Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 1140 0
24.02.2018

Goodgame Empire- jaka jest na prawdę?

Goodgame empire to kolejna gra przeglądarkowa. Polega na zbudowaniu własnego imperium, ulepszaniu go, atakowaniu wrogów itd. Według mnie nie jest jakoś zbyt oryginalna czy wyróżniająca się. Przypomina mi takie gry jak Ikariam czy Vikings: war of clans. Jednak ma kilka wyjątkowych elementów na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze: ciekawa szata graficzna. To zawsze przykuwa uwagę. Tutaj może nie jest jakoś bardzo oryginalna ale sprawia, że gra jest bardziej interesująca ze względu na dobrą grafikę postaci i budynków. Ale jeżeli chodzi o umieszczenie wszystkich elementów, ikon itp. gry na ekranie to jest tu średnio. Trudno czasem się odnaleźć. Jednym słowem, to taki trochę bałagan. Nie tylko ze względu na średnie położenie tego wszystkiego ale samo pole na którym możemy postawić swoje nowe budynki jest bardzo małe i wszystko jest po prostu „na sobie”, a rozbudowy są dostępne co pewne poziomy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Po drugie: misje i zadania. Jak w chyba każdej grze, zadania (te główne tutaj to misje) które wykonujemy aby zdobyć punkty, pieniądze w grze, jakieś przedmioty itp. Tutaj akurat jest ich dużo i dobrze, bo można zawsze sobie wybrać co byś my aktualnie chcieli. Nagrody też są raczej odpowiednie, ale to już w sumie zależy od misji. Z tego co zauważyłam misje dzielą się pod względem nagrody, którą się dostaje po ich ukończeniu, czyli na te za które dostaniesz XP i te za które dostaniesz rubiny (druga waluta w grze). Przy tych misjach są oczywiście jakieś mniejsze nagrody, np. 150 XP, 3 żołnierzy, 50 monet itp. Co jest jeszcze dobre? To że to nie są jedyne zadania. Są jeszcze „codzienne zadania”. Jak sama nazwa wskazuje zadania które wykonujemy codziennie, każdego dnia się restartują i zaczynamy od nowa. Nie zawsze zadania są takie same, ale zazwyczaj podobne.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Po trzecie: budynki i ich rozbudowa. Jak w podobnych grach tutaj także są koszary, budynek w którym uzyskujesz badania (tutaj: wieża badacza), budynki produkujące surowce (tutaj: chata drwala- drewno, kamieniołom- kamień, gospodarstwo- żywność) i dużo innych. Jednak które są naprawdę oryginalne? Myślę, że ze względu na ich ogromną ilość i ciągłe zadania o budowaniu nowych (mimo, że czasem nie ma miejsca) jest co wybierać. Nawet jeżeli w innych grach są budynki które nazywają się podobnie i mają podobną funkcję, nie znaczy, że nie są jedyne w swoim rodzaju. Te które już wypisałam to te które mnie nie zaskoczyły i które widziałam już wiele razy w innych grach, głównie jeżeli chodzi o funkcje. Ale budynki które uznaję za w miarę wyjątkowe to: warsztat oblężniczy, młyn (szczerze nawet nwm co to robi ale nigdy się z tym nie spotkałam XD), obóz, cytadela i w sumie jeszcze trochę by się tego znalazło, ale nawet niektóre mi się nie zmieściły w polu więc trudno mi powiedzieć. Ale dobre jest to, że rozbudowę można skrócić nie tylko rubinami ale i specjalnymi „kartami” (to nawet chyba nie ma nazwy, więc tak to sobie nazwałam xD).

To teraz krótkie podsumowanie:

-włączanie się gry- długie, a jak się już uruchomi natychmiast zasypuje się powiadomieniami, ofertami dotyczącymi rubinów itd.

-główny zarys gry taki sam jak w wielu innych

-ogólnie mało oryginalna, ale przy niektórych elementach nawet potrafi zrobić wrażenie

-czy wciągająca? Trudno powiedzieć, zależy od osoby. Mi akurat średnio przypadła do gustu, ale pewnie dla wielu innych osób jest dobra, dla mnie po prostu nie wyróżnia się zbytnio.

-warta wypróbowania, ale czy długo się w niej zostanie to już zależy od osoby

-czy opłacalna?- pod względem bananków nawet tak ;)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez NK17

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
2

League of Legends W sprawie postaci tak zwanych ''OP''

Recenzja Blachabana
3

Harvest Land (Android) Harvest Land - opis pierwszego wrażenia z gry

Recenzja Chemiczek
4

Najlepsze gry na xbox one.

Recenzja AdminPL
5

Roblox Czy warto grać w roblox?

Recenzja kikiniki
6

Hacki do zielone imperium

Poradnik Duman1222
7

League of Legends Poradnik Jak Grać Yasuo

Poradnik Rogaczovv
8

Conqueror's Blade- gra w czasach średniowiecza

Recenzja Antonios007
9

World of Tanks Jak w ciągu 2 dni skończyłem 3 zadania z bananków - krótki poradnik

Poradnik MineYamato
10

Tibia I ty możesz zostać legendarnym wojownikiem

Recenzja Lollfa
Chat