Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
0.0 0 1298 0
22.08.2017

Lux - Mid - Poradnik/Tutorial

Lux jako postać oczarowała mnie na samym początku mojej przygody z League Of Legends. Jest to postać czysto AP, która przy wykonaniu odpowiedniej kombinacji skilli jest w stanie zadać dużo obrażeń. W tym poradniku mam zamiar opisać jej umiejętności oraz podzielić się kilkoma sztuczkami, których nauczyłem się podczas wielu rozegranych gier.

Na początku chciałbym opisać moje decyzje, co do wyboru run oraz jak można je zmodyfikować. Runy na AP są tutaj obowiązkowe, gdyż dzięki nim Lux staje się z czasem one-shotującym potworem. Następnie mamy zdrowie, które czyni nas trudniejszym do zabicia przeciwnikiem, a co za tym idzie
- mamy więcej czasu na zabicie przeciwnika. Oczywiście naszą intencją nie powinno być uczynienie z siebie tanka, gdyż rzadko będziemy walczyć na bliskie odległości. Penetracja magiczna pozwala nam czynić więcej dmg, jednak można to zastąpić innymi runami, np. redukcją czasu odnowienia umiejętności bądź kolejnymi runami na AP. Tak samo z obroną magiczną, którą wybrałem ze względu na to, że 3/4 postaci na mida są AP, co czyni Lux odporną na takich championów.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Przejdźmy do builda, którego zazwyczaj używam. Jako summonery wybieram najczęściej błysk oraz podpalenie, jednak to drugie można zastąpić tarczą bądź duchem. To zależy od preferencji.

Jeśli chodzi o przedmioty to zazwyczaj zaczynam od proponowanych - Pierścień Dorana oraz dwie mikstury. Jako pierwszy item lubię składać Morellonomicon, bądź Echo Luden. To drugie pozwala nam zadawać więcej obrażeń magicznych z czasem, więc dobrze jest kupić ten item jak najwcześniej. Morellonomicon pomaga rozwiązać problem z maną oraz czasem odnowienia umiejętności. Z butów najlepiej jest kupić Obuwie Maga bądź Ioniańskie Buty Jasności Umysłu. Te pierwsze zapewniają nam więcej penetracji magicznej, natomiast drugie są najlepszym wyborem jeśli dążymy do jak największego obniżenia czasu odnowienia umiejętności. Inne przedmioty które warto jest złożyć to: Kostur Archanioła, Kapelusz Rabadona (jeden z ważniejszych przedmiotów aby zadawać dużo obrażeń), Klepsydra Zhonyi, Kostur Pustki, Udręka Liandry'ego(jeśli gramy przeciwko tankom bądź defensywnie).
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Podstawowym combo na lux jest: QERE, opcjonalnie QWERE.
Jako pierwszą umiejętność lubię dodawać Q gdyż mogę szybko zadać trochę obrażeń wrogowi bez większego narażania się na otrzymanie obrażeń. Zatrzymuję wroga Q, a następnie uderzam auto-atakiem. Najczęściej przeciwnicy po takim zagraniu trzymają się z daleka, a ty masz wolne pole do farmienia. Następnie dodaję E i kiedy przeciwnik podejdzie wystarczająco blisko rzucam Q, następnie E, wykonuję auto-atak i detonuję E. Wystarcza to aby zabrać przeciwnikowi ponad pół hp. Na 6 poziomie zaczynam używać podstawowego combo. Warto jest pamiętać o jej umiejętności pasywnej, która sprawia że przeciwnicy/miniony trafieni umiejętnościami otrzymują więcej obrażeń z pierwszego auto-ataku w przeciągu 6 sekund. Warto jest się nauczyć rzucać Q przez ściany oraz R-kować przeciwników, którzy mają mało hp, a których jesteśmy w stanie zabić ultem. Jednak trzeba pamiętać o 1 sekundzie podczas której ult Lux się ładuje więc staraj się przewidzieć gdzie twój przeciwnik pójdzie i tam strzelać ultem. Chyba, że idzie po prostej lini/cofa się, wtedy wystarczy użyć go w jego kierunku.

Postacie które banować kiedy grasz na midzie: Yasuo oraz LeBlanc.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Ziutkens

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Wprowadzenie do "Adopt Me"

Recenzja MaxxY
2

Recenzja odświeżonego need for speeda

Recenzja adrianos253
3

Team Fortress 2 Ekonomia w Team Fortress 2 Oraz rodzaje scamerów!

Recenzja Siemkazbieramnasteam
4

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
5

Margonem Ukryte waluty w Margonem - Głowy zbira

Poradnik TurboBagiety
6

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
7

Jak powstał Counter Strike?

Tutorial BLAZEJ1
8

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [3#]

Poradnik JestemKacper
9

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
10

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
Chat