Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 4259 0
13.07.2017

Moby - Ultra Poradnik(cz. 1)

W tym poradniku dowiesz się wszystkiego o mobach w Minecraft (wersja 1.12) - jak walczyć z wrogami, jak oswajać zwierzęta i jak je rozmnażać a także wiele, wiele więcej. Zapraszam.
Moby dzielą się na 8(lub 7) grup:
1. Moby Pasywne (przyjazne) - są to moby które nigdy nie atakują gracza, nawet jeżeli gracz go zaatakuje. Reakcją na atak gracza jest ucieczka
2.Moby Neutralne (pseudo-przyjazne) - te moby nie atakują gracza, dopóki gracz ich nie zaatakuje, lub sprowokuje w inny sposób.
3.Moby Agresywne - moby, które atakują gracza, gdy tylko ten znajdzie się w zasięgu ataku
4.Moby Oswajalne - moby, które można oswoić, używając odpowiedniego przedmiotu
5,Moby Użyteczne - moby, które są stworzone przez gracza, w celu wykonywania jakiejś pracy
6.Boss - Specjalny, dużo mocniejszy niż zwykłe, rodzaj moba, jako jedyne posiadają paski życia wyświetlane na ekranie.
7. Moby Nieużywane - moby, które są w plikach gry, ale nie pojawiają się naturalnie w grze. Można ja wzywać tylko za pomocą komend
8. Moby Usunięte - Moby, które pojawiały się we wcześniejszych wersji gry, ale zostały usunięte, toteż czasami nie wlicza się ich jako oficjalna grupa mobów
TA CZĘŚĆ PORADNIKA ZAWIERA OPIS GRUPY 1 I GRUPY 2
1. Moby Pasywne:

Kałamarnica - pospolity mob, pływający głównie w dużych zbiornikach wodnych, jest całkowicie niegroźny dla gracza. Pływa wolniej niż gracz toteż bardzo łatwo dogonić go w wodzie. Po zabiciu upuszcza atrament.
Krowa - dużych rozmiarów mob, poruszający się po lądzie, jest bardzo użyteczny, może dawać mleko, skórę i befsztyk. Rozmnaża się go karmiąc go zbożem.

Królik - niewielki mob, występujący na wielu rodzajach biomów. Jest mały i szybki, dodatkowo przyspiesza gdy zostanie zraniony przez gracza, przez co stosunkowo trudno go zabić mieczem, strzelanie do niego z łuku też jest trudne. Po zabiciu upuszcza mięso królika, skórę królika i rzadko króliczą nogę. Może być rozmnażany marchewkami, złotymi marchewkami, lub mniszkami lekarskimi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Kurczak - mob małych rozmiarów, może w nieskończoność składać jajka, jest łatwy do zabicia mieczem, bo ma bardzo mało HP i nie porusza się szybko, trudność w zabiciu może sprawiać jedynie na wysokich wzgórzach, gdyż potrafi szybować przez chwilę w powietrzu, przez co ma tam przewagę nad graczem. Po zabiciu upuszcza pióro i mięso kurczaka, rozmnażać go można poprzez wszelkiego rodzaju ziarna.

Mooshroom - Duży mob, grzybowa wersja krowy występujący jedynie na grzybowej wyspie. Jest to jeden z najbardziej pożytecznych mobów można wydoić wiadrem, lub miską, da wtedy zupę grzybową, po użyciu nożyc można ściąć jej grzyby. Po ścięciu grzybów zamienia się w zwykła krowę i ma takie same dropy jak ona. Rozmnażanie poprzez pszenice.

Nietoperz - jeden z najmniejszych mobów w grze, występujący jedynie w ciemnych jaskiniach. Gdy zbliży się do niego gracz, ucieka w popłochu, jest szybki i niewielki, przez co trudno go zabić mieczem i łukiem. Nie ma żadnych korzyści z zabijania go, więc najlepiej nie marnować na niego czasu i zostawić go w spokoju.

Osadnik - człowiekopodobny mob, występujący jedynie w wioskach, posiada zaawansowane AI - ucieka przed niebezpieczeństwem, chowa się przed deszczem, ścina uprawy itp. jest to najbardziej użyteczny mob w grze, można z nim handlować, przez co można od nich uzyskać niemal wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Po zaatakowaniu go pojawiają się nad nim pioruny, nie opłaca się go zabijać gdyż nie upuszcza, żadnych przedmiotów, jedynie z żywym osadnikiem można handlować.

