Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 588 0
03.04.2020

Dołącz do społeczności League of Legends!

Witam wszystkie osoby, które są częścią strony bananki.pl. Dzisiaj chciałabym wam przedstawić moją opinię na temat gry League of Legends. Już kiedyś pisałam recenzję tej gry, aczkolwiek od tego czasu dużo się pozmieniało, bo na przykład został dodany nowy tryb czyli: ,,Potyczki taktyczne” (z angielskiego: ,,Teamfight Tactics”). Ale dla osób, które nie słyszały jeszcze o tej grze, zacznę od objaśnienia na czym ona w ogóle polega.
Więc na początek warto wspomnieć, że mamy tutaj kilka trybów gry:
1. Summoner's Rift (zwykłe lub rankingowe)- w tym trybie grają przeciwko sobie dwie drużyny, które są złożone z pięciu osób. Celem jest obrona Nexusa, ale jednocześnie rozbicie go drużynie przeciwnej. Oczywiście, aby to zrobić, należy pokonać malutkie miniony, rozbić wieże, które bronią trzech alejek oraz rozwalić inhibitor (to spowoduje, że nasza drużyna dostanie wzmocnione miniony, które jest trudniej zabić). Na całej mapie są dostępne także różnorodne stwory- silniejsze i słabsze, w tym na przykład Herold lub smok oceaniczny. Bohatera możemy wybrać sobie sami, biorąc pod uwagę linię, na którą chcemy iść (są dwa różne rodzaje wybierania linii- albo dogadujemy się zresztą drużyny, albo ta linia zostaje nam wybrana przez system, który wcześniej bierze pod uwagę ustawione przez nas preferencje), bo wiadomo że jako wsparcie nie weźmiemy raczej postaci, która docelowo jest przeznaczona jako jungler.
2. Aram- w tym trybie również grają przeciwko sobie dwie drużyny, aczkolwiek w trochę innych warunkach. Mamy tutaj tylko jedną linię, która jest obstawiona przez wieżyczki. Cel natomiast jest ten sam, czyli rozbicie Nexusa przeciwnej drużyny. Wszyscy gracze dostają losową postać, ale jest możliwość zamienienia się z kimś innym na jego bohatera, lub wylosowanie sobie nowego (jeżeli mamy taką opcję). Ten tryb jest także o wiele szybszy od Summoner's Rift, bo może trwać nawet tylko 10 minut, jeżeli wszystko będzie szło sprawnie oraz łatwo.
3. Teamfight Tactics- dosyć niedawno dodany tryb, który jest całkowicie inny od dwóch pozostałych! Tutaj na początku gry, razem z innymi graczami, musimy ,,wywalczyć” jakąś postać wśród kilku dostępnych. Następnie zostajemy przeniesieni na swoją arenę, gdzie mamy dosyć sporo pól, aby postawić bohatera. Ogólnie gra polega na skompletowaniu drużyny, której liczba zależna jest od zdobytego poziomu. Na dole ekranu znajduje się sklep, gdzie mamy pokazany koszt bohatera oraz kategorię premii, którą można dostać po zebraniu na przykład 6 podobnych bohaterów. Połączenie trzech takich samych postaci, daje nam jedną dwugwiazdkową postać, która jest silniejsza od jednogwiazdkowej. Ta sama zasada działa do stworzenia trzygwiazdkowego bohatera, z tym, że tutaj należy złożyć trzech bohaterów dwugwiazdkowych. Początkowe trzy rundy gramy przeciwko botom, które raczej do silnych nie należą (co kilka run również dostajemy boty, ale potężniejsze i trudniejsze do zabicia), natomiast w kolejnych grach teleportujemy się do przeciwnika (lub on teleportuje się do nas) i walczymy przeciwko jego drużynie. Za przegraną rundę otrzymujemy obrażenia a gra kończy się, gdy nasze życie wynosi 0 punktów. Co kilka rund mamy również możliwość zdobycia bohatera za darmo, na podobnej zasadzie co przy zaczynaniu gry. Oczywiście i w tym trybie możemy grać normalnie bądź też dla rangi. Potyczki Taktyczne są aktualnie najczęściej aktualizowanym trybem, bo często zmieniany jest wygląd ogólny areny, premie oraz dostępni bohaterowie. Co jakiś czas są dodawane również nowe wyglądy naszej Małej Legendy.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Gra od Riot Games cały czas się ulepsza i aktualizuje. Co pewien czas mamy dostępną niestandardową grę, jak na przykład ,,Jeden za wszystkich”, która polega na tym, że cała drużyna gra tym samym bohaterem, na którego wcześniej każdy osobno głosuje.
