Jak to działa
5.0 2 1988 0
16.11.2017

Jak oszczędzić na kupnie gier.

Gry komputerowe to świetna rozrywka i hobby. Ma tylko jedną wadę – ceny. Niestety w naszym pięknym kraju, są one dość wysokie. Dlatego piszę ten poradnik, aby pomóc każdemu kto będzie go czytał zaoszczędzić swoje pieniądze.

1. Kupowanie gier na wyprzedażach Steam’a. Jest to najbardziej oczywisty sposób na oszczędność. Co roku zdarza się ich kilka, dlatego warto odłożyć sobie na nie trochę gotówki. Podczas ich trwania można trafić na naprawdę świetne okazje np. rabat 90%.
2. Promocje. W ciągu tygodnia w sklepie Valve pojawiają się różnorakie promocje. Na przykład: szaleństwo w środku tygodnia, rabat na wszystkie gry danego studia, jednodniowe oferty i wiele więcej.
3 Kupowanie gier w zestawach. Z reguły można zaoszczędzić ok 20% ceny gier w zestawie lub jeszcze więcej. To rozwiązanie sprawdza się tylko jeżeli chcecie posiadać wszystkie gry z danego zestawu, bo nie ma sensu kupować gier, których się nie chce.
Najlepiej połączyć to z poprzednimi metodami, żeby zaoszczędzić jeszcze więcej, ponieważ rabaty sumują się.
4. Kupowanie gier w supermarketach. A w szczególności w tym, którego nazwa zaczyna się na B… Wszyscy pewnie wiedzą o, który sklep mi chodzi. Tam zdarzają się naprawdę niezłe okazja gdzie można dostać gry kosztujące 10 euro za 20 złotych, czyli o połowę taniej, a czasami są jeszcze lepsze oferty. Warto czytać gazetki z wyżej wymienionego sklepu, żeby dowiedzieć się z wyprzedzeniem o takiej promocji. Polecam się spieszyć z wybraniem do supermarketu, ponieważ im więcej czasu mija, tym mniej zostaje tych lepszych tytułów.
5. Kupowanie w serwisach typu G2A. Można zaoszczędzić ok 20 zł na grze, lub więcej.
6. Zmiana swojego miejsca za pomocą programów. Są kraje (np. Rosja), w których gry są, po przeliczeniu na złotówki, naprawdę tanie.
Niestety nie jest to metoda do końca legalna, ponieważ Valve może zbanować wasze konto. Dlatego właśnie nie będę opisywał dokładnie tej metody.
7. Jeżeli ktoś ma rodzinę lub kogoś znajomego za granicą może mu przelać pieniądze, poprosić go o zakup gier i wysłanie ich w formie prezentu.
8. Kupon rabatowy za uzbieranie kart do danej gry. Fajny sposób bo można dostać całkiem niezłą zniżkę. Niestety ma jedną wadę gra do której go dostaniemy jest losowa. Więc może trafić nam kod na produkt, który nas nie interesuje.
10. Kupowanie gier w serwisach typu Humble Bundle. Tutaj można dostać wiele świetnych gier w naprawdę śmiesznej cenie.

Tak właśnie przedstawia się sprawa oszczędzania na grach. Mam nadzieję, że poradnik się spodobał. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć czytelnikowi szczęścia w łowieniu okazji.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Odysseus Kosmos and his Robot Quest – doskonała przygodówka point and click.

Recenzja Banankowiec2453
3

Drakensang Online Zimowy szczyt i kraina krampusa

Poradnik Hubert2017
4

MovieStarPlanet MSP Co można robić msp grze? warto?

Recenzja zuziakiki 123
5

Margonem Jak szybko wbijać level?

Poradnik mufe
6

Overwatch - poradnik dla początkującej Fary

Poradnik Porarzo
7

Overwatch - poradnik dla początkującego Żniwiarza

Poradnik Porarzo
8

League of Legends Mechaniczny potwór - Urgot

Recenzja LeeCoper
9

ARK: Survival Evolved (B2P) ARK: Scorched Earth - opis DLC

Poradnik Hubert W
10

Minecraft Kilka przydatnych rzeczy o minecrafcie!

Poradnik OSKKKKAAAARRRRR
Chat