Jak to działa
4.0 1 28837 0
13.05.2019

Gra Panfu - Co się stało?

Panfu jest, a raczej był przede wszytkim uroczą grą z pandami, w której graczy rozmawiali na różne tematy. Przede wszystkim pomagała rozwijać się osobom najmłodszym. Co więc poszło nie tak?


Zacznijmy od tego, że Panfu.me to fanowska wersja upadłej już gry pod tytułem... Panfu.pl. Jak wcześniej wspomniałem, wcielaliśmy się w postać pandy i zwiedzaliśmy świat, po którym chodziły inne pandy. Z tymi wesołymi zwierzętami mogliśmy wejść w interakcję i pogadać na przeróżne tematy. Innymi pandami nie była byle sztuczna inteligencja, a prawdziwy gracze.


Taka forma rozgrywki była o wiele bardziej atrakcyjna, bo komputerowy skrypt miałby nieskończenie mniejszy potencjał w generowaniu niespodziewanych i ciekawych spotkań. W sumie, "rozgrywka" to pewne nadużycie, bo jedyne co robliśmy, to chodzenie po świecie i wykonywanie prostych mini gier. Całkowitej modyfikacji podlegała sama panda, więc nic nie stało nam na przeszkodzie, aby ubrać w nią w jakiś strój.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych, to Panfu zawierało zabezpieczenia przed różnymi rodzajami ataków i zachowań w trakcie zabawy. Filtr słowny chronił przed słownymi atakami i mową nienawiści, a także upominał użytkowników. Jeżeli łamane były jakiekolwiek inne reguły serwisu, użytkownicy byli dość szybko blokowani.


Co więcej, czat był przez cały czas monitorowany przez międzynarodowych moderatorów, którzy sprawdzali dosłownie każde słowo, a w przypadku dużych wykroczeń mogli na stałe usunąć użytkownika z gry. Istniał również czat o wysokim poziomie bezpieczeństwa, w którym dzieci nie mogły same się wypowiadać, a do wyboru były jedynie przygotowane już wypowiedzi


Wszystko prezentuje się wręcz idealnie i przez jakiś czas tak było. Niestety, w 2012 roku z gry został usunięty ogromny atut, czyli czat, a w 2016 definitywnie usunięto grę z internetu. Panfu został zamknięte, ale ludziom nasuwa się w tym momencie jedno pytanie:

Przedstawione screnny oczywiście nie zawierają agresywnych rozmów, które dominowały na Panfu.


Dlaczego?


Ogromny problemem były zdecydowanie wulgaryzmy i rozmowy przepełnione agresją i nienawiścią. Obietnice o moderatorach pilnujących każdego dialogu były kłamstwem, bo ciężko uwierzyć w to, że administratorzy w pełni świadomie zezwalali na udostępnianie takich treści w grze.


To właście dlatego Panfu jest otoczone tak złą sławą. Po latach, jedyne co zostało po grze to zatrzęsienie screenshotów wypełnionych niecenzuralnymi wypowiedziami. Może się to wydawać śmieszne i absurdalne jednocześnie, ale te wszystkie obleśne rozmowy sprawiły, że sława Panfu wyprzedziła samą grę.


Usunięcie czatu były więc zapewne odpowiedzią na te wszystkie ataki. Sprawiło jednak, że gra coraz bardziej traciła na popularność. Usunięcie czatu zabrało unikalną formę interakcji i sprawiło, że Panfu o wiele bliżej było do generycznych gier przeglądarkowych.


Jedyne, co teraz można powiedzieć, to: szkoda. Projekt naprawdę ciekawy i wątpliwe jest to, że taka gra powróci choćby w innej formie.4.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LiquidSnake

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Town Of Salem - Przedstawienie, oraz główne założenia.

Recenzja bartey
2

The Pride of Taern Taern - plusy i minusy

Recenzja Pablito87
3

Star Stable Jak zachęcić graczy do dołączenia do klubu-ogłoszenie

Poradnik martyna1222
4

Gry z potworami.

Recenzja Cesere
5

Margonem Jak szybko wbić 30 poziom ? 2 SPOSOBY !

Poradnik BananowaBestia
6

Klasyka po latach- Twierdza

Recenzja JanuszB
7

Drakensang Online Drakensang Online - klon Diablo czy coś więcej?

Recenzja DanhonyV09
8

League of Legends Patch 7.14 Warwick Jungle - PORADNIK

Poradnik TurboBagiety
9

Czy Crysis to przełom w branży gier wideo?

Recenzja BLAZEJ1
10

War Thunder Jest dużo takich gier, jednak ta jest niepowtarzalna.

Recenzja AngryPanda
Chat