Jak to działa
Przejdź do gry Unturned
Unturned
5.0 1 1363 0
12.07.2018

Kanciasty survival- "Unturned"

Gra Unturned, która gości na serwisie steam, jest survivalowym free to paly'em oferującym rozgrywkę singleplayer, jak i multiplayer. Cieszy się wysoką popularnością głównie ze względu nielicznej, ledwo zauważalnej ilości bugów, czy glithów, oraz tym, że jest dostępne za darmo, będąc przez to alternatywą survivali, które kosztują niemałą cenę.
Gra w singleplayer zaczyna się po wybraniu mapy i dostosowaniu pod siebie poziomy trudności (tak jak w wielu grach: łatwy, normalny, oraz trudny). Po wkroczeniu w świat, gdzie tylko Ty jesteś człowiekiem, a miasta zajęły zombie, musisz jak najszybciej się opamiętać (bo przecież nie będziesz leżeć na ziemi i ubolewać nad losem, prawda?), zaczynasz zbierać potrzebne itemy, ulepszasz się, szukasz broni, uważasz na zombie i przy tym jesz i pijesz, by nie zdechnąć z głodu. Mało Ci wrażeń? Tak, czy nie- i tak je dostaniesz! Mocniejsze zombie? Załatwione! By się bronić i (co najważniejsze) przeżyć potrzebujesz schronienia, własnej bazy. Więc zbierasz materiały i craftujesz rzeczy potrzebne Ci do zbudowania jej. Sam system craftingu nie jest perfekcyjny, a także można wytworzyć tyle, że się w tym pogubisz, co i po co robisz. Mi samej ogarnięcie craftowania w Unturned sprawiło trudność. Prócz skradania się, lub przebiegania obok zombie, możesz również podróżować pojazdami. Oczywiście paliwo też czasem się kończy i trzeba je zdobyć, ale przecież mistrz przetrwania zawsze da radę. Tak sobie, żyjesz i starasz się żyć.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jeśli nie dość Ci wrażeń, możesz grać w trybie multiplayer, gdyż serverów jest od groma, a w tym i polskie. Granie na survivalu z graczami polega na tym samym, co w singleplayer (co chyba jest oczywiste), lecz przeciwko Tobie mogą być również inni gracze. Możesz tworzyć sojusze z innymi, obcymi dla Ciebie osobami, lecz nigdy nie wiesz czy taki jegomość nie zadźga Cie w najmniej oczekiwanym momencie. Musisz być przez to bardziej czujny. Jeśli nie chcesz ryzykować, możesz po przez steam zgromadzić grupkę Twoich znajomych i z nimi tworzyć imperium (lub jak kto woli bazę). Od Ciebie zależy czy będziesz przyjazny, czy wrogi dla innych.
Unturned oferuje też tryb areny w multiplayer. Pojawiasz się na mapie z graczami, już bez zombie, zbierasz potrzebny Ci ekwipunek i z nimi walczysz, ostatni żywy wygrywa. Oczywiście obszar walki się zmniejsza. Jest to tryb bardziej battle royale, niż survival podobny do gier takich jak PUBG, czy Fortