Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
0 0 47 0
05.05.2018

Jak dobrze zacząć grę w Minecraft?

Jeżeli stworzyłeś swój świat, pierwszą rzeczą, która pomoże ci przetrwać jest drewno. Dlatego udaj się do najbliższego drzewa i uderz w nie ręką to znaczy lewym przyciskiem myszy. Musisz przytrzymać przycisk w celu zrąbania kawałka drewna. Kiedy masz już kilka kawałków wciśnij przycisk "E" na swojej klawiaturze. Włączy się ekwipunek. W prawym górnym rogu ekwipunku znajdują się cztery okienka i piąte wskazane strzałką. Włóż do jednego z czterech okienek drewno, które zrąbałeś, za pomocą myszy. W piątym okienku pojawią się deski, które możesz wziąć dla siebie. Następnym ruchem będzie stworzenie craftingu, czyli stołu rzemieślniczego, na którym będziesz mógł tworzyć nowe rzeczy. W celu stworzenia craftingu, weź deski, stworzone z drewna i rozłóż cztery do wszystkich czterech okienek, w piątym pokaże się twój crafting, który możesz wziąć dla siebie. Najlepiej ustaw go w najniższym oczku, ponieważ to oczko masz dostępne podczas gry. Następnie kliknij ponownie przycisk "E", aby powrócić do gry. Najedź scrollem myszy na crafting, kiedy znajdzie się on w twojej dłoni kliknij prawy przycisk myszy, dzięki temu postawisz go na ziemi. Kiedy już to zrobisz kliknij na crafting prawym przyciskiem myszy. Pojawi ci się okno craftingu, podobne jak to w ekwipunku, ale tym razem nie 2x2, tylko 3x3 dzięki czemu uzyskujemy 9 pól. Z desek zrób teraz patyki. Już tłumaczę, jak to zrobić. Deski dajesz do jednego z 9 pól, a pod lub nad nimi kładziesz drugie. w ten sposób powinny stworzyć się patyki, które użyjesz do zrobienia narzędzi. Aby zrobić miecz kładziesz na sam spód pola craftingu patyki, a nad nimi w dwóch polach kładziesz deski. Aby zrobić kilof na środek dajesz patyki pod nimi drugie patyki, a w trzech polach na samej górze deski. Na załączonym obrazku pokazane są craftingi rzeczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Aby stworzyć łopatę połóż patyki tak jak w kilofie, a nad nimi tylko jedną deskę. Aby stworzyć siekierę połóż patyki tak jak w kilofie, nad nimi postaw jedną deskę, po lewej stronie kolejną i ostatnią pod poprzednią. Zdaję sobie sprawę, że moje wytłumaczenia mogą być niedokładne, dlatego umieściłam obraz, w którym wszystko pięknie widać. Kiedy masz już stworzone narzędzia, pora urządzić sobie tymczasową kryjówkę. Piszę tymczasową, ponieważ potem będzie można zbudować jakiś ładniejszy domek. W celu zrobienia swojej kryjówki znajdź jakąś górę, wykop w niej dziurę, używając odpowiednich narzędzi. Do ziemi łopatę, do kamienia kilof. Z desek zrób drzwi układając sześć desek obok siebie tak jak na obrazku. Postaw drzwi prawym przyciskiem myszy i... kryjówka zrobiona!
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Z kamienia którego wykopałeś, powstał cobelstone to znaczy takie mniejsze kamienie. Z ośmiu cobelstonów możemy zrobić piecyk, w którym upieczemy mięso. Wystarczy ułożyć je tak, jak na obrazku. Aby zdobyć mięso, musimy wziąć do ręki miecz i... zabić świnię, krowę, kurczaka, czy w nowszych wersjach owcę. Wystarczy znaleźć takie zwierzę i kliknąć na nie lewym przyciskiem myszy kilkukrotnie. Zwierzę będzie uciekać, ale po kilu sekundach przestanie. Wtedy możemy wykonać kolejny cios, aż do momentu kiedy wypadnie mięso. Mięsko dajemy w górne okienko pieca, natomiast w dolne dajemy jakieś paliwo, na przykład deski, drewno, patyki czy węgiel. Możemy tworzyć narzędzia z innych materiałów, z kamienia, złota, żelaza i diamentów. Crafting pozostaje taki sam. Oto i koniec mojego poradnika. Z resztą poradzicie sobie na pewno! Powodzenia i miłej gry!!!
Jak dobrze zacząć grę w Minecraft? 0.0 0
0 0
Art napisany przez KingaTiger

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jaka jest najlepsza gra Battle Royale?

Recenzja Porarzo
2

MovieStarPlanet Jak szybko wbić level na msp?

Poradnik Aseczka
3

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
4

The Binding of Isaac jako propozycja czegoś innego.

Recenzja evengace
5

MovieStarPlanet MSP - Jak topka wbija levele?

Poradnik bananamother
6

Czy to faktycznie takie proste. Boty do Wolni Farmerzy.

Poradnik Jaro-S
7

recenzja strony Bananki.pl

Recenzja Stager
8

Metin2 Jak grać postacią *ninja dagger*

Poradnik SasukeArabi
9

My Free Farm 2 Załóż farmę i zostać producentem!

Recenzja claudiw
10

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
Discord