Owca - średnich rozmiarów mob, występujący na lądzie, jest najlepszym, źródłem wełny w grze, można ją ostrzyc nożycami, po zjedzeniu trawy wełna odrasta. Mozna ją pomalować barwnikiem, wtedy upuszcza wełne kolorową. Nie stanowi, żadnego problemu w zabiciu, po śmierci upuszcza wełne i mięso, lecz nie opłaca się jej zabijać gdyż zdecydowanie wydajniejsze jest ścinanie wełny za pomocą nozyc

2. Moby Neutralne

Enderman - Wysoki mob, jako jedyny występuje we wszystkich 3 światach.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Atakuje gracza tylko i wyłącznie wtedy gdy spojrzy mu w oczy lub go zaatakuje. Enderman zadaje duże obrażenia i potrafi się teleportować, zaleca się posiadanie zbroi aby walczyć z nim na otwartej przestrzeni. Najlepszym sposobem na walkę z nim jest dostanie się/wybudowanie miejsca, które ma 2 kratki wysokości i atakowanie z tego miejsca, gdyż enderman nie może się tam zmieścić. Inną taktyką jest poruszanie się po wodzie, gdyż Enderman jest przez nią raniony i jej unika. Po śmierci upuszcza on perłe kresu.

Niedźwiedź Polarny - duży mob występujący w zimowych biomach. Atakuje gracza gdy zostanie zaatakowany, lub gdy zostanie zaatakowane młode, jeżeli jest ich kilka w pobliżu to atakują stadnie są dosyć szybkie na lądzie, w wodzie są szybsze niż, gracz więc należy jej unikać. Najlepszym sposobem na walkę z nim jest wybudowanie wieży na kilka klocków i atakowanie łukiem bądź miksturami. Bezpośrednia walka jest zalecana tylko gdy posiada się dobrą zbroje i miecz. Po śmierci puszcza rybe i łososia.

Pająk - Ogromny insekt, pospolity, może się okazać trudnym przeciwnikiem gdyż jest szybki i atakuje charakterystycznymi skokami, potrafi się też wspinać przez co trudniej go unikać. Najłatwiej walczyć z nim za pomocą miecza podbiegając do niego zanim ten zdąży wyskoczyć i oddalając się aby nie dosięgnął gracza, należy to powtarzać aż do śmierci pająka, można także używać łuku, gdyż pajak jest duży. Po śmierci dropi pajączyne i oko pająka.

Pająk jaskiniowy - mniejsza wersja pająka, pojawia się tylko w spwnerach w kopalniach. Podczas walki, gdy trafi gracza, to go zatruwa, jad odbiera kilka serduszek co sekundę. Lepiej walczyć z nim za pomcą łuku, ze względu na to, że zazwyczaj atakuje stadnie i używa jadu, pojedyncze osobniki można atakować jak zwykłego pająka

Pigman - mob występujący w netherze, atakuje stadnie, nie należy go nigdy atakować gdyż zawsze rzuci się na gracza ogromna liczba pigmanów, najlepszym sposobem na walkę z nim jest budowa niewielkiej wieży i atak łukiem
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Jnusz

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak oszczędzić na kupnie gier.

Poradnik Banankowiec2453
2

Hero Zero Hero Zero - Gra dla wszystkich

Recenzja Szefciu1223
3

Minecraft Komendy Minecraft Plugins

Tutorial Rafal2762
4

Honkai Star Rail - Android Honkai: Star Rail - Nowa Odsłona Świata Honkai Impact

Recenzja Arturek Muminek
5

MovieStarPlanet MSP Moja opinia o Msp- co o nim uważam i jakie plusy i minusy w nim widzę

Recenzja *_Luna_*
6

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zdobyć starcoins?

Poradnik yeonrie
7

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
8

World of Tanks World of Tanks - Recenzja i moja opinia

Recenzja Kejzer17
9

Battlefield 4 (B2P) Kampania w "Battlefield 4". Czy warto zagrać? ║ Recenzja

Recenzja Anj_xx14
10

Fortnite Na czym polega fenomen Fortnite?

Recenzja veritasek
Chat