Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
5.0 1 1248 0
11.09.2017

Jak poradzić sobie z początkami gry w Margonem?

Cześć wszystkim!
Do napisania tego artykułu nakłoniły mnie dwie rzeczy - pierwszą z nich jest mój bardzo mozolny początek gry w Margonem i druga rzecz - nauka mojego chłopaka do gry w nią. Gdy zaczęłam grać w Margonem utopiłam się w morzu informacji i opcji przez co od początku zniechęciłam się do niej. Więc w tym artykule chce się z Wami podzielić radami jak umilić sobie początki gry w Margonem! Miłego czytania!
1) Zapoznaj się ze wszystkimi opcjami w grze.
Jak tylko zaczęłam w to grać to sprawiło mi nie lada problem żeby znaleźć co gdzie się znajduje więc na początek polecam zapoznać się i poklikać we wszystkie możliwe opcje by wiedzieć do czego służą. (zaznaczone na obrazku na zielono)
*Szczególnie polecam opcję gdzie możemy włączyć dodatki które bardzo umilą i ułatwią nam grę w Margo np. możemy włączyć opcję wyświetlania przedmiotów i ich kordów znajdujących się na mapie co bardzo ułatwia szukanie np roślinki do zadania. Jest tam też wiele, wiele różnych opcji więc możecie je dostosować według swoich upodobań! ;)
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2) Poznanie swojej postaci.
To jedna z rzeczy które bardzo sprawiły mi problem przy początku gry w Margo. Wybrałam akurat profesję Tropiciela i gdzie tu kupić rzeczy? Czego potrzebuję? Co rozwijać? Bardzo długo zajęło mi poznanie mojej postaci na tyle żeby dobrze ją rozwijać więc każdemu kto zaczyna dopiero grę w Margo polecam przeczytanie gdzieś jakiegoś poradnika informacyjnego o jego postaci. Sądzę, że bardzo ułatwi Wam to dalszy rozwój Waszego bohatera jak i pozwoli Wam łatwiej zrozumieć jak grać, co kupować i jak rozwijać.

3) Czytanie questów i doinformowywanie się co do nich.
Sporym problemem dla początkujących graczy może być też wykonywanie zadań. Dla mnie sprawiło to wielki problem gdyż należę do osób które nie czytają wątku typowo fabularnego tylko przechodzą od razu do zadania. Nie mam tutaj na myśli żebyście czytali całą fabułę danego zadania ale żebyście szybko rzucili okiem na zawarte w tekście informację. Kilkadziesiąt razy bezmyślnie przewinęłam bez zbędnych ceregieli tekst zadania w którym jak się potem okazało zawierał najważniejsze informacje które pomogłyby mi zaliczyć zadanie szybko i sprawnie. Nie chodzi o to żeby czytać od deski do deski ale wyłapać z tekstu najważniejsze informacje. Czasami mamy możliwość dopytania po zdobyciu zadania postaci o lokacje, wymagania i inne takie tego typu rzeczy więc warto zaznajamiać się z zadaniami.

4) Szybka teleportacja między miastami.
To funkcja która we wczesnym stadium mojej gry w Margonem napsuła mi dużo krwi bo biegałam z miasta do miasta przemierzając setki innych lokacji, a potem jak się okazało możliwa jest teleportacja między miastami. Przestrzegam początkujących graczy gdzie nikt ich z tą funkcją nie zapoznał i sama jestem ofiarą biegania z lokacji na lokację. Teleportacje do miast są określone dla danych lvli a czasami musimy jeszcze wykonać zadanie żeby otrzymać pozwolenie na nią.

5) Szukanie danych osób, miejsc, potwór, respów itd.
Zaczynając grę w Margo jesteśmy osobami które nie wiedzą gdzie czego szukać bądź do jakiego NPC w mieście udać się po określoną rzecz. Mi w tym bardzo pomogło po prostu wygooglowanie tego wszystkiego. Jeśli np chcemy się uleczyć bądź kupić mikstury a jesteśmy początkujący i nie wiemy gdzie jest dostaniemy Google nie gryzie, wystarczy wpisać i wszystko już wiemy przez co mamy o wiele łatwiej niż szukać na ślepo. Nie nazwałabym tego oszukiwaniem ale doinformowywaniem się co do gry. Możemy znaleźć na takich stronach jak np emargo, naszemargo porady jak zrobić questy, dokładne lokacje, położenia NPCtów i wiele innych. Więc jeśli mamy problem z tym wystarczy to wygooglować! Sama żałuję, że nie robiłam tego od pierwszych leveli gdy tylko miałam problem z zadaniem.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
6) Moby odpowiednie dla naszego lvla.
Oczywistym jest, że mając 10 lvl nie rzucamy się na potwora z levelem 50. Margonem jest na tyle wyważone, że zadaniami kieruje nas na odpowiednie moby co do naszego poziomu, czasami zadanie jest zbyt trudne dla nas ale może to kwestia za niskiego poziomu bądź innych rzeczy takich jak ekwipunek czy umiejętności naszego bohatera.

7) Dbanie o wyposażenie i potki.
Niektórzy bohaterowie wymagają ciągłego uzupełniania strzał, bełtów. Miałam z tym wielki problem gdy zaczynałam grę, grając postaciami takimi jak Łowca czy Tropiciel (nie wiem jak jest z innymi profesjami) musimy na bieżąco zwracać uwagę na stan naszego wyposażenia żeby nie brakło nam wyżej wymienionych rzeczy podczas walki. Tak samo jest z potionami. Mając już 45 level wiem, jak ważne jest to żeby na większe questy czy questy wymagające zabicia danej ilości mobów zawsze mieć ze sobą potiony które leczą nas poza miastami. Zawsze warto kupić je na zapas by nie wracać do miasta by się uleczyć bądź gdy giniemy bo brakuje nam życia.

8) Zmiana wyglądu postaci.
Kolejna rzecz z którą miałam problem. Gdy wszyscy chodzili swoimi postaciami i wyglądali inaczej ja nadal podróżowałam swoim klasycznym "skinem". Jak się okazało inne wyglądy postaci dostajemy co 10 level i możemy je zmienić przed wejściem do gry w panelu konfiguracja. Czuję się trochę jak osiołek, że do 40 levela nie miałam o tym pojęcia ale dzielę się tą informacją z tymi którzy tego nie wiedzą. :)

To już wszystkie rzeczy którymi podzieliłabym się z początkującą osobą do gry w Margo żeby jej ułatwić i umilić grę gdy jeszcze nie ma o niej zbyt dużego pojęcia. A co Wam sprawiło problem gdy zaczynaliście odkrywać cudowny świat Margonem? :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Saikou

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
2

Minecraft Moja opinia o grze Minecraft

Recenzja Baldi191
3

World of Tanks World of Tanks - Recenzja i moja opinia

Recenzja Kejzer17
4

League of Legends Senna - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
5

Hero Zero Co sądzę o tej grze? Wady i zalety

Recenzja SHITTO
6

Margonem Margonem - Najlepsze przeglądarkowe MMORPG

Recenzja Navadel
7

CSGO Prime (B2P) Vega Squadron - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
8

Valorant - Brimstone jako najlepszy kontroler mapy

Poradnik Banana Peely
9

BrainBread 2 - postapo warte uwagi?

Recenzja Gremlininio
10

World of Tanks Prochorowka - Miejscówki

Poradnik kuba1224
Chat