Jak to działa
5.0 3 99 0
14.04.2021

Gra pryskające bańki

Każdy z nas zapewne doskonale kojarzy gry z kolorowymi bańkami czy też kulkami które trzeba ze sobą łączyć aby wygrać. Te gry towarzyszyły nam już w dzieciństwie i nadal są bardzo popularne wśród młodszych graczy. Rozgrywka jest na tyle prosta, a frajda z grania na tyle duża, że graczy nie brakuje. Z łatwością znajdziemy setki jak nie tysiące podobnych do siebie gier, jednak łączy je ta sama mechanika. Na planszy, u góry ekranu mamy przyklejone do siebie kulki, jest ich bardzo dużo i są różnych kolorów. Na dole ekranu znajduje się armatka czy też inne działko które strzela tymi kulkami. Dysponujemy jednak tylko jedną na raz, i musimy się wstrzelić w te które mają ten sam kolor. Zazwyczaj wystarczą trzy lub cztery kulki przyklejone do siebie tego samego koloru aby zniknęły i dały nam punkty za ich zniszczenie.

Jednak gdybyśmy mieli tylko je niszczyć, gra nie byłaby tak ciekawa. Dodatkowo po określonej liczbie wystrzelonych kulek, pojawiają się ich nowe warstwy, niekiedy z czasem coraz więcej. Sztuka polega na tym, aby nie dopuścić do sytuacji, w której jakaś kulka dotknie dolnej krawędzi ekranu, wtedy przegrywamy. Wydaje się że to proste, jednak zależy ile mamy kulek do "kontrolowania". Ciężko jest też zawsze dobrze trafić w odpowiednie miejsce, czasem kulki zakrywają siebie na wzajem, przez co nie mamy dostępu do danego koloru. Wówczas niebezpieczeństwo dotknięcia ekranu przez jakaś kulke jest wysokie. Jeśli nie uda nam się nadrobić strat, przegrana jest niemal pewna.

Ale nie zawsze jest tak ciężko, niektóre poziomy mają specjalnie przygotowane ustawienie kulek, dzięki czemu gra jest znacznie przyjemniejsza, i mniej losowa.

Warto wspomnieć, że na stronie bananki.pl w zakładce fun zone możemy zagrać właśnie w tego typu gry. Dodatkowo zarobimyy przy tym trochę bananków i się zrelaksujemy. Na innych stronach również znajdziemy takie gry, jednak nie będziemy mogli na nich zdobywać bananków. Osobiście bardzo lubię takie gry, przypominają mi one również o innych, w których spędziłem masę czasu lata temu. Gry w kulki są nieco podobne do tetrisa, w którym też musimy uważać na to, żeby klocki nie dotknęły ekranu. Tam też musimy czuwać nad ich odpowiednim ułożeniem. Jednak gdybym musiał wybrać z pomiędzy tych dwóch, wybrałbym gry w kulki. Podsumowując, gry w niszczenie baniek są świetne, rozgrywka nie jest trudna a przy okazji wciągająca. Łatwe zasady pozwalają każdemu szybko wejść do gry.

5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez TurboBagiety

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Od Silvera do Globala

Tutorial wojciak81
2

Invisible, Inc. Skradanka w jaką jeszcze nie graliście.

Recenzja Banankowiec2453
3

Rocket League (B2P) Rocket League - połączenie piłki nożnej z motoryzacją

Recenzja Szefciu1223
4

Diablo II - recenzja

Recenzja TurboBagiety
5

OGame Ogame - Zdobądź panowanie nad kosmosem! - recenzja gry.

Recenzja Povered
6

Margonem Margonem co to jest?

Recenzja lisus
7

CSGO Prime (B2P) Przed nami MAJOR w Krakowie, a wcześniej kwalifikacje.

Poradnik lynnSSky
8

Roblox Top 4 gier w ROBLOX!

Recenzja PiotrekXD123
9

Jak zrobić piston??

Recenzja Kubsoon243
10

Football Team Poradnik do gry pt. "Football team"

Poradnik Luiso
Chat