Jak to działa
Przejdź do gry Paladins
Paladins
5.0 1 1458 0
27.08.2017

Zadania Tanków podczas meczu.

Tank, inaczej zwana pierwsza linia. Na pierwszy rzut oka wyróżnia go bardzo duża ilość HP, często w granicach 3000-5000. Oprócz tego posiada on także tarczę, która potrafi zablokować kilka tysięcy obrażeń. Musi on osłaniać nią swoich sojuszników, aby spokojnie mogli oni zadawać przeciwnikom obrażenia. Jego głównym celem jest walka w środku, po to aby zdobyć punkt dla swojej drużyny.

W grze istnieje 7 postaci, którzy walczą w pierwszej linii, co jest to bardzo słabym wynikiem. Gracze raczej niechętnie nimi grają i często wychodzi tak, że drużyna musi grać bez tanka, co zazwyczaj kończy się porażką. W grach rankingowych przyjęło się, że w teamie muszą być co najmniej dwie postacie z pierwszej linii, inaczej wszyscy są skazani na porażkę. I jest to zazwyczaj prawda. W większości gier drużyna z tankiem przewagi wygrywa mecz.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jak już wcześniej wspomniałem głównym zadaniem tanka jest walka w środku. Wielu graczy uważa, że od razu po rozpoczęciu meczu powinien zaatakować właśnie tam. Uważam, że jest to dość dobra taktyka, lecz są o wiele lepsze. Dobrym sposobem jest atak na lewą/prawą flankę razem z co najmniej 3 członkami ze swojej drużyny. Pozwoli wam to zniszczyć kilku championów przeciwnika, a wy nie stracicie żadnego, ponieważ wróg będzie skupiony na zdobywaniu punktu. Na punkt należy zaatakować całymi siłami, kiedy wróg przejął 70-99%. Jest to taktyka bardzo ryzykowna, ale bardzo skuteczna.

Musimy pamiętać, że każdy tank posiada tarczę. Służy nam ona do ochrony siebie, bądź swoich sojuszników, co jest kolejnym naszym zadaniem. Nie możemy pozwolić na to, aby nasz healer zginął, ponieważ pomaga nam on bardzo w walce o środek, lecząc nas.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Kiedy udało nam się przejąć cel, jako tank nie powinniśmy pchać ładunku! Musi robić za nas to healer. Jest to podstawowy błąd wielu graczy. Kiedy on pcha ładunek, my powinniśmy sprawić, aby wróg całymi swoimi siłami cofnął się jak najdalej. Grając w pierwszej linii posiadasz masę zdrowia oraz będziesz otrzymywać leczenie od swojego uzdrowiciela, co sprawi, że pchanie ładunku na pewno będzie efektowniejsze.

Kiedy niestety przegraliśmy starcie w środku, a wróg zaczyna pchać ładunek, należy jak najwięcej przyjmować na klatę (bądź tarczę). Grając tankiem możemy sobie pozwolić przyjąć kilka obrażeń, lecz taki healer, czy napastnik już nie. Musimy chronić ich jak najdłużej. Oni będą nas leczyć i zadawać za nas obrażenia. Nie oznacza to, że jeżeli zobaczymy skrzydłowego, który jest daleko za naszymi plecami to mamy za nim biec, aby chronić naszą drużynę. Pamiętajmy, że mamy także zatrzymywać ładunek, jak najdłużej się da.

Podsumowując zadania tanka to:
-> Walka o środek
-> Przejęcie punktu
-> Zapewnienie ochrony sojusznikom
-> Jak najwięcej przyjmować obrażeń
-> Atak, po którym wróg musi się mocno cofnąć, a wy będziecie pchali ładunek.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Quaresma

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Home Tycoon Co to ? i na czym polega ?

Poradnik Mimimen
2

Gardenscapes Czy warto grać w Gardenscapes?

Recenzja r0x.xa
3

Trading Legend (Android) Handlowiec w Krainie Kwitnącej Wiśni

Recenzja Milisia
4

Trine 2- platformówka to już nie martwy gatunek

Recenzja Boomboxpl
5

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
6

Roblox Roblox - Adopt Me! - Historia, Rozgrywka i Event!

Recenzja Zvzaa
7

Revelation Online Revelation online recenzja gry z dalekiego wschodu

Recenzja impuls54
8

Star Stable Fabuła Star Stable - czy warto?

Recenzja Dzonitaa
9

Moje Top 10 gier ! cz.2

Recenzja Osa1020
10

Najpopularniejsze gry 2019.

Recenzja TurboBagiety
Chat