Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
3.8 4 1062 0
19.10.2020

Annie – League of Legends

Choć przez większość graczy uważana za postać niepotrzebną i bezużyteczną, młoda piromanka potrafi zdziałać cuda w rękach doświadczonego gracza, jak i dopiero stawiającego pierwsze kroki w lidze legend. Przedstawiam wam Annie, Dziecko Ciemności.Umiejętności


  • Umiejętność Bierna: Piromania – Każda umiejętność napełnia pasek nad głową Annie ładunkiem. Po uzyskaniu czterech ładunków, Annie ogłusza swój cel.
  • Dezintegracja (Q) – Annie wypuszcza kulę ognia, która zadaje dość duże obrażenia. Jeżeli Annie zabije cel, zostaje jej zwrócona maana równa kosztu zaklęcia. Odblokowuje się je na początku.
  • Spopielenie (W) – Tworzy płomienie w kształcie stożka. Służy zazwyczaj do dobijania stworów, bądź pomaga zadać obrażenia kilku przeciwnikom. Odblokowuje się je na drugim miejscu.
  • Płonąca tarcza (E) – Annie otrzymuje mały procent redukcji obrażeń oraz premię do prędkości ruchu. Jeżeli przeciwnik zaatakuje Annie podstawowym atakiem w trakcie działania tej umiejętności, sam otrzyma obrażenia. Odblokowuje się ją na 3 poziomie postaci. Warto ją dać podczas ucieczek, gonienia przeciwnika, bądź w trakcie drużynowej walki, gdy Annie jest najbardziej narażona.
  • Przywołanie: Tibbers – Przywołuje Tibbersa, co zadaje obrażenia na małym obszarze. Tibbers podpala i atakuje najbliższych przeciwników. Jeżeli Annie zostanie zabita, Tibbers wpadnie w szał i dostanie premię do prędkości ruchu i obrażeń. Absolutnie najmocniejsza umiejętność Annie, bez której nie mogłaby ona istnieć. Używa się go po ogłuszeniu przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Runy, build i pozycje, na których Annie może grać


Gracze grający Annie najczęściej idą na linię środkową (Mid lane), bądź, co się rzadko zdarza, na wsparcie (Support). Gdy wybieramy drugą opcję, musimy liczyć się z złośliwymi docinkami ze strony naszej drużyny, bądź przeciwników.


  • Build

Jeżeli wybieramy się na linię środkową, jako pierwsze trzy przedmioty kupujemy Pierścień Dorana (Doran's ring), Mikstura zdrowiax2 (Health Potion) oraz Strażniczy Totem (Warding Totem), bądź zamiast 2 Mikstur zdrowia, możemy kupić Totem kontroli (Control Ward).


W późniejszych etapach gry, w pierwszej kolejności zbieramy na Echo Luden (Luden's Echo) oraz Obuwie Maga (Sorcerer's Shoes). Jeżeli dobrze sobie radzimy, trzecim przedmiotem będzie Zabójczy Kapelusz Rabadona (Rabadon's Deathcap) LUB, jeżeli wrogi jungler często wchodzi nam na linię, powinniśmy zainwestować w Klepsydra Zhonyi (Zhonya's Hourglass) i dopiero potem w Kapelusz.


Nasz końcowy build powinien zawierać: Echo Luden, Obuwie Maga, Zabójczy Kapelusz Rabadona, Klepsydra Zhonyi, Morellonomicon oraz Kostur Pustki (Void Staff). W zależności od sytuacji, powinniśmy go zmieniać oraz kupować przedmioty, z którymi nam wygodnie grać.


Na supporcie nasz build powinien zawierać zamiast Klepsydry Zhonyi, Odkupienie (Redemption).


Runy:

(Do których można dodać ciasteczka zamiast Czarnoksięstwa)

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
  • Strategia (Mid) oraz zaklęcia (Spells)

Przede wszystkim: graj bezpiecznie. Odblokuj na 1 poziomie Q, następnie W i E, po czym maksuj Q i W. Bezpiecznie farm na stworach, próbując unikać ataków przeciwnika. Jeżeli twój przeciwnik umie grać, na 100% będzie nie dopuszczał cię do farmy i próbował zabić zanim zdobędziesz 6 poziom. Przede wszystkim – nie bój się używać Q na stworach, ponieważ jeżeli je zabijesz, zwróci ci się maana. Staraj się atakować przeciwnika, a następnie szybko uciekać nim zdąży się odwdzięczyć. Jeżeli podczas drogi do 6 poziomu twój jungler postanowi ci pomóc, zbierz 4 ładunki i zrób wszystko, żeby ogłuszyć swojego przeciwnika. Twój towarzysz powinien dokończyć robotę, jednak na wszelki wypadek podpal go (jeżeli masz podpalenie).


