Jak to działa
5.0 1 1684 0
11.07.2017

Rocking Soccer - rozwinięty symulator piłkarski

Moje zdanie o Rocking Soccer takie samo było w pierwszych wrażeniach, jak i teraz, kiedy przekazać dalej mogę już dość konkretną recenzję. Gra wygląda dla mnie jak piłkarska wersja GPRO. Jeśli ktoś mojej recenzji Grand Prix Racing Online nie przeczytał, to serdecznie zapraszam do lektury, a na pewno zrozumie o co chodzi ;)

Rocking Soccer jest tak na prawdę darmową wersją Football Managera. Większość systemów z giganta w świecie menedżerów piłkarskich jest tu zachowana. Wiadomo, że wszystkie mechaniki nie zostały przeniesione, jednak to, co czyni ten symulator piłkarski tak bardzo przyjemnym w odbiorze leży gdzie indziej. Jest to oczywiście popularność. Nie ma tu może i milionów graczy, jednak jeśli trafi się już na aktywny poziom ligowy, wszyscy grają i starają się jak mogą, wkładając serce i czas w tą grę. Rocking Soccer dzięki multiplayerowi w czasie rzeczywistym jest dla mnie o krok przed Football Managerem.
Jak wygląda sama rozgrywka w Rocking Soccer? Spróbuję to pokrótce przybliżyć. Pierwszą mechaniką rozgrywki jest rozbudowa zaplecza naszego piłkarskiego klubu. Oprócz standardowej w tego typu grach opcji rozbudowy stadionu (który rzecz jasna zwiększy przychody), mamy możliwość rozbudowy bazy treningowej, biura skautów, akademii, czy też centrum zdrowia. Nie jest to oczywiście opcja darmowa - przez całą rozgrywkę uważnie śledzić musimy nasz budżet. Standardową możliwością przychodów są oczywiście sponsorzy, oprócz tego zaopatrujemy się w większą ilość pieniędzy przez mecze na naszym stadionie i tym podobne.

Pieniądze zdobywać można na wiele sposobów. Jednym z najszybszych jest również sprzedaż zawodników (dostępna tylko w przerwie między sezonowej, kiedy trwają mecze towarzyskie, oraz w środku sezonu). Piłkarzy sprzedawać i kupować możemy od innych graczy.
Brakuje mi tu w porównaniu z Football Managerem mechaniki zwiększającego się zgrania zawodników oraz ich nauki danej formacji. Jeśli w jednym okienku zmienimy cały skład i formację, nasi zawodnicy mogą grać o klasę wyżej niż ich poprzednicy, mimo, że grają ze sobą pierwszy raz. Ujmuje to trochę realistyki, chociaż dzięki temu Rocking Soccer staje się łatwiejsze i bardziej przyjazne dla nowych graczy.

Dla własnej wygody można zmieniać chociażby godziny spotkań na swoim stadionie, kolory koszulek, logo klubu, czy też jego nazwę. Nie musimy być obecni podczas spotkań ponieważ odbywają się one bez naszego udziału, ale dzięki obecności widzimy szczegóły ustawienia przeciwnika, a na wyjeździe otrzymujemy darmowy kredyt premium.

Ostatnim tematem, który chciałbym poruszyć są obecne w tej grze drużyny U-21. Dzięki nim, słabsi zawodnicy są stale w rytmie meczowym i zdobywają doświadczenie niezbędne do rozwoju. Oczywiście można ich też wypożyczyć do innych klubów, ale wtedy nie mamy gwarancji, że będą stale w wyjściowym składzie.

O Rocking Soccer można by jeszcze długo czytać. Artykuł ma być jednak dość krótki i jedynie zachęcający do zagłębienia się w temat. Serdecznie polecam!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

CSGO Prime (B2P) CS:GO-Najpopularniejszy sieciowy fps ostatnich lat

Recenzja BLAZEJ1
3

Najciekawsze gry roguelike.

Recenzja TurboBagiety
4

World of Tanks 5 najmocniejszy czołgów premium (Moim zdaniem)

Recenzja King_Tomson_IV
5

Zajechana i niedoceniona perełka z świetną historią. Recenzja Dragon Age II

Recenzja Tybero
6

League of Legends Karma - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

Dofus Dofus - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
8

Fortnite V-dolce - kupno wirtualnej waluty z rozsądkiem

Poradnik Filiq343
9

Clash Royale - Deck na 3 arenę

Poradnik Fragorski
10

Gacha Life Gacha Life - Jak robić dobre postacie?

Poradnik EmpiL
Chat