki, ponieważ w grze zastosowano nowatorski system ruchomego pola bitwy, gdzie na horyzoncie w każdej chwili może pojawić się kamień lub linie wysokiego napięcia, które będzie trzeba ominąć lub wepchnąć na nie naszych adwersarzy. Wszystko to połączone z możliwością rozwoju naszych pojazdów powoduje, że walka jest tutaj naprawdę satysfakcjonująca.

- Muzyka. - Osobiście uważam, że wpada w ucho i jest idealnie dostosowana do rozgrywki. Podczas eksploracji mapy, jest spokojna, ale kiedy tylko zaczyna się walka, nuta zmienia się na bardziej energetyczną.

- Świetne wydarzenia i misje. Nie wiem kto jest autorem wszystkich tekstów w grze, ale wiem jedno temu człowiekowi naprawdę należą się gromkie oklaski. Wszystko napisane jest tak klimatycznie, że aż chce się to sobie wyobrażać. Wydarzenia są różnorodne i bardzo losowe dzięki temu nie zawsze ta sama decyzja zaowocuje tym samym skutkiem, co poprzednio.
- Poziom trudności. Convoy oferuje naprawdę spore wyzwanie, ukończenie gry nawet na łatwym poziomie, wcale nie jest takie proste.

- System odblokowywania nowej zawartości. Podczas grania możemy wykonać osiągnięcia, które nagrodzą nas nowymi pojazdami. To rozwiązanie sprawdza się idealnie i czyni rozgrywkę jeszcze bardziej różnorodną

- Syndrom jeszcze jednej misji. - Gra wciąga tak bardzo, że nawet pomimo późnej godziny i obietnicy przed samemu sobą, że to już ostatnia misja na dzisiaj i tak nie odejdziecie przed komputera przez najbliższe kilka misji a może i nowych rozgrywek.


WADY

- Trochę mało wydarzeń. - Kilkadziesiąt wydarzeń więcej nie zaszkodziłoby temu tytułowi, ponieważ po kilku rozgrywkach pod rząd może wkraść się pewna monotonia.


PODSUMOWANIE

Moim zdaniem Convoy to naprawdę dobra gra, która dostarcza wszystkiego czego można by od niej oczekiwać. Polecam ją każdemu, kto na własnej skórze chce odczuć piasek pustyni na Omek Prime.


Moja ocena 10/10
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

Vikings: War of Clans Vikings: War of Clans. Jak szybko wbijać poziom?

Poradnik ExeNati
4

Roblox Poradnik jak kupić robuxy za pomocą PSC

Poradnik korniszon21213
5

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
6

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
7

Big Farm BIG FARM - RECENZJA TYTUŁU

Recenzja Mesashii
8

Vikings: War of Clans Vikings: War of clans - przyjemna strategia

Recenzja Kalamondin
9

Margonem Margonem - czyli jak właściwie zarobić złoto?

Poradnik Fragorski
10

Bleach Online Ciekawy "clicker" i nie tylko...

Recenzja Kapcio
Discord