Jak to działa
Przejdź do gry Łowcy Zombi
Łowcy Zombi
4.5 10 2321 0
30.10.2017

Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Widzieliśmy już włóczące się powoli zombi w “Nocy żywych trupów”, “The Walking Dead”, bardziej agresywne w duologii “28 dni później”, czy absurdalnych zombi nazistów w “Zombie SS”. W kinematografii, Apokalipsa zombi jest przedstawiana w bardzo różny sposób, ale ma równie wiele punktów wspólnych.

Zombi powstałe na wskutek infekcji

Najpopularniejszy sposób przedstawienia Apokalipsy zombi to pokazanie skutków globalnej epidemii, która roznosi się w strasznym tempie po całym świecie. Infekcja przez ugryzienie? Jakkolwiek straszne są tego konsekwentnie i jak bardzo przerażać może taka forma roznoszenia epidemii, nie jest to skuteczna forma i tego typu epidemia zostałaby szybko opanowana. Decydującą sprawą jest, po jakim czasie zainfekowany przemieni się w zombi? Jeśli to kwestia sekund, czy kilku minut, wtedy już nie byłoby tak prosto to opanować, o czym uczy nas “World War Z” z Bradem Pittem. Zaraza rozprzestrzeniłaby się błyskawicznie.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Żywy czy umarły?

To pytanie najbardziej rzuca się w oczy. Praca mózgu, serca, dotlenianie organizmu. Krew jest transporterem niezbędnych składników odżywczych do mięśni, by te mogły prawidłowo funkcjonować. Jak poruszają się zombi? Skoro krew nie płynie i nie dostarcza składników odżywczych do organizmu to już pojawia się kwestia degeneracji i obumierania komórek. Rozkład. Owady. Robaczki. Ciało uległoby postępującemu rozkładowi. W ciągu kilku miesięcy epidemia skończyłaby się sama. Inaczej sprawa by się miała, jeśli wirus szybko zamieniłby ludzi w agresywne, rządne krwi istoty. Zakładając taki właśnie wariant, przedstawiony w filmie „28 dni później”, zombi byłyby znacznie groźniejsze. Naładowane adrenaliną, przy częściowo wyłączonych niektórych funkcjach mózgu, byłyby w stanie wyrządzić bardzo wiele szkód. Mógłby biegać, co znaczyłoby, że 100 razy bardziej niebezpieczny niż włóczące nogami truposze. Tego typu epidemia ma zdecydowanie większy sens z naukowego punktu widzenia i jest zdecydowanie najbardziej prawdopodobna ze wszystkich konceptów na Apokalipsę zombi.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Zombi powstałe przez działanie magii i klątwy

Zombi ożywione przy pomocy magii, wymykają się prawom nauki, stając się istotami magicznymi i przez nią definiowanymi. Takie zombi są zdecydowanie bardziej nieobliczalne i tak właśnie przedstawiane w filmach. Są irracjonalnie silne, agresywne i obcięcie głowy nie zawsze kończy ich żywot. Co za tym idzie, działają wg zupełnie innych praw i mechanizmów niż ziemskie. We wspominanym filmie “Zombie SS” pojawiają się w formie nazistowskich żołnierzy wskrzeszonych przez tajemniczą klątwę. Zabiją każdego, kto położyły rękę na zagrabione przez nich złoto. Na szczęście, takich zombi, raczej na pewno, nie musimy się obawiać.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zombi?
Wejdź do upadłego świata
w darmowej fabularnej grze mobilnej
http://lowcyzombi.pl
4.5 (głosów: 10)
Art napisany przez JestemKacper

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Dying Light - recenzja

Recenzja BLAZEJ1
2

Crossout Dominacja w świecie szalonych mechaników

Recenzja szeremere
3

CSGO Prime (B2P) CS:GO-Najpopularniejszy sieciowy fps ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
4

Five Nights at Freddy's - opis

Poradnik dawidpawlica
5

World of Tanks World of Tanks - Czy to najlepsza gra z tematyką wojenną?

Recenzja ★✘нαcкεd✘★™
6

Eternal Fury Recenzja o grze "Eternal Fury"

Recenzja Queen345
7

Zula Oto 5 porad, które pomogą Ci osiągnąć sukces w grze Zula:

Poradnik Adix74
8

Transformice Jak szybko zdobyć serki

Poradnik yeonrie
9

Szklarnia w zielone imperium

Poradnik Duman1222
10

Big Farm Recenzja gry: Big Farm- Czyli jak zostać farmerem.

Recenzja Bax04
Chat