Gdy zdobędziesz 6 poziom wszystko powinno stać się łatwiejsze. Twoje R wraz z odpowiednimi umiejętnościami zabiję przeciwnika bądź zmusi go do odwrotu, co pozwoli ci bezpiecznie farmić. Przede wszystkim twój przeciwnik z pewnością po tym poziomie zacznie grać bezpieczniej starając się unikać twojego ogłuszenia, więc wykaż się strategią. Szybko zdobądź 4 ładunki na stworach, po czym używając tarczy bądź błysku (Flash) dostań się do przeciwnika i ogłusz go. Szybko użyj R, stawiając Tibbersa centralnie w przeciwniku. Następnie używaj innych umiejętności. Przeciwnik z pewnością umrze, bądź użyje błysku i się wycofa.


Pamiętaj!

ZAWSZE, gdy masz wolną linię, bądź twój przeciwnik zniknął, idź pomagaj na lini górnej bądź dolnej (Top/Bot). Twoje ogłuszenie potrafi odwrócić całą sytuację o 180°, więc pomagaj. Jeżeli masz mało zabójstw, użyj R, gdy przeciwnik ma małą ilość zdrowia.


Wskazówki i tricki:

  • Podczas walki drużynowej najlepiej używać ogłuszenia za pomocą W, ponieważ ogłuszyć większą ilość przeciwników.
  • Jeżeli zostaniesz z małą ilością zdrowia, uciekaj używając swojej tarczy (E) bądź stawiając za siebie Tibbersa. Podczas ucieczki możesz używać na przemian W i E, a następnie ogłuszyć przeciwnika Q i, jeżeli sytuacja na to pozwala, użyć R i zabić go.


Na środkowej linii na początku najlepiej brać podpalenie i błysk (ignite i flash), lecz w późniejszych etapach możesz brać zamiast podpalenia teleportację (teleportation), by łatwo pomagać swoim sojusznikom.


  • Strategia (Support)

Na tej linii będziesz miał zdecydowanie trudniej. Przede wszystkim: skupiaj się na ogłuszaniu przeciwników, żeby twój ADC zrobił całą robotę. Do 6 poziomu staraj się grać bardzo ostrożnie i nie wychylać się za bardzo spod wieży. Mając R NIE używaj jej, aby zabrać zabójstwo (chyba, że nie ma twojego ADC). Jesteś supportem: dla ciebie najważniejsza jest pomoc w zabójstwie. Używaj Tibbersa na początku, bądź gdy przeciwnik ucieka i jest poza zasięgiem ataku twoich sojuszników. W sytuacjach kryzysowych rób wszystko, aby twój ADC bezpiecznie uciekł (najlepiej wtedy użyć W do ogłuszenia przeciwnego ADC i supporta).


Na tę linię najlepiej brać podpalenia oraz błysku, lecz w zależności od twojego ADC możesz zamiast podpalenia, wziąć wyczerpanie (exhaustion).

3.8 (głosów: 4)
Art napisany przez Eclia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Jak szybko zarabiać StarCoins? 2022r.

Poradnik AokiMSP
2

CSGO Prime (B2P) Dlaczego Przeciwna Drużyna Wygrywa Mecz w CS GO

Poradnik WILKMOR
3

Minecraft Minecraft czyli jeden z kroków milowych w historii gier

Recenzja Jnusz
4

Metro Exodus-moja recenzja

Recenzja Antonios007
5

BlockStarPlanet Ocena BlockStarPlanet

Recenzja DomiDomi123
6

H1Z1: King of the Kill (B2P) Pierwsze kroki w H1Z1: KotK

Poradnik BananowaBestia
7

Momio Czy warto zagrać w Momio?

Recenzja rybasnik
8

Jak zrobić piston??

Recenzja Kubsoon243
9

League of Legends Poradnik Jak Grać Yasuo

Poradnik Rogaczovv
10

CSGO Prime (B2P) Najlepsze bronie w grze Counter-Strike: Global Offensive (według mnie)

Recenzja Janusz1234567890
Chat