Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
4.5 8 11906 0
16.09.2017

Poradnik - 9 sprawdzonych sposobów na zarobek w Margonem

Zaczynasz swoją przygodę z Margonem i nie wiesz jak zarobić? A może jesteś weteranem i szukasz nowych alternatyw. Niezależnie od tego do czego dążysz, jeżeli Twój cel wymaga dużych nakładów gotówki, znalazłeś się we właściwym miejscu, bowiem w tym artykule opowiem Ci jak zarobić konkretną sumę złota.

Na początek kilka słów o mnie:

Na imię mi Daniel. Mam 19 lat a swoją przygodę z Margonem zacząłem w 2009 roku. Od zawsze kręciło mnie zarabianie i "chomikowanie" złota, w grze jak i w prawdziwym życiu. Myślę, że przez te wszystkie lata nabyłem trochę doświadczenia w tym temacie którym chciałbym się z Wami podzielić.

Poniżej znajduje się spis treści ze wszystkimi kwestiami poruszanymi przeze mnie w artykule. Na samym dole znajdują się dodatki, które moim zdaniem bardzo się przydają i ułatwiają rozgrywkę.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
1. Zwoje teleportacyjne

Sposób banalnie prosty i całkiem korzystny. Wszystko sprowadza się do dropienia zwoi teleportacyjnych do Andarum i kupowania od NPC tych do Margorii oraz na Kwieciste Przejście. Jest to stały, pewny lecz niewielki dochód.

Zwoje do Andarum polecam lootać w Bibliotece Andarum
Zwoje na Kwieciste przejście kupimy u Tuni Frupotius [Kwieciste Przejście -> Dom Tunii (6,13)]
Zwoje do Margorii kupimy u Fogsusa Gimfena [Andarum Ilami -> Śnieżna Grota p.1 (6,10)]

Przykładowe ceny:

Zwój do Andarum - 80k / szt.
Cena u NPC - brak
Zysk - 80k / szt.

Zwój do Margorii - 50k / szt.
Cena u NPC - 10k / szt.
Zysk - 40k / szt.

Zwój na Kwieciste Przejście - 40k / szt.
Cena u NPC - 4.5k / szt.
Zysk - 35.5k / szt.
______________________________________________________________________________________________

2. Miksturki lecznicze

Sposób bardzo podobny do tego ze zwojami. Kupujemy taniej i sprzedajemy drożej.
Tak jak w przypadku zwoi dochód nie jest powalający ale nie wymaga również żadnego wysiłku a jakiś pieniądz zawsze wpadnie.

Tutaj wyróżniamy trzech głównych handlarzy:

Uzdrowiciel Toramidamus -> Tuzmer (92,60)
Tunia Frupotius - Kwieciste Przejście -> Dom Tunii (6,13)
Uzdrowiciel Ypsli - Sosnowe Odludzie -> Ograbar-dun (50,22)
______________________________________________________________________________________________


3.Roślinki

Kolejna alternatywa dla sprzedawania zwoi oraz miksturek. Biegamy po margonem przy okazji zwiedzając świat, zbieramy najróżniejsze roślinki i wystawiamy je na aukcje. Niektóre kwiatuszki można kupić również u handlarzy. Osobiście polecam róże, echinacee, nagietki, szałwie, żądła wywerny, skóry grzechotnika które często są poszukiwane przez graczy do zadań. Warto rozglądać się również za barwinkami, piołunami, purchawkami jadowitymi które są potrzebne do popularnego questa dziennego na wyższy poziom.

Dodatkowo w czasie eventów polecam czytać solucje questów i zbierać roślinki potrzebne do zadań. Można wtedy naprawdę sporo zarobić, przykładowo róża zamiast 10k może być warta nawet 200k.
______________________________________________________________________________________________


4.Handel

Tu zaczyna robić się ciekawie. Najpierw należy zapoznać się z cenami przedmiotów na waszym świecie i bacznie obserwować aukcje. Gdy dostrzeżemy coś w niższej cenie od standardowej to kupujemy i wystawiamy drożej. Dobrą strategią jest również wykupowanie wszystkich sztuk danego przedmiotu oraz sprzedawania go po naszej cenie, jednak to przeważnie wymaga sporego budżetu.
Zyski potrafią być naprawdę spore, wszystko zależy od tego jak często sprawdzamy aukcje oraz, jak to zwykle bywa, od szczęścia.

Istnieje również opcja kupowania przedmiotów za odwiązanie z dopłatą. Tutaj zalecam ograniczyć się jedynie do legend, ponieważ kupowanie w ten sposób heroików jest po prostu nieopłacalne.
______________________________________________________________________________________________


5.Expienie

Chyba najpewniejsze źródło dochodów lecz wymaga posiadania wyższego poziomu aby zarobek był zadowalający. Wszystko sprowadza się do sprzedawania u handlarzy(Tuni lub Kowala Kendala) przedmiotów zdobytych podczas wbijania poziomów. Na 50 lvl expiąc na koboldach za itemek dostajemy około 10 - 20k. Ciekawiej zaczyna się robić powyżej 100 poziomu, gdzie od przedmiotu otrzymujemy średnio po 70k, 100k, a później nawet i ponad 200k. Z niektórych potworków w dodatku można zdobyć cenne unikaty/heroiki.
______________________________________________________________________________________________


6.Herosi / elity

Tutaj w przypadku herosów trzeba się troche napracować jednak szansa na zarobek jest bardzo duża. Jeśli nam się poszczęści to w jeden dzień można zarobić nawet ponad 100m.

