Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
0.0 0 941 0
25.08.2017

Jak zrobić dobry serwer minecraft?!

Witam, ja jestem Bartek i przedstawię wam parę czynników, które wpływają na jakość waszego serwera. Mam nadzieję, że moje porady okażą się przydatne, także zapraszam do czytania! :)

Zanim zabierzecie się za stworzenie serwera to rozplanujcie sobie podstawowe rzeczy. Na początek pomyślcie o trybie jaki serwer ma prezentować. Uprzedzam, że wojny gildii są już przereklamowane i macie małą szansę, że taki serwer się utrzyma. Polecam coś czego nigdzie nie ma lub jest tego mało. Oryginalny serwer zawsze ma się lepiej ;)
Gdy już wiemy mniej więcej jaka będzie tematyka naszego serwera pomyślmy nad jego nazwą, wersją, czy będzie na modach lub premium/ non premium.
Oszacujmy również kiedy mniej więcej byłby start lub ilu ludzi byłoby potrzebnych do realizacji planów. Im szybciej to zrobicie tym lepiej.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Załóżmy, że mamy już podstawy, czyli nasz serwer to BananaCraft na wersję 1.11.2, bez módów non premium. Jego trybem jest survival z otwartym światem i działkami.
Teraz trzeba przemyśleć na jakim hostingu najbardziej opłaca się wykupić maszynę. Warto poczytać opinie i porównać oferty. Jeżeli serwer się uda to sam będzie na siebie zarabiał. Na razie jednak musimy wyłożyć coś z własnego portfela.
Gdy już to wszystko mamy, to polecam zrobić na razie prywatny serwer na waszym komputerze. Po co niepotrzebnie płacić skoro będziemy dopiero wszystko tworzyć i konfigurować.
Zbierzmy teraz ludzi do ekipy. Większy serwer = więcej osób Polecam zebrać ekipę przed stworzeniem serwera, ponieważ jak to mówią "przyjaciół poznaje się w biedzie", czyli gdy będziemy znali kogoś od samego początku to będziemy mogli spać spokojniej i nie martwić się o serwer :)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Aby zabrać się do roboty, to polecam ustalić kto się czym zajmuje. Np. Maciek to technik, a Mariolka budowniczyni. Gdy każdy ma określone zajęcie to praca idzie szybciej i sprawniej.
Teraz jedna z najgorszych rzeczy przy serwerze, czyli pluginy. Nie przejmujcie się jednak. Gdy nie stać was na programistę lub gdy sami nie bardzo w tym siedzimy to można przecież użyć tych publicznych. Dobrze skonfigurowany plugin, który każdy może pobrać nie musi być wcale gorszy. Należy jednak pamiętać, że kopiowanie czyjejś pracy bez jego zgody nie jest zbyt miłe, dlatego od razu odradzam korzystania z gotowych paczek na serwer. Wiem z własnego doświadczenia, że odstrasza to graczy.
Prze de wszystkim nie należy się stresować. Dobry spawn + jeszcze lepsza grywalność sprawi, że twój serwer będzie ciągle nasycony wspaniałymi ludźmi.

Dzięki za przeczytanie i powodzenia! :)
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez barto1k

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Najlepsze internetowe ubieranki

Recenzja TheMaślak
2

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
3

Terraria - Biomy i ich tajemnice

Poradnik TheMaślak
4

ETS2 Recenzja modyfikacji ,,Poland Rebuilding''

Recenzja Piotrek_WAR
5

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
6

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
7

MovieStarPlanet MSP MSP- Fame i StarCoins

Poradnik Renacia
8

Big Farm Big Farm - mieszane wrażenia

Recenzja KIAM
9

Shakes & Fidget SF GAME - PODSTAWY, PORADY JAK ZACZĄĆ

Poradnik kondziu1212
10

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
Discord