Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 2759 0
13.12.2017

Wszystko o ADC (ogólnikowo)

Witam,
w moim pierwszym poradniku chciałbym się podzielić zdobytą wiedzą na polu strzelców w Lidze. Na początek przedstawię się- gram w LoL'a od końcówki 3 sezonu, od początku mainuję adc, w ten sposób udało mi się dojść do diamentu III an eune (ok. 1% graczy).
W poradniku omówię ogólnikowo najważniejsze rzeczy związane z strzelcami.
1. Pozycjonowanie- istny priorytet, najważniejsza rzecz, żeby nie wiadomo co; pozycja ADC to podstawa wygrania gry, powszechne twierdzenie to nie wychodzić na przód i stać po prostu z tyłu- według mnie to jest błąd. Na zdecydowaną większość ADC opłaca się kupować przedmioty z szansą na trafienie krytyczne, a co za tym idzie Ognista Armata (eng. Rapid Fire Cannon), która pozwala na obijanie wysuwających się przed szereg przeciwników. Mimo wszystko moją najważniejszą zasadą jest "Nie dać się złapać". Oczywiście wymaga to nadzwyczajnych środków, dlatego zawsze najlepiej jest upewnić się, że posiada się flesh'a, heal'a, qss'a, supporta przy boku, itd. Lepiej jest robić nie robić nic na własną rękę, przecież dla nas najważniejsza jest wygrana. :-)
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Lanening- Równie ważna rzecz jak ta pierwsza, w aktualnej mecie (patch 7.24) gra się głównie ADC z możliwością obijania przeciwnika. Osobiście preferuję ADC z krytykami i skalującymi się np. Vayne, dlatego udzielę teraz kilka porad jak przetrwać trudną linię. Przede wszystkim rozważ swoje przedmioty startowe- Doran's Blade tylko wtedy gdy wiesz, że wygrasz lub będzie wyrównany match-up, Doran's Shield tylko gdy grasz na mocno poke'ujące postacie, buty i 4 miksturki tylko, gdy jesteś pewny siebie, że przetrwasz linię i zmieciesz w późnym etapie gry. Drugą sprawą jest podejmowanie decyzji o pozostaniu na linii lub jej opuszczeniu; prawda jest taka, że lepiej jest nie ryzykować i gdy jesteśmy na niskim poziomie zdrowia pod własną wieżą nie dając rady zabrać nawet minionów to naprawdę nie opłaca się tracić czasu na ganka od przeciwnego junglera, dla którego jesteśmy łatwym kąskiem i cofnąć się do bazy wrócić na linię z pełnym zdrowiem i farmić, przecież w pewnym momencie i tak przeskalujecie przeciwnika (zazwyczaj). Ostatnia moja porada to po prostu poprosić swojego junglera i midera rozważne zejście i pomoc, jeśli dobrze pójdzie uda się zdobyć kilka zabójstw, smoka, a często nawet pierwszą wieżę i uda się jeszcze scounter-jungle'ować przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Mniej ważne porady- obserwuj uważnie mapę, zwłaszcza gdy jungler chce zaatakować przeciwną junglę, wesprzyj go pingiem i razem z supportem pobiegnij mu pomóc, głównie chodzi tu o prędkość reakcji i kto szybciej będzie na miejscu- kto pierwszy ten zazwyczaj zgarnia wszystko.
Wykańczanie minionów- jeśli przeciwnik nie wykorzystuje linii to korzystaj z tego- zgarniaj wszystkie stwory i skaluj się szybciej (ok. 17 minionów to jak zabójstwo).
Linia wygrana, co dalej?- to proste, spytaj swego topera czy chce się zamienić linią, gdy się zgodzi zdominuj topa jak najszybciej zabierając wieżę, jeśli się nie zgodzi to gorzej- musisz się dogadać z supportem i najlepiej zrobić pułapkę na przeciwny botlane.
Przeciwnik nie ma tanków- Na pewno? Zwykłe tabi ninja wystarczą by zniwelować nasze obrażenia o 10% naszych obrażeń a co dopiero dodatkowy pancerz! Last Whisper w ekwipunku ADC zawsze dobrym przyjacielem.
Mocny late game- to co kocham, jeśli jesteś hyper carry sprzedaj buty i zamień na item do np. one shota- Moc Trójcy, Duskblade itp. ...
Dajcie znać co myślicie o moim poradniku :)
Pozdrawiam,
PolishP0ny
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PolishP0ny

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Steam - sklep czy coś więcej?

Poradnik Natalia280
2

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
3

League of Legends MasterYi nieśmiertelny wojownik stylu wuju

Poradnik TOXICxHENTAI
4

Roblox Praca Marzeń Amerykanów

Poradnik Fragorski
5

Star Stable Moja opinia na temat gry Star Stable Online

Recenzja Kiroshini
6

Anocris Anocris - przeglądarkowa gra z banankami

Recenzja Gremlininio
7

Blasphemous - Recenzja Gry

Recenzja Kacper12361838
8

Sword of Chaos-Miecz Chaosu

Recenzja Arturek Muminek
9

Jak zalogować się do Pokemon GO.

Poradnik TurboBagiety
10

The Sims 4: Życie Eko - najlepszy dodatek?

Recenzja Filiq343
Chat