Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
4.0 4 1373 0
10.06.2017

Poradnik dobrego tonu: League of Legends

Wielu z nas grało, lub co najmniej słyszało o tej niezwykłej grze: League of Legends. Jeśli graliśmy, to zapewne często zdarzało się nam spotykać ,,niemiłych" graczy. Wiadomo, nie da się grać. Osobo cię nęka, obrażą, umiera celowo, bądź po prostu nic nie robi. Bycie taką osobą to hańba. Pokażę wam więc jak być osobą, którą każdy chce mieć w znajomych. W tym poradniku przedstawię jak grać dla przyjemności swojej i innych. Miła gra jest lepsza od typowego wyzywania na czacie! Poradnik jest swego rodzaju netykietą. Nie ma na celu nikogo urazić. Piszę go ze swojego doświadczenia, a mam je dość długo gram w LoL'a i miałem styczność z wieloma graczami. I możecie wierzyć lub nie, ale ciężej grać z osobą bez honoru. Jeśli poradnik podoba się wam, możecie skomentować do czego zapraszam. A więc zacznijmy od początku!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
1. Znana sytuacja: rozpoczęcie wyszukiwania. Na początku przywitaj się! To poprawia atmosferę [pomocne zwroty: cześć - ,,hi", hello"]. Co powinieneś zrobić najpierw, zająć bohatera, czy zająć linię? Jeśli zrobisz tę pierwszą opcję, możliwe, że będziesz musiał grać np. Yasuo na bocie. Tak... nie jest to najmilsza opcja. Kiedy weźmiesz tą drugą opcję i nie będziesz się wykłucał macie szansę na wygranie. Pamiętaj, że po drugiej stronie może siedzieć małe dziecko, a ty możesz być lepszy i mu ustąpić.

2. Rozgrywka. Kiedy tylko pojawisz się na arenie, miło napisać ang. skrót GL&HF - get luck and have fun; powodzenia i miłej zabawy.
Czasem, może się zdażyć, że twój jungler zapomnie chociażby zgankować ci linię. Możesz go o to poprosić, ale nigdy nie wyzywaj! Pamiętaj, że możesz zostać za to zbanowany!!! Jeśli twój sojusznik lub co gorsza wróg będzie miał dobre zagranie, pochwal go za to! Przydatny jest tu skrót ,,gj" - good job; dobra robota, thx - skrót od thanks, oraz thanks, czyli dziękuję. Jeśli będziesz stosował się do tych reguł, drużyna to doceni. Ty będziesz przyjemnym graczem i wszyscy na tym skorzystają. Kiedyś Micheal Jackon powiedział ,,Jeśli chcesz naprawić świat, najpierw musisz przyjrzeć się sobie i zmienić się. Zacznij od tego gościa, którego widzisz w lustrze – czyli od siebie!". A więc drodzy przywoływacze życzę wam miłej gry! :)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3. Nie idzie ci gra. Zniszczyłeś linię i nafeedowałeś wroga.Ktoś zaczyna cię wyzywać. Och... To jest największy problem. Jeśli taka sytucja będzie miała miejsce postaraj się nie odpowiadać. Po jakimś czasie przestanie. Kilka razy miałem sytuację, kiedy to nie podziałało. Odpisałem, więc, że to nie moja wina i niech się zamknie bo dostanie reporta za flame. O dziwo, NAPRAWDĘ podziałało, choć śmiałem się z tego do łez. I osoba, której samej nie szło świetnie, przerzuciła się na inne ofiary. Jeśli jednak nic nie skutkuje, nie wyzywaj go. Bo o ile społeczność może go ukarać za to, Ciebie też może! Z głupim nie pogadasz. Jest dobre przysłowie: ,,Nie wal głową w mur. Byłeś buc, będziesz buc." [buc, czyli głupek]

4. Zachowanie na linii. Często kiedy używamy zbyt dużo znaczinków, wiele osób przestaje ich słuchać. Dlatego najlepiej użyć 1-2, no max. 3 znaczników. Jeden to czasami może być miss-click - przypadkowe wciśnięcie klawisza. Jeśli nie radzisz sobie, warto wezwać pomoc junglera niebieską flagą, lub poprosić o nią na czacie. Jeśli jungler nie przybiegnie od razu NIE WYZYWAJ. On ma jungle, i po chwili przybiegnie. Możliwe, że musi wrócić do bazy, a jeśli długo nie przychodzi, spróbuj dyskretnie mu o tym przypomnieć. Teraz najważniejsza rzecz. Pamiętaj, że drużyna może się obrazić kiedy nie zaznaczysz żółtym pytajnikiem na mapie, lub nie napiszesz ss kiedy wróg nagle ,,znikł". Pamiętaj o umiarze. NIE SPAM. Dlaczego? Cofnij się do góry xDDD

5. Stosowanie się do zasad savoir-vivre LoL'a będzie skutkowało pozytywną grą i gwarantuję, że będziecie czerpali więcej przyjemności z gry!!!
4.0 (głosów: 4)
Art napisany przez Xbov

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Opera GX | Gaming Browser Najlepsza przeglądarka internetowa dla graczy

Recenzja Bozno260
2

zielone imperium najlepsze questy

Recenzja Duman1222
3

Metin2 Recenzja Gry Metin2 po 7 latach grania.

Recenzja Diana07
4

Naruto Online Naruto online - "niby wszystko fajnie, ale jednak p2w"

Recenzja Szustii
5

Neverwinter Neverwinter-gra wymagająca dobrych decyzji

Recenzja Antonios007
6

Najlepsze gry na xbox one.

Recenzja AdminPL
7

Twoje decyzje, twoje wybory- Recenzja gry The Walking Dead

Recenzja JanuszB
8

League of Legends Aphelios - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
9

Rust (B2P) Rust - Jak rozpocząć wipe na serwerze?

Poradnik Banankowy01
10

Omówienie dodatku Popioły Rubieży - Hearthstone

Poradnik TurboBagiety
Chat