Jak to działa
Przejdź do gry Rust (B2P)
Rust (B2P)
5.0 1 770 0
24.01.2018

Rust - ogólnie spojrzenie na grę

Rust - ten tytuł słyszał zapewne każdy gracz lubiący gry survival. Jest to gra wyłącznie multiplayer w której naszym głównym zadaniem jest przetrwanie. Zdobywamy jedzenie, budujemy bazę, zabijamy innych - to kilka elementów które czekają każdego gracza. Rust oferuje najlepszą według mnie, mechanikę budowania. Dostępna jest cała masa różnych struktur, takich jak np. ściana, okna, schody, sufit czy fundamenty. Twórcy Rust'a aby zapobiec budowania bardzo wysokich baz dodali do gry system stabilności który polega na tym, że im wyżej budujemy tym stabilność maleje. Można wstawić ściany w środku budynku aby wybudować się wyżej lecz jak pisałem, nie można budować w nieskończoność. Dużym plusem jest również możliwość ulepszenia ściany z drewna do kamiennej czy metalowej bez konieczności budowania lub burzenia ścian jak ma to miejsce w innych, tego typu grach.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
W Rust odnajdujemy różne rodzaje broni takie jak karabiny szturmowe, pistolety czy snajperka.
Tak - twórcy nie zapomnieli o tym, co tygryski lubią najbardziej - strzelaninach i wybuchach. W grze dostępne mamy takie bronie jak AK-47u, MP5, Thompson czy M249. Bronie dodatkowo możemy modyfikować. W grze mamy dodatki takie jak tłumik, celowniki czy laser. Pozwala to na przystosowanie broni do sytuacji w której się znajdujemy.
Wracając do wspomnianych wybuchów - obecnie mamy dostęp do kilku typów ładunków wybuchowych. Wykorzystywane są one głównie do niszczenia baz przeciwnika. System raidowania, bo tam nazywane przez graczy najazdy na bazy innych jest również rozwinięty. Dostępne są np. C4, rakiety czy granaty.
Każdy typ broni czy materiałów wybuchowych wymaga odpowiedniej ilości surowców. Obecnie w Rust możemy spotkać 3 rodzaje skał - kamienną, żelazną oraz siarkową. Pojawiają się one na całej mapie dzięki czemu nie musimy wyruszać na daleką wyprawę po kamień, lecz pamiętajcie - siarki zawsze mało !
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Dużym plusem jest fakt, że mapa w Rust za każdym razem jest inna dzięki czemu rozgrywka co wipe będzie inna, a gracze nie będą budować się dosłownie w tych samych miejscach. Niezmienne są jedynie struktury takie jak elektrownia, zajezdnia kolejowa czy kula, gdzie możemy znaleść skrzynki, w których znajduje się ubranie broń czy materiały wybuchowe.
W Rust odnajdujemy również bardzo rozwinięty system craftowania przedmiotów. Przed stworzeniem pierwszej broni musimy stworzyć specjalny stół oraz znaleść schemat danej broni, ubrania czy innego przedmiotu. Warto wspomnieć, że gracze to nie tylko nasi jedyni wrogowie. Zwierzęta również będą nas atakować i czasami są bardzo upierdliwe. Obecnie zwierzęta które są agresywne to wilk i niedźwiedź oraz dzik. Reszta zwierząt jest neutralna - chyba że podejdziemy zbyt blisko.
Podsumowując - Rust moim zdaniem jest najlepszą dostępną grą typu survival multiplayer. Posiada bardzo ładną oprawę graficzną która nadaje realistycznego klimatu. Jest to gra stworzona dla osób które szukają bardziej rozbudowanego systemu craftowania czy raidowania.
To na tyle ode mnie, dzięki za uwagę. KyP.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Kwadratowa

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Top 10 najlepszych tycoonów na Robloxie

Poradnik Mivi51
2

Najlepsze gry ubieranki

Poradnik Porarzo
3

Star Stable Szybki poradnik ~ jak zdobywac bananki na bananki pl i byc pro B)

Video NanaBanana132
4

Grepolis Poradnik do Grepolis

Poradnik tomkedz2000
5

BlockStarPlanet Gra BockStarPlanet- bardzo przyjemna gra

Recenzja Baldi191
6

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
7

Gothic II - Dzieje Khorinis - co wiemy już na pewno na temat gry.

Recenzja kabev1
8

Arena Mody Arena Mody - moja opinia

Recenzja RoseGold85
9

Metin2 Największy zżeracz czasu

Recenzja Tybero
10

Aion Co sądzę o grze - AION

Recenzja Soemix
Chat