Jak to działa
Przejdź do gry Ikariam
Ikariam
5.0 1 5082 0
11.06.2017

Jak stawiać pierwsze kroki?

Jako wieloletni koneser produkcji pt 'Ikariam' znam parę sposobów na szybki i łatwy rozwój. W poradniku tym postaram przybliżyć się Ci, co warto budować jako pierwsze, w co inwestować i czego unikać.

Okej, także pierwszym krokiem będzie postawienie akademii, co jest dość oczywistym wyborem. Co tak naprawdę daje nam akademia? Powiem wprost, bez niej nie jesteś w stanie rozwinąć swojej wioski. Dzięki badaniom możesz zlecać nowe badania, na nowe jednostki, nowe budynki itd. Na start możesz przypisać do niej 8-10 naukowców. Niech Cię nie zdziwi, że masz wtedy ujemny przychód złota. To normalne, ponieważ masz za małą liczbę mieszkańców. Zajmiemy się tym później.

Następnym posunięciem będzie udanie się do widoku wyspy(domyślnie ikona wyspy u góry ekranu), następnie udanie się do tartaku i zwiększenie produkcji drewna, w ilości 30-50. Warto pamiętać, że czas w grze jest czasem rzeczywistym.

Kolejno możesz udać się do akademii i rozwijać badania w dziedzinie nauka. Co to da? Już Ci mówię! Po pierwsze (i najważniejsze) ogromny bonus do badania 'studnia'. Badanie to z bonusem przyznaje Ci około 50 zadowolenia (które w późniejszej fazie gry ma duże znaczenie) oraz 50 do maksymalnej populacji.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Następnie na czas przyznanej Ci ochrony zaczynasz badania w dziedzinie ekonomia. Pierwszym do zbadania będzie wielokrążek i dobrobyt. Dwa te czynniki szybko pomogą Ci rozwinąć swoje miasto. Warto zbudować również koszary i port handlowy. Dlaczego? Kiedy zlecisz budowę/badanie danego budynku i nie masz już co robić, zawsze możesz zlecić w koszarach produkcję jednostek. Jest to bardzo korzystne podczas trwającej ochrony, ponieważ wielu graczy postawionych wysoko w rankingu stara zniszczyć się nowe wioski tuż po zakończeniu ich ochrony. Dlatego przed każdym wyłączeniem gry, warto sprawdzić ile stacjonujących jednostek aktualnie posiadasz. Port handlowy pozwoli Ci w późniejszej fazie na rozwój i handel z innymi graczami. Jest on również przydatny podczas atakowania innych wiosek. Bez statków nie dasz rady transportować zdobytych surowców.

Kolejnym krokiem będzie rozbudowa ratusza, dzięki której zwiększysz populacje swojej wioski.
Warto również udać się do widoku wyspy i wysłać paru chłopów do kamieniołomu. Kolejnym krokiem będzie przekazanie darowizny na rzecz tartaku i kamieniołomu. Po osiągnięciu wymaganej liczby ich poziom wzrasta, co przyczynia się do pozyskiwania większej ilości surowców w krótszym odstępie czasu.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ostatnią radą ode mnie będzie wybudowanie muru. Jeżeli zauważysz, że Twoja ochrona dobiega końca warto zainwestować w mur ochronny i szybko go rozwinąć. Możesz również robić to we wcześniej fazie gry, by potem nie mieć z tym kłopotów. Mur jest istotną rzeczą podczas ochrony miasta - tego chyba nie muszę tłumaczyć.

Myślę, że warto dodać również to, żeby wybrać sobię drogę - chcę zostać wojownikiem czy badaczem? Odnosząc się do tego wyboru sam zdecydujesz czy chcesz iść w rozbudowę miasta pod kątem armii - nowe jednostki, lepszy mur, statki bitewne czy też chcesz rozwijać ją pod kątem edukacji - spędzanie większej ilości czasu nad badaniami.

Reszta zależy od Ciebie, pamiętaj, że to jaką drogę wybierzesz będzie miało konsekwencje! Swojego fatum nie unikniesz! Powodzenia dowódco!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez dejfise bambise

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) ESC Gaming - krótka historia i opis drużyny

Recenzja wzarek
2

MovieStarPlanet MSP Jak zdobywać pieniądze i fame na MSP?

Poradnik Vana7
3

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
4

CSGO Prime (B2P) ESL One Cologne 2017 - najważniejsze informacje.

Poradnik lynnSSky
5

MovieStarPlanet MSP Dlaczego lubię MSP? Oto właśnie artykuł o tym

Recenzja Narutomanki
6

TERA Europe TERA, czyli zostań bohaterem

Recenzja Rinkashimikito
7

Overwatch - D.Va czyli z czym to sie je [WERSJA PS4]

Poradnik Szogunio
8

CSGO Prime (B2P) NRG Esports - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
9

Star Stable Porady dla początkujących graczy

Poradnik rzulty
10

Minecraft DeathRun - Co i jak?

Poradnik xBK20x
Chat