Jak to działa
Przejdź do gry Sparta: War of Empire
Sparta: War of Empire
0.0 0 311 0
09.06.2017

Co zrobić by przetrwać w Sparta WoE

Sparta: War of Empires to znakomita, darmowa strategia osadzona w czasach starożytnej Grecji, kiedy Sparta i jej potęga przeszły do legendy poprzez stawienie czoła ogromnej armii Kserksesa. Zobacz, jak opanować podstawy, które pomogą Ci przetrwać w Sparta: War of Empires
Akcja gry rozgrywa się w V wieku przed naszą erą - w czasach, gdy greckie Polis szły na wojnę z potężną armią Persów pod wodzą króla Kserksesa. Jako przywódca jednej z powstańczych osad, będziesz musiał zapewnić byt swojemu miastu poprzez zawiązywanie korzystnych sojuszy i pokonać Kserksesa na polu bitwy. Skorzystasz z pomocy m.in. Leonidasa, ale to od Ciebie zależeć będą dalsze losy Grecji. Przejdźmy zatem do tworzenia cennych znajomości.

Sojusze kluczem do rozwoju
Najważniejszą rolę w odniesieniu sukcesu pełni współpraca z pozostałymi greckimi miastami. Dzięki nawiązywaniu sojuszy oraz paktów, siła Twojej osady zacznie wzrastać, dzięki czemu pozyskasz możliwość rekrutowania nowych i bardziej zaawansowanych jednostek militarnych. Oprócz tego, dostaniesz dostęp do budowania nowych konstrukcji, a Twój zestaw umiejętności przydatnych podczas walki poszerzy się o dodatkowe atuty.

Warto wspomnieć także o kwestii traktatów - te są prezentowane codziennie przez Twoich urzędników. Traktaty oferują różne sojusze z poszczególnymi miastami, ale to do Ciebie należy ostateczna decyzja o ścieżce współpracy. Niektóre sojusze mogą się wydawać niekorzystne po dłuższej analizie - jeśli tak będzie w Twoim przypadku, zawsze możesz zwrócić się ku innym miastom. W zależności od wyboru nawiązania lub ulepszenia już istniejącego sojuszu, zwiększysz statystyki swoich jednostek i budowli, które dostałeś we władanie po jego podpisaniu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Zawsze miej zapasowe surowce
Zawiązywanie paktów z innymi polis to tylko jeden z wielu obowiązków, przed którymi staniesz jako władca miasta-państwa. Oprócz dbania o relacje, będziesz musiał zapewnić swoim ludziom odpowiednią ilość surowców, która pomoże zadbać o prawidłową rozbudowę Twojego miasta. Dzięki nim utrzymasz armię, która później stawi czoła armii Kserksesa. Aby zoptymalizować zużycie surowców, musisz się nimi nauczyć sprawnie zarządzać. Zarówno brąz, drewno, jak i ziarna przeznaczone są dla innych celów, dlatego tak ważne jest dbanie o to, aby zawsze mieć w swoich magazynach jakiś zapas. Brak ziarna skończy się głodem, a bez brązu i drewna nie wzniesiesz nowych fortyfikacji i budynków użytkowych.
Pamiętaj, że dobry władca wykazuje się również zmysłem sprytu i wie, jak korzystać ze znacznych nadwyżek surowców. W Sparta: War of Empires możesz korzystać z rozwiniętych gałęzi handlu między miastami - prowadzonych przez graczy lub sztuczną inteligencję. Niekiedy będziesz kuszony zawiązaniem sojuszu ze swoim wrogiem, aby na chwilę pokonać razem wspólnego przeciwnika.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Mądrze zaplanuj wszystkie działania
O ile pokusa samodzielnego poskromienia armii Kserksesa wydaje się interesująca, to największą szansę na odniesienie sukcesu zdobędziesz poprzez założenie lub dołączenie do jednego z greckich sojuszy, które łączą swoje siły przeciwko potędze Persów. Niekiedy dochodzi do waśni wśród sojuszy, dlatego ważne jest, aby mieć oczy dookoła głowy. Kiedy dołączysz do jednego z klanów, zobaczysz, jak różnorodną i emocjonalną rozgrywkę potrafi dostarczyć Sparta: Wars of Empire. Dla wprowadzenia zdrowej rywalizacji między graczami, twórcy gry zadbali o specjalny ranking przywódców, w którym możesz stanąć w szranki z innymi władcami, aby dać świadectwo swoich strategicznych umiejętności.

Kiedy już poczynisz pierwsze kroki na polach walki i zbudujesz pierwsze, rozwinięte miasto, zobaczysz, że Sparta: War of Empires to rozbudowana strategia, która wciąga na długie godziny, a piękna oprawa audiowizualna gry jedynie spotęguje efekt zadowolenia u każdego gracza, który ceni sobie takie przeglądarkowe produkcje.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Michu

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox [Roblox] TOP 10 Serwerów na których warto zagrać.

Recenzja Shadow YouTube
2

Roblox Roblox - Top 6 Tycoonów

Recenzja Sucharek39
3

Margonem Nowy kolos na 63 poziomie już w grze! + minievent sierpniowy

Poradnik Deez
4

Star Stable Wszystko o Star Stable

Poradnik Lena Kinga
5

Travian Travian gra która uczy strategii i na pewno spędzisz w niej długie godziny!

Recenzja Crisovski
6

Recenzja serii gier FNaF

Recenzja Typowypolak nr 1
7

#1 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
8

Roblox Chcesz zarabiać na graniu ? To coś dla CIEBIE

Video Florep
9

L.A noire czyli świat pełen tajemnic i kryminału

Recenzja impuls54
10

Co wiemy o Fifie 19?

Tutorial ElSkiller
Discord