Dostępne mamy również przeróżne skiny do bohaterów lub totemów, które możemy kupić. Za level otrzymujemy również kapsułę bohaterów, z której wypada odłamek losowego bohatera, sprawiając, że jest on dostępny do kupienia za o wiele niższą cenę, niż normalnie. Za dostanie oceny S- lub większej (dotyczy nas lub naszych współgraczy) mamy możliwość dostania skrzynki.
League Of Legends jest na zasadzie Free to play, czyli każdy może w niego zagrać, nawet posiadając słabszy sprzęt. Cała gra jest oczywiście spolszczona, więc nie ma problemu z tym, że ktoś nie umie angielskiego. Wszystkie postacie posiadają również polski dubbing. Jeżeli chodzi o czas gry, to wszystko zależy od umiejętności graczy, różnych taktyk oraz możliwość rushu jednej (bądź kilku linii). Zazwyczaj mecz trwa od 20 do nawet 40 minut! Wyjątkiem jest gra, gdzie gramy na przykład 2 vs 5, co zdarza się raczej rzadko, ale nie mówię, że jest niemożliwe.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Dużą zaletą jest możliwość zagrania z przyjaciółmi, bo wiadomo, że wtedy rozgrywka płynie o wiele przyjemniej, niż z randomowymi graczami. Warto również docenić częste aktualizacje, naprawianie błędów, nowszy wygląd i dodawanie co jakiś czas kolejnych bohaterów.
Ale niestety każda gra musi posiadać również minusy, większe lub mniejsze. Myślę, że najgorsze tutaj są bugi, które często niestety uniemożliwiają wygranie gry, bo nic nie da się poradzić na to, że przeciwnik nie dostanie klatki lub nie zostanie ogłuszony, bądź też nie zadziała nam jakaś umiejętności. Często takie rzeczy powodują zepsucie całej przyjemności z grania, bo stają się po prostu denerwujące! Kolejnym minusem gry, niezależącym od twórców gry, jest duża liczba trolli, osób, które twierdzą, że grają jak mistrz LOL'a oraz tych, którzy swoją wypowiedź zaczynają od zwyzywania nas, gdy tylko ich zabijemy. Niestety niektórzy nie potrafią zrozumie, że ktoś chce próbować nowych rzeczy, grać innym stylem gry bądź też jest po prostu o wiele lepszy i na przykład gra długą daną postacią, przez co ją po prostu ogarnia. Od tego oczywiście gorsze są osoby, które nie pomagają drużynie, ciągle wbiegają w przeciwników, stoją na respie bez powodu bądź od razu się poddają, nawet po dopiero 1 zabójstwie. Wiadomo, że Riot próbuje cokolwiek zdziałać w stronę takich graczy, to wiadomo, że zgłoszeń mają bardzo dużo, często nawet fałszywych.
Moim zdaniem gra momentami bardzo denerwuje ale jednocześnie jest przyjemna. Kilka trybów gry, różnorodne postacie, kolorowe skiny...To wszystko daje dobry sposób zabicia wolnego czasu. Oczywiście nie każdemu LOL będzie się podobać, bo co człowiek, to inne zdanie, ale myślę, że warto przynajmniej spróbować, żeby się przekonać czy gra pójdzie do kosza, czy jednak zostanie z nami na dłuższy czas.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Julcia1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Naruto Online Opis postaci w grze Naruto Online.

Poradnik MrOrochimaru
2

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Cesere
3

Crap jakich mało, czyli Symulator Jazdy 2

Recenzja Pink Sheep Lololololololo
4

CSGO Prime (B2P) Flipsid3 Tactics - krótka historia i opis drużyny

Recenzja wzarek
5

Amnesia: Mroczny Obłęd - Sztuczne napięcie

Recenzja LiquidSnake
6

Star Stable Wszystko o Star Stable

Poradnik Lena Kinga
7

SpellForce 3 - co wiemy już na pewno na temat gry.

Recenzja kabev1
8

World of Warships war of warships czyli bitwa statków

Recenzja impuls54
9

Margonem Jak wykonać pierwsze zadanie w Margonem - część 1

Poradnik SPEEDDs
10

Hero Zero Jak zbierać oponki w Hero Zero?

Poradnik MaxxY
Chat