Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 0 46 0
26.08.2019

Kha'Zix - build do LoLa

W tym artykule przyjrzymy się postaci jednej z postaci League of Legends, czyli Kha'Zixowi. Nie przedłużając, zacznijmy od tego, że jest to postać ofensywna, nastawiona przede wszystkim na atak i walkę wręcz z całkiem dobrą mobilnością. Jak się więc domyślacie, Kha'Zix jest typem assassyna, którego celem jest zadawanie jak największych obrażeń w jak najmniejszym czasie.


Za sprawą swojej mobilności i wyżej wspomnianej siły, świetnie nadaje się jako ganker z dżungli. Nie jest to jednak jego jedyna rola, ponieważ jest wyposażony w umiejętności spowalniające przeciwnika, co jasno sugeruje jego potencjał w walce z prawdziwym przeciwnikiem.


Jeżeli już chcemy się zabrać za ten ryzykowny styl gry, należy brać pod uwagę to, że umiejętności Kha'Zixa nastawione są na walkę, ale z jednym przeciwnikiem naraz. Ten pozorny minus można jednak przeobrazić w plus, ponieważ efektowna walka z pojedynczym wrogiem to coś naprawdę atrakcyjnego.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Mamy więc do dyspozycji pokaźne obrażenia na odosobnionych wrogach i dobrą mobilność, pozwalającą na wycofanie się z sytuacji, gdy liczba wrogów jest większa niż 1. To oczywiście nie wszystko, bo walka z jednym celem nie byłaby efektowna, gdyby nam się cały czas wymykał. W przypadku takich nieciekawych sytuacji mamy gap closer pod przyciskiem E, która skraca dystans między nami a naszą potencjalną ofiarą.

Rozgrywka Kha'Zixem przypomina wręcz czajenie się po Wietnamskiej dżungli i atakowanie przeciwników z zaskoczenia. Jeśli będziemy chcieli zająć się dżunglą bezpośrednio, to takie umiejętności jak błysk oraz porażenie w pełni nam to umożliwią.


Na sam początek rozgrywki należy zaopatrzeć się w umiejętność opatrzoną literą Q, czyli "Zakosztuj Ich Strachu". Są to wyłącznie tnące szpony zadające obrażenia fizyczne, ale są niesamowicie praktyczne i to dzięki nim będziemy mogli anihilować niespodziewających się niczego wrogów.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Co dalej? Przebywanie w dżungli i polowanie na pojedyncze jednostki możemy wymieszać nadając naszym działaniom efektywności. Powinno się więc skromnie od dżungli, tam wejść na 2-3 poziom (jeśli chcemy uskuteczniać tę taktykę do trzeciego poziomu dobrze by się wyposażyć w umiejętność walki na dystans) i dopiero potem przystąpić do walki z najpoważniejszym zagrożeniem.


Oprócz walki z jednym wrogiem, premiowane jest nawet skradanie, które zawarłem w tekście w pozornie symbolicznym geście. Okazuje się bowiem, że umiejętność Ukryte Zagrożenie dosłownie zwiększa efektowność ataku, jeśli został on zadane z ukrycia i zaskoczenia. Takie manewry ułatwi nam Kolec Pustki, umiejętność polegająca na ataku dystansowym.


Po moim wywodzie łatwo można wynioskować, że specjalizacje dla Kha'Zix przynależą w większości do drzewka "Przebiegłość". Skupia się ono na zadawaniu obrażeń i zwiększaniu zasobów many. Z tymi informacjami gra powinna już pójść z górki, a stworzenie idealnego builda nie będzie trudne.

5.0 (głosów: 0)
Art napisany przez LiquidSnake

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Akinator Ta postać zna każdego!

Recenzja RoseGold85
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

League of Legends Kha'Zix - build do LoLa

Poradnik LiquidSnake
4

A Plague Tale: Innocence - Recenzja

Recenzja Kacper12361838
5

Retro Gry - Castlevania Aria of Sorrow

Recenzja Ishir0
6

POU Pou - mój najlepszy przyjaciel, czyli recenzja gry!

Tutorial Wiki2018nr2
7

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
8

CSGO Prime (B2P) Najlepsza strzelanka + historia Virtus.pro

Recenzja Saszeta123
9

League of Legends Patch 7.16 - Hecarim Jungle

Poradnik TurboBagiety
10

CSGO Prime (B2P) Cs:go - najlepszą grą FPS

Recenzja Bananek2012
Chat