Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1354 0
26.08.2019

Kha'Zix - build do LoLa

W tym artykule przyjrzymy się postaci jednej z postaci League of Legends, czyli Kha'Zixowi. Nie przedłużając, zacznijmy od tego, że jest to postać ofensywna, nastawiona przede wszystkim na atak i walkę wręcz z całkiem dobrą mobilnością. Jak się więc domyślacie, Kha'Zix jest typem assassyna, którego celem jest zadawanie jak największych obrażeń w jak najmniejszym czasie.


Za sprawą swojej mobilności i wyżej wspomnianej siły, świetnie nadaje się jako ganker z dżungli. Nie jest to jednak jego jedyna rola, ponieważ jest wyposażony w umiejętności spowalniające przeciwnika, co jasno sugeruje jego potencjał w walce z prawdziwym przeciwnikiem.


Jeżeli już chcemy się zabrać za ten ryzykowny styl gry, należy brać pod uwagę to, że umiejętności Kha'Zixa nastawione są na walkę, ale z jednym przeciwnikiem naraz. Ten pozorny minus można jednak przeobrazić w plus, ponieważ efektowna walka z pojedynczym wrogiem to coś naprawdę atrakcyjnego.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Mamy więc do dyspozycji pokaźne obrażenia na odosobnionych wrogach i dobrą mobilność, pozwalającą na wycofanie się z sytuacji, gdy liczba wrogów jest większa niż 1. To oczywiście nie wszystko, bo walka z jednym celem nie byłaby efektowna, gdyby nam się cały czas wymykał. W przypadku takich nieciekawych sytuacji mamy gap closer pod przyciskiem E, która skraca dystans między nami a naszą potencjalną ofiarą.

Rozgrywka Kha'Zixem przypomina wręcz czajenie się po Wietnamskiej dżungli i atakowanie przeciwników z zaskoczenia. Jeśli będziemy chcieli zająć się dżunglą bezpośrednio, to takie umiejętności jak błysk oraz porażenie w pełni nam to umożliwią.


Na sam początek rozgrywki należy zaopatrzeć się w umiejętność opatrzoną literą Q, czyli "Zakosztuj Ich Strachu". Są to wyłącznie tnące szpony zadające obrażenia fizyczne, ale są niesamowicie praktyczne i to dzięki nim będziemy mogli anihilować niespodziewających się niczego wrogów.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Co dalej? Przebywanie w dżungli i polowanie na pojedyncze jednostki możemy wymieszać nadając naszym działaniom efektywności. Powinno się więc skromnie od dżungli, tam wejść na 2-3 poziom (jeśli chcemy uskuteczniać tę taktykę do trzeciego poziomu dobrze by się wyposażyć w umiejętność walki na dystans) i dopiero potem przystąpić do walki z najpoważniejszym zagrożeniem.


Oprócz walki z jednym wrogiem, premiowane jest nawet skradanie, które zawarłem w tekście w pozornie symbolicznym geście. Okazuje się bowiem, że umiejętność Ukryte Zagrożenie dosłownie zwiększa efektowność ataku, jeśli został on zadane z ukrycia i zaskoczenia. Takie manewry ułatwi nam Kolec Pustki, umiejętność polegająca na ataku dystansowym.


Po moim wywodzie łatwo można wynioskować, że specjalizacje dla Kha'Zix przynależą w większości do drzewka "Przebiegłość". Skupia się ono na zadawaniu obrażeń i zwiększaniu zasobów many. Z tymi informacjami gra powinna już pójść z górki, a stworzenie idealnego builda nie będzie trudne.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez LiquidSnake

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Sivir - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
2

CSGO Prime (B2P) CS:GO - Recenzja popularnej strzelanki

Recenzja mat2mar
3

Big Farm [Bananki.pl] Big Farm 01

Video Jambo390
4

World of Tanks Materiały Eksploatacyjne

Poradnik Bax04
5

Roblox Roblox - taki Minecraft

Recenzja KingaTiger
6

Hero Zero Hero Zero zostań bohaterem

Recenzja KaperoXpompA
7

Najlepszy growy thriller ostatnich lat

Recenzja adrianos253
8

Football Manager 2018

Recenzja Musik
9

Grepolis Od armii czy rozwoju

Poradnik Tybero
10

Minecraft Jak przywołać nieruszającego się moba.

Tutorial MiChAł331
Chat