Jak to działa
Przejdź do gry DOTA 2
DOTA 2
5.0 1 2524 0
31.12.2017

Dlaczego warto grać Supportem? Ale jak?

Dota to gra zespołowa, w której do wygranej potrzeba współpracy i wielu poświęceń. Jednym z nich jest wybranie supporta. No własnie support... rola tak znienawidzona przez dużą część graczy, no bo wiadomo, że każdy chciałby grać postacią która będzie robić duże obrażenia i finalnie wygra grę. No niestety nawet najlepszy gracz Carry świata potrzebuje pomocy na lini. W dolnym poziomie MMR czy słabych rangach często ciężko doszukać się supporta co w konsekwencji prowadzi do przegranej. Dlaczego? Na lini nie dość, że dwóch carry którzy z reguły są słabsi we wczesnej fazie gry muszą walczyć z wrogiem to dochodzi im jeszcze walka miedzy sobą o złoto z creepow. Ponad to jeśli w drużynie jest pięć postaci o profilu carry najnormalniej w świecie brakuje dla nich wszystkich farmy, sposobu na pozyskanie złota w celu kupienie odpowiednich itemów. Tak więc jeśli chcecie rozwijać swoje umiejętności jak i wbijać rangi radziłbym wybierać supporty, tylko jak nim poprawnie grać?
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Na starcie zaznaczam, że support pieniędzmi nie szasta, wiec jeśli w 10 minucie macie jedynie buciki... nie panikować.

A wiec od początku. Kupujemy kuriera oraz wardy. Nie musisz od razu kupować dwóch. Przeanalizuj przeciwników. Czy mają postacie które we wczesnej grze starają się robić różnicę na lini? Jeśli wybrali takiego Pudge, czy Tuska warto zainwestować w drugiego warda i ofiarować go midowi w celu lepszej kontroli mapy. Natomiast gdy przeciwnicy mają w drużynie niewidzialną postac taki Bounty Hunter czy Riki warto zainwestować w Sentry też dla Mida. Na początku gry warto również ofiarować dwa Tango dla Mida, często o to proszą a taki mały gest bez niczego z pewnością zbuduje lepszego ducha drużyny.
Przejdźmy teraz do czasu kiedy będziemy na lini. Starajmy się atakować wrogów, tworząc przestrzeń dla Carry, aby bez problemu zdobywał złoto. Nie wolno jednak przesadzać i przyjmować zbyt dużo obrażeń od wrogów. Po drugie kontroluj linie. Jeśli wasze creepy są zbyt blisko wierzy przeciwnika należy spulować linie czyli wyciągnąć creepy z małego obozu neutralnych creepów tak, aby nasze creepy zaczęły ich atakować... sam proces nie jest trudny choć ciężko jest mi go opisać słowami dlatego odsyłam was do filmu https://www.youtube.com/watch?v=sDNBNTuPeRg.
Jeśli widzicie, że wasz carry dobrze radzi sobie na lini, dominuje ją, lub jest w stanie sam stawić czoła wrogom bez straty w farmie możesz przejść na inną linie, aby ją zdominować. Zrób to jednak mądrze, aby zaskoczyć i zabić przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
A teraz kilka wskazówek obejmujących całą gre.
Pamiętaj o noszeniu przy sobie TP. Dzięki niemu będziesz mógł pomóc innym postaciom, i uchronić je od śmierci. Kontroluj mapę i pomagaj. Nawet bezowocna próba pomocy pokaże innym, że grają z kimś kto się stara. Pamiętaj o wardach przez całą gre. Wizja uratowała nie jedną rozgrywkę. Same miejsca do stawiania wardow... o nich można napisać osobny artykuł, ale to nie o tym. Tak więc stawiaj je mądrze, w zależności od sytuacji w jakiej się znajdujecie. Jeśli wygrywacie wardoj ofensywnie jeśli przegrywacie to defenswynie. Na YT jest mnóstwo poradników o tym, warto jeden z nich oglądnąć.
Kolejną sprawą jest używanie itemu o nazwie SMOKE. Powoduje on, że sojusznicy staną się niewidoczni dla wardow przeciwników, jak i zwiększą waszą szybkość ruchu. Jest to przedmiot wydaje mi się niedoceniany przez młodych graczy, umożliwia nam on zaatakowanie przeciwnika z zaskoczenia, większą liczbą. Taki ruch dobrze zagrany może otworzyć nam drogę do wygrania, lub zabójstwa głównego Carry przeciwników.
A na koniec... pozostań człowiekiem. Nie obrażaj innych, nawet jeśli robią głupie błedy. Pod żadnym pozorem nie wprowadzaj toksycznej atmosfery. Uwierz na słowo to nie pomoże. Bądź miły... a jak ktoś jest toksyczny to po prostu ogranicz z nim komunikacje i rób swoje najlepiej jak potrafisz ^^
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez _Szusty_

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Papa's Pizzeria To Go!-Stary klasyk

Recenzja KochamMaliny
2

MovieStarPlanet MSP CZY TO GRA DLA DZIECI?!

Recenzja XxKolorowaMambaxX
3

CSGO Prime (B2P) CS:GO Jak grać (Poradnik dla początkujących)

Poradnik Cajrek
4

Za co Watch_Dogs został zhejtowany?

Recenzja BLAZEJ1
5

Historia gier - League of Legends

Recenzja LiquidSnake
6

League of Legends Poradnik tragarza, czyli jak carrować.

Poradnik lipko007
7

Lineage II Lineage II - czy warto?

Recenzja Kalamondin
8

ARK: Survival Evolved (B2P) Dinozaura mieć :D

Recenzja Skrilel
9

Armored Warfare Armored Warfare - Oficjalna recenzja gry!

Recenzja Malfour
10

Shakes & Fidget Najlepsze taktyki w Shakes & Fidget #2 - Statystyki i lochy

Poradnik FRACKOWIAK
Chat