Jak to działa
Przejdź do gry Star Trek Online
Star Trek Online
5.0 1 618 0
12.12.2017

Nie takie złe jak mówią

Star trek Online (STO) zadebiutował już kilka lat temu. Pierwotnie został udostępniony w modelu pay2play i by zanurzyć się w uniwersum znanego serialu, trzeba było płacić abonament. Ostatecznie jednak twórcy zdecydowali się na system free2play z systemem mikropłatności.
Tutaj pojawia się pierwsza zaleta gry, część bowiem gier teoretycznie darmowych, zatruwa życie graczom, którzy nie chcą uiszczać dodatkowych opłat do tego stopnia, że stają się frustrujące czy wręcz niegrywalne. STO jest pod tym względem sprawiedliwe - ci którzy nie chcą płacić mają dostęp do tych samych zadań, mogą osiągnąć te same poziomy doświadczenia itp. Z drugiej strony osoby, które zdecydują się zapłacić za dodatkową zawartość też nie powinny czuć się zawiedzione. Za walutę premium można kupić w grze, niedostępne normalnie statki, mundury czy oficerów. Nie są to może elementy kluczowe dla rozgrywki, ale z pewnością dają sporo dodatkowej frajdy.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Co do waluty premium, to ukłonem w stronę graczy preferujących model f2p jest fakt, że walutę premium można nabyć od innych graczy, za środki zdobyte normalnie podczas gry. Istnieje zatem możliwość nabycia asortymentu premium, bez wydawania prawdziwych pieniędzy, choć trzeba przyznać, że wymaga to sporej cierpliwości.
Kolejnym elementem, który ja poczytuję STO za zaletę jest względny brak golizny, charakterystycznej dla znacznej części produkcji MMO, zwłaszcza produkowanych na zasadzie "kopiuj - wklej" tytułów koreańskich. Odnoszę nieodparte wrażenie, że gdy autorzy nie mają do zaproponowania graczowi ciekawej fabuły, czy wciągającej rozgrywki to uciekają się do najniższych chwytów, czyli do usunięcia z żeńskich postaci tak wiele ubrania jak się da i tak powstają zbroje płytowe w wersji bikini i tym podobne kurioza.
STO nie stosuje tego typu chwytów, starając się przyciągnąć graczy treścią.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Nie da się ukryć, że gra da o wiele więcej radości fanom uniwersum Star Trek, zwłaszcza, że pozostaje raczej wierna kanonom ustalonym przez filmy i seriale. Jeżeli ktoś śledził z wypiekami na twarzy losy załóg kolejnych Enterprise, powrót Voyagera z kwadrantu Delta, czy przygody mieszkańców Deep Space 9 i lubi gry komputerowe, to STO może instalować w ciemno.
Z drugiej strony tym którzy ze Star Trek nie mieli do czynienia, gra ma również sporo do zaoferowania. Wykorzystanie tak bogatego, tworzonego przez dekady uniwersum, daje ogromne możliwości, które twórcy całkiem dobrze wykorzystują. Jeżeli zatem, ktoś grywa w MMORPG, ale każda kolejna produkcja wydaje mu się już tylko zlepkiem kilku innych, które mniej lub bardziej nieudolnie starają się naśladować World od Warcraft, to Star Trek Online może być powiewem świeżości i okazją do spróbowania czegoś innego.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Imuran

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Jak z GTA V zrobić ,,prawdziwe życie"

Poradnik Namirt
2

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
3

Hero Zero Poradnik do Hero Zero

Poradnik Stykuś
4

Fortnite Fortnite Dla Początkujących

Poradnik Kubapiekus
5

BlockStarPlanet Blockstarplanet - recenzja

Recenzja WiktoriaBananek!
6

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
7

Warface Złote bronie - marzenie każdego gracza Warface

Recenzja Bananek2012
8

Crossout Fenomenalna rozwałka!

Recenzja Banagus
9

Najlepsze gry Free to play ze steama na słabe komputery!

Tutorial Diamentowicz
10

Dying Light - krótka recenzja

Recenzja wzarek
Chat