Jeśli chodzi o e2 to nie ma tu wielkiej filozofii, wybieramy sobie jakąś i cierpliwie czekamy na dobry loot. W tym przypadku różnie to bywa, raz przez cały dzień nam nic nie poleci a następnego może wpaść heroik wart 20m lub więcej.
______________________________________________________________________________________________


7.Gwiazda supra

A tutaj jeden z moich ulubionych sposobów, ponieważ pozwala zarobić kilka milionów praktycznie nic nie robiąc. Mowa tutaj o unikatowym pierścieniu - Gwieździe Supra, który zdobyć można wchodząc w interakcje z poniższymi drzewami:

Podgrodzie Nithal (60,2) (66,7)
Szumiąca Gęstwina(14,5)
Stare Sioło (64,3) (91,51)

Bardzo długo korzystałem z tego sposobu, ponieważ konkurencja była naprawdę niewielka a owy pierścień sprzedawałem po 6m. Próbować szczęścia możemy raz na około 4 godziny, a jeśli wyświetli nam się komunikat "Drzewo szumi, jak ono pięknie szumi" oznacza to, że ktoś nas uprzedził i pozostaje nam czekać do następnego "respu".
______________________________________________________________________________________________


8.Łany zboża - nasiona

Chyba jeden z mniej znanych sposobów na zarobek. Otóż jak wiecie lub nie możemy w Margonem prowadzić czegoś na wzór farmy. Chodzi mi tutaj o panią Maztenie[Łany Zboża (57,13)] która to jest w stania zasadzić dla nas nasionka, które możemy odebrać następnego dnia i sprzedać. Owe nasiona możemy zakupić u druida w Mistycznym Borze[Druid Lastymer - Mistyczny Bór (53,32)].
Polecam zaopatrzyć się w szyszki chmielu w cenie 12k od sztuki. Po odbiorze możemy sprzedać naszą roślinke za około 100k.
______________________________________________________________________________________________


9.Wytwarzanie przedmiotów

A tutaj mój faworyt, coś co robię do tej pory i przyniosło mi największy zysk.
Chodzi mi tutaj o dropienie przedmiotów neutralnych z niektórych potworków a następnie tworzeniu z nich bardzo cennych części ekwipunku. Ja osobiście skupiłem się na mapce "Archipelag Bremus An" na którą przenosi nas Kapitan Fork la Rush[Port Tuzmer (78,48)] za skromne 50k. Gdy już tam jesteśmy to polujemy na ośmiornice oraz kałamarnicę z których to tworzyć będziemy przedmioty warte od 5m do nawet 100m. Naszym głównym celem są fioletowe kałamarnice z których to wypadają heroiczne macki potrzebne do wytworzenia różdżki i 3 różnych lasek na maga, wartych na moim świecie nawet 100m.
Pozostałe potworki również zabijamy(oprócz Karmazynowych ośmiornic - z nich nie wypada nic ciekawego), ponieważ można z nich wytworzyć kilka cennych unikatów, typu miecz na tancerza ostrzy który sprzedaje po 10m oraz pierścienie i hełmy za które otrzymuje 5m.

Istnieją również inne bestie z których można coś wytworzyć(np. ogniki na Bagnach Chojraków, w Baszcie Wilczych Kłów lub w Bagnistej Dolinie Dusz) lecz wymagają posiadania wyższego poziomu.

Jeśli ktoś poszukuje alternatywy na niższy lvl to polecam głowy zbira które przyjemnie się dropi na Pagórkach Łupieżców. Można je również zdobyć na aplikacji Margonem Mini.

Wymienić je możemy u Jona Tajemniczego w karczmie na Mokradłach
______________________________________________________________________________________________
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
10.Dodatki

A tutaj kilka dodatków które gorąco polecam i sam z nich osobiście korzystam:

- Wykrywacz Herosów(Reporteer) - Informuje nas gdy znajdziemy herosa

- Mapy z respami herosów(Axinus) - Wyświetla nam na minimapce respy herosów

- Super sprzedawca(Godfryd) - Pozwala szybko sprzedawać przedmioty z naszych toreb u
handlarzy

- Znajdź itemek na aukcji(Utimir) - Umożliwia wyszukanie przedmiotu na aukcji po przez najechanie nim na ikonke aukcjonera

- ReSell(Groove Armada) - Dzięki niemu możemy ponownie wystawić przedmioty na aukcje
jednym kliknięciem

- Alert przy wiązaniu przedmiotu(Quantian) - Wyświetla komunikat gdy próbujemy założyć przedmiot niezwiązany

- Lootfilter(Utimir) - Filtruje nasze zdobycze, przydatne podczas expienia w celu uniknięcia zbierania bezwartościowych rzeczy
______________________________________________________________________________________________

Dziękuję wszystkim za uwagę. Mam nadzieję, że wiedza tu zawarta przyda się chociaż jednej osobie. Życzę Wam dużo szczęścia i samych sukcesów.
4.5 (głosów: 8)
Art napisany przez Icebeam

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Papa's Pizzeria To Go!-Stary klasyk

Recenzja KochamMaliny
2

Terraria - Eye of Cthulhu

Poradnik TheMaślak
3

Supremacy 1914 - Czas zmienić naszą historie! - recenzja

Recenzja Povered
4

OGame Ogame - Zdobądź panowanie nad kosmosem! - recenzja gry.

Recenzja Povered
5

Vikings: War of Clans Vikings: War of Clans. Jak szybko wbijać poziom?

Poradnik ExeNati
6

Jeden strzał, jeden trup. Sniper: Ghost Warrior 2

Recenzja Tybero
7

League of Legends Fiddlesticks - poradnik do postaci!

Poradnik MATFOO
8

jak zrobic piston

Poradnik PanPillager
9

Minecraft Minecraft optifine

Poradnik Porarzo
10

slither.io - przedstawienie gry/jak szybko znaleźć się w top?

Poradnik yeonrie
Chat