Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
5.0 10 531 0
10.07.2022

Od Zera do Bohatera - Shakes & Fidget w pigułce

Kto z nas nie marzył jako dziecko o zostaniu superbohaterem, rycerzem czy mrocznym elfem, podbijającym kolejne królestwa? Przez lata, twórcy gier, przenosili nas do fantastycznych lokacji, pełnych demonów i wróżek. Z czasem jednak, przy rozwijającym się prężnie, rynku gier przeglądarkowych, okazało się, że z pozoru i te, wymagające gry, da się przenieść do środowiska, bardziej przyjaznego, dzisiejszym posiadaczom komputerów. Od wysoko budżetowych, potężnych RPGów, które umożliwiały rozgrywkę sieciową, dla graczy z różnych części świata, zaczęło powstawać coraz więcej, różnorodnych gatunkowo, ale i przede wszystkim darmowych gier, które pozwalają na wieloosobową grę, tworzenie drużyn czy klanów. Świetnym przykładem, zaadaptowanej na potrzeby przeglądarkowe gry, jest właśnie Shakes & Fidget, która stała sie internetowym fenomenem i podbiła serce wielu graczy. A z czym się ją je?

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Gra przenosi nas w realia fantasy, gdzie możemy wybrać jedną z klas postaci, którą będziemy toczyli rozgrywkę : Człowieka, Elfa, Krasnoluda, Skrzata, Gnoma, Orka, Mrocznego Elfa, Goblina i Demona. Każda z tych klas, ma oczywiście swoje własne umiejętności, ograniczenia, zalety i cechy, które mają wpływ na rozgrywkę. Warto więc dobrze się zastanowić przed dokonaniem wyboru. Co jednak jest ważne, w każdym momencie gry, za drobną i symboliczną opłatą walutą gry, możemy ją zmienić. Jest to niewątpliwy plus, który pozwala, bardzo szybko, przetestować wszystkie typy postaci i wybrać tą, której umiejętności, najbardziej nam pasują. Sama rozgrywka to typowe point and click.


W trakcie rozgrywki, możemy toczyć walki w Lochach , mierzyć się z innymi graczami na Arenie czy atakować inne królestwa. Ważnym elementem rozgrywki, jest również rozbudowa własnej Twierdzy , która nie ogranicza się jedynie do rozbudowy znajdujących się tam budynków, ale też szkolenia żołnierzy, ulepszania fortyfikacji czy też podejmowania wyzwań w pobliskiej Karczmie. Wszystkie te działania pozwalają nam zdobywać punkty doświadczenia, zdobywać walutę gry, która pozwala nam nie tylko na rozbudowę armii i budowli, ale również na podnoszenie naszych umiejętności, takich jak zręczność czy szczęście, które pomagają nam w walkach. Ważnym elementem, który też ułatwia nam rozgrywkę są grzybki. Pozwalają nam one przyspieszyć wiele działań w grze, są walutą w sklepie czy też pozwalają nam na dodatkowe zakręcenie kołem w ruletce.


To co jednak chyba najważniejsze, to sama prostota rozgrywki. Jedyne czego potrzebujemy to przeglądarka internetowa i w miarę stabilne łącze. Reszta, zależy już tylko i wyłącznie od nas. To my decydujemy czy chcemy przyspieszyć pewne działania i szybciej zdobyć poziom, a może poczekać i pozwolić grze, aby zadanie samo się zakończyło po wyznaczonym czasie. Sam fakt, że możemy wykonywać misje, odchodzą od komputera czy robiąc inne rzeczy w tle, jest dużą zaletą. Również brak liniowości jest sporą zaletą - mamy pełną kontrolę nad tym, co chcemy zrobić dzisiaj w grze, nie mamy odgórnie nałożonych zadań czy misji. Jedynie limit, na niektóre z działań, ale wciąż, nie musimy ich wykonywać. Możemy też zostać członkiem Gildii, ale i to nie jest musem.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Jeśli chodzi o wady gry - na pewno jest ona dużym pożeraczem czasu. Szczególnie, jeśli nie ma się żadnych przyspieszaczy. Wiele misji trwa wiele godzin i jest to test na cierpliwość, jeśli ktoś lubi robić szybkie postępy w grze. Kolejnym aspektem są same nagrody - chociaż mamy kilka opcji do wyboru, w zakresie wykonywanych zadań, zdarza się jednak, że żadna z opcji nie jest opłacalna. Zaczyna się więc ich wymiana, za walutę gry.


A skoro o nagrodach mowa, warto wspomnieć o wydarzeniach w grze - na pewno należy docenić twórców, za kreatywność i ilość eventów. Znowu jednak, kwestią dyskusyjną , wydaje się być, czy wszystkie z nich i wkład, jaki musimy w nie włożyć, zwraca nam się w postaci, eventowych nagród? Moim zdaniem niekoniecznie i trzeba to sobie mocno skalkulować. .Problemem także wydaje się sklep w grze - ten za walutę w grze, w większości zdaje się mieć bardzo ubogi asortyment i tak naprawdę, większe profity mamy jedynie z wydania prawdziwej gotówki albo brania udziału w eventach.


Shakes & Fidget jest niewątpliwie ciekawa opcją , jeśli chodzi o gry przeglądarkowe. Prosta, przyjemna mechanika, która nie wymaga posiadania silnego sprzętu, jest na pewno największą zaletą gry. Do tego fakt, że nie wymusza ona na nas ciągłej aktywności, a wiele działań i postępów w grze, dzieje się bez naszego udziału, również może być dużą zaletą. Oczywiście, dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad rozgrywką, może być to zdecydowany minus. Kwestią sporną też jest, poza inwestycją czasu, prędkość postępów. Zdecydowanie, nie jest to gra dla osób niecierpliwych i głodnych szybkiego sukcesu.


Gra ma do tego bardzo przyjemną oprawę audiowizualną, dużą dawkę poczucia humoru i ciekawych rozwiązań. Wydaje mi się też, że nawet Ci, którzy nie przepadają za fantastyką, docenią urok gry i jej atuty. Nie czekajcie więc dłużej i dajcie się porwać, zwariowanej rozgrywce Shakes & Fidget.5.0 (głosów: 10)
Art napisany przez Milisia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bleach Online Bleach Online, czyli kolejny klon

Recenzja Osa1020
2

Rival Regions - poradnik

Poradnik Polski Makaronik
3

League of Legends Początki w LoL'u w pigułce - co i jak.

Poradnik Deanxx
4

League of Legends Morgana - Upadła - Support Poradnik

Poradnik Alisiowa
5

CSGO Prime (B2P) Fnatic - krótka historia i opis drużyny.

Recenzja wzarek
6

ARK: Survival Evolved (B2P) Ark survival Evolution recenzja krutka

Recenzja Uzzis
7

Smite SMITE: Krok po kroku – Thor

Tutorial Feresh
8

Minecraft Minecraft Aktualizacja - 1.14

Recenzja MikibananekmikI
9

War Thunder Jak zwiększyć swoją efektywność na polu walki? - Awiacja

Poradnik NattyDread
10

League of Angels 2 League of Angels 2 - Co to za gra? Jak szybko zdobywać w niej poziom i wykonywać zadania na banankach?

Poradnik ArilsO
Chat