Jak to działa
5.0 1 32 0
04.02.2021

gra piłka nożna głowami

Z góry przepraszam za wkradanie się lekkich błędów we wstępie, ale nie było to łatwe :P. A więc piłka nożna jest najpopularniejszą grą zespołową wszechczasów, ponieważ ma ona grono 4 miliardów fanów na całym świecie. Zespoły w niej są jedenastoosobowe i składają się z jednego bramkarza i dziesięciu zawodników w polu (mówi się tak na boisko będące poza polem karnym, gdzie znajduje się bramkarz). Gra trwa przez 90 minut (nie licząc dogrywki w ważniejszych rozgrywkach), a wygrywa w niej drużyna, która zdobędzie więcej bramek. Przez naprawdę świetnie dobrane zasady i ciekawą rozgrywkę powstało na ten temat wiele gier. Oprócz powstałych realistycznych gier takich jak FIFA czy PES powstały także gry mniej realistyczne przystosowane do istnienia na przeglądarce. Jednym z rodzajów piłkarskich, przeglądarkowych gier były gry, w których grało się postaciami z wielkimi głowami praktycznie bez tułowia z samym butem.

Powstało ich naprawdę wiele i przyciągnęły one naprawdę sporo osób przez swoją prostotę i dobre stworzenie jak na grę przeglądarkowe. Jedną z nich (chyba również jedną z pierwszych) była "Sport Heads Soccer". Była ona naprawdę prosta, bez żadnych bardziej zaawansowanych dodatków, ani świetnej grafiki - była po prostu podstawą, na której bazowały inne gry. Potem bardzo fajnie zrobioną grą okazała się "Piłka nożna dużych głów 2", która pokazała to z innej strony i pojawiły się inne wymiary bramek, proporcje zawodników (but, a głowa) i sama grafika była lepsza co dało naprawdę dobry efekt wizualny, a poza tym zostały dodane boosty, które dały sporo grze i była ona zwyczajnie ciekawsza. Kolejną fazą tych gier była seria "Heads Area", której powstała podstawowa wersja, ale także te ze sprecyzowanymi drużynami dotyczące Euro i wydarzeń tego typu. Gra oferowała o wiele więcej postaci, tryb 2v2, lepszą grafikę, ale pomimo tego i tak mnie osobiście nie przyciągnęła, ponieważ ma strasznie złe mechaniki i po prostu ciężko się gra.

Owe gry bardzo przyjemnie mi się kojarzą i miło jest popatrzeć czy też samemu w nie pograć jakby powracając do dawnych czasów. Wszystkie coś oferują, lecz nie wszystkie dają tyle zabawy czy też przyciągają. Osobiście ustawiłbym tą listę tak:

1. "Piłka nożna dużych głów 2"

2. "Sport Heads Soccer"

3. "Heads Area"

Już wszystko tłumaczę - "Heads Area" znajduje się na trzecim miejscu, ponieważ pomimo dobrej grafiki nie oferuje nic poza tym. Ciężki gameplay, słabe mechaniki, umieszczenie bramek nad normalnym poziomem boiska, co jest naprawdę dziwne i niewygodne.

"Sport Heads Soccer" znajduje się na drugim miejscu przez bycie klasykiem tego gatunku, gdzie grafika nie zadowalała, ale nie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z grania .

"Piłka nożna dużych głów 2" znajduje się na pierwszym miejscu przez połączenie najlepszych cech wszystkich gier tego rodzaju - grafika nie powala, ale jest na typowym poziomie gier przeglądarkowych, a sama gra jest naprawdę dobrze i wyważona i bardzo przyjemnie się w nią gra.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Kubsoon243

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

PUBG lite - recenzja darmowego PUBGa

Recenzja cerakpl
2

League of Legends Ashe - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

#5 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
4

Spis najczęsciej modyfikowanych gier

Recenzja Boomboxpl
5

League of Legends Rumble - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
6

Metin2 Krótko o przygodzie z Metin2

Recenzja mambaa
7

Ostra jazda bez trzymanki czyli recenzujemy GTA V

Recenzja adrianos253
8

The Sims 4 i postęp historii? Tak, to możliwe! - poradnik instalacji MC Command Center

Poradnik kitq
9

3 najlepsze gry skradanki

Tutorial Jakacz
10

MovieStarPlanet MSP Jak zdobyć fame w grze MovieStarPlanet?

Poradnik RoseGold85
Chat