Jak to działa
5.0 2 309 0
22.03.2018

Hearthstone - recenzja

Cześć, dziś opowiem o słynnej grze karcianej od blizzarda czyli Hearthstone. Polega ona na zbieraniu różnych kart związanych ze światem Warcrafta oraz walce przeciwko innym graczom i awansowaniu dzięki temu na coraz wyższe pozycje w rankingu. Przygodę zaczynamy od krótkiego samouczka w którym poznajemy podstawy gry. Następnie możemy przystąpić do stworzenia swojej własnej talii aby to zrobić musimy najpierw wybrać jedną z dziewięciu klas do wyboru jest: Mag, Łowca, Paladyn, Wojownik, Druid, Czarnoksiężnik, Szaman, Kapłan i Łotr. Każda klasa różni się bohaterem, kartami oraz mocą specjalną. W hearthstonie istnieją dwa główne rodzaje kart: stronnicy i zaklęcia. stronnicy to postacie które umieszczamy na stole mają oni swój koszt many, punkty ataku oraz zdrowie.
Kartę zaklęcia możemy użyć tylko raz, każde zaklęcie ma swoje własne działanie. Nasza talia musi się składać z 30 kart, w talii może pojawić się dwukrotnie ta sama karta oprócz legendarnych ponieważ one mogą wystąpić tylko raz. Gdy już mamy czym grać zacznijmy pojedynek z innym graczem. Starcie zaczyna się z jednym punktem many w każdej turze dostajemy kolejny punkt i tak aż do 10. Grę wygrywa gracz który, jako pierwszy obniży zdrowie swojego przeciwnika do 0. Jeżeli gramy w trybie rankingowym za każde zwycięstwo dostajemy gwiazdkę po zdobyciu pięciu gwiazdek awansujemy na nową rangę. Im wyższą rangę zdobędziemy tym lepsze nagrody dostaniemy na koniec sezonu. Nagrodami zawsze są złote wersje kart tajemny pył oraz rewers. Każdego miesiąca można dostać inny rewers i nigdy się one nie powtarzają.
Aby gra była ciekawsza i zawsze była świeża twórcy co kilka miesięcy wprowadzają nowe rozszerzenia z kartami. W ciągu roku pojawiają się 3 rozszerzenia. Niedługo w Hearthstonie Rozpocznie się rok kruka, pierwszym rozszerzeniem będzie wiedźmi las. Dodatki które dłużej w grze niż dwa lata przejdą wtedy do dziczy czyli znikną z formatu standardowego oraz nie będzie ich już można kupić za wirtualną walutę w grze. Razem z rozszerzeniami dodawane są także przygody dla jednego gracza będziemy w nich mogli zmierzyć się z wirtualnymi przeciwnikami i stworzyć ciekawe talie.

Hearthstone zdecydowanie jest grą godną mojego polecenia do jej zalet na pewno można zaliczyć kolorową grafikę oraz piękne animacje a także możliwość stworzenia ogromnej ilości talii i walka z innymi ludźmi albo ze znajomymi.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Porarzo

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Granny - Recenzja gry

Recenzja TheMaślak
2

Metin2 Jak grać postacią *Sura Wp*

Poradnik SasukeArabi
3

Grand Theft Auto V (B2P) Jak zarabiać dużo w GTA ONLINE małym kosztem!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
4

Brawl Stars - Nowa gra supercella

Recenzja BitLayek
5

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
6

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
7

World of Tanks AMX 50 B - Opis francuskiego czołgu i jego krótka historia!

Poradnik JestemKacper
8

CSGO Prime (B2P) Cs:go - najlepszą grą FPS

Recenzja Bananek2012
9

Team Fortress 2 Opis postaci i małe porady

Poradnik King_Tomson_IV
10

Spellforce -> Gra mojego życia

Recenzja Quaresma
Chat