Jak to działa
Przejdź do gry Shakes & Fidget
Shakes & Fidget
3.7 3 598 0
13.02.2019

Recenzja i omówienie gry Shakes & Fidget

Shakes & Fidget to gra przeglądarkowa z gatunku MMORPG, która zgromadziła aż 45 milionów graczy do pola bitwy. Shakes, czyli handlarz broni dla wszystkich graczy, uczyni cię silnym, a Fidget czyli magiczny jubiler sprzedający akcesoria, uczyni twą grę magiczną. Czy Ty jesteś gotowy na walkę z potworami i innymi graczami? Czy Ty jesteś w stanie władać całą twierdzą? Czy Ty umiesz opiekować się słodkimi ( i morderczymi ) zwierzakami? Jestem przekonany, że tak, ale jeśli jesteś niepewny, to czytaj dalej, a zobaczysz że jesteś warty bycia herosem godnym sali chwały!


Pierwszą rzeczą, którą nasza gra od nas oczekuje jest nazwanie naszej postaci. Niby 45 milionów nicków jest już zajętych, ale gra oferuje nam... dużo światów, zdecydowanie za dużo. Dla prawie każdego kraju jest chociaż 1 oddzielny serwer ( Najwięcej mają Niemcy i jest ich aż 38 ) oraz 31 międzynarodowych serwerów, na których spotkasz ludzi z każdego zakątka świata.

Drugą rzeczą, którą gra na samym początku prosi cię to wybranie klasy tj.:

  • Wojownik - "Wojownicy dzierżą ciężki oręż i chełpią się tym.",
  • Mag - "Magowie bełkoczą coś pod nosem, po czym następuje BUM!",
  • Zwiadowca - "Zwiadowcy poruszają się bezszelestnie, a mimo to zabijają z dystansu",
  • Zabójca - "Zabójcy mogą dzierżyć dwie bronie jednocześnie",
  • Paladyn - "Paladynom nie obca jest magia, a to urozmaica im walkę".
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Każda z tych klas posiada inny system walki, opancerzenie czy statystyki początkowe.

Trzecią rzeczą, która jest potrzebna do stworzenia postaci, jest jej wygląd ( i oczywiście 2 godziny czasu na detale ). Każda z ras które występują w grze, czyli: Człowiek, Elf, Mroczny elf, Ork, Krasnolud, Goblin, Gnom czy Demon, mają swoje atrybuty, lecz w późniejszej grze, nie robią one różnicy, więc nie będę ich tutaj omawiać. W tej kwestii poleciłbym usiąść, oddychać powoli i poświęcić trochę czasu na dekoracje swojej postaci, chociaż i tak można zmienić to potem w grze za 1 złoto, lecz jest to jedna z bardzo satysfakcjonujących rzeczy w tej grze. W wersji Remastered, która obecnie jest główną wersją gry, na początku gra pyta o klasę, a potem o nick.


Przejdźmy do wersji Remastered, ponieważ ma lepszą grafikę i interface. Można ją włączyć klikając na zębatkę u góry ekranu i klikając przycisk "S&F Remastered". Gra oferuje nam DUŻO przygód. Na samym początku najprawdopodobniej udasz się do karczmy, gdzie znajdziesz wiele misji, na których zdobędziesz złoto i EXP ( Nie zawracaj sobie głowy opisami. Dopiero potem staną się bardziej wartościowe ). W karczmie od poziomu 100 znajdziesz toaletę, ale tym zajmę się już w poradniku.

Pod ikoną karczmy, mamy arenę, na której możesz się mierzyć z setkami tysięcy graczy. Za wygrywanie zdobywasz cześć, ( Im masz jej więcej, tym wyżej będziesz na podium w sali chwały ), pieniądze oraz EXP.

W zbrojowni oraz gabinecie magii możesz kupić ekwipunek dla twojego bohatera. Jest drogi, ale niezawodny. Same sklepy są czynne 24/7 i możesz poddenerwować sklepikarzy wchodząc do ich sklepów o 4 nad ranem ;D.

Zaraz pod gabinetem magii, możemy zauważyć Stajnie. W niej możesz wynająć wierzchowce, które przyspieszą czas misji. W późniejszym czasie, znajdziesz tam pupile, ale o tym porozmawiam w poradniku :).

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj


Następną ikoną są lochy, które odblokowują się od 10 poziomu. Znajdziesz tam dużo przeciwników, z których dostaniesz ogrom doświadczenia. Przechodzenie lochów jest czasami czasochłonne i nieraz potrzebne jest kupienie "Grzybków", czyli waluty w grze, żeby nieznacznie przyspieszyć ten proces. Moneta w prawym dolnym rogu ekranu to wejście do strefy mroku, gdzie przeciwnicy są znacznie silniejsi.

Pod ikoną lochu, znajdziemy twierdzę, która jest dostępna od 25 poziomu. Odblokowując oraz ulepszając ją, dostajesz bonusy do swojej postaci, np.: Dodatkowe miejsce w ekwipunku czy kryształy zwiększające twoje statystyki.

Dołączając do gildii ( lub ją zakładając ) dostajesz bonusy do złota i EXP i w dalszej grze również do głównych statystyk. Przywódca i oficerowie gildii, mogą zarządzić atak na inną gildię czy wyprawy do gildyjnych lochów.

W sali chwały możesz zobaczyć wszystkich graczy na serwerze. I to... tak w zasadzie wszystko o sali chwały.

U doktora Abawuwu możesz zakręcić kołem fortuny, zdobywając losową nagrodę. Od Złota po przedmioty i wiele innych.

Moim zdaniem, gra jest świetna, wciąga na wiele godzin i zapewnia dużo zabawy oraz zdenerowania, że zostało przeciwnikowi tyle HP, że wystarczyłby tylko jeden cios. Gra ma również swoje wady, typu kupowanie "Grzybków", żeby znacznie ułatwić rozgrywkę, lecz bez nich, również można świetnie się bawić.

3.7 (głosów: 3)
Art napisany przez Myry. Kyreksy

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Top 10 najlepszych tycoonów na Robloxie

Poradnik Mivi51
2

Najlepsze gry ubieranki

Poradnik Porarzo
3

Star Stable Szybki poradnik ~ jak zdobywac bananki na bananki pl i byc pro B)

Video NanaBanana132
4

Grepolis Poradnik do Grepolis

Poradnik tomkedz2000
5

BlockStarPlanet Gra BockStarPlanet- bardzo przyjemna gra

Recenzja Baldi191
6

World of Tanks Włosi na testowym?! - Informacje o nowym czołgach

Recenzja kuba1224
7

Arena Mody Arena Mody - moja opinia

Recenzja RoseGold85
8

Metin2 Największy zżeracz czasu

Recenzja Tybero
9

CSGO Prime (B2P) Przed nami MAJOR w Krakowie, a wcześniej kwalifikacje.

Poradnik lynnSSky
10

Crossout Crossout [PC] - Recenzja gry i wprowadzenie [F2P]

Recenzja Aynomev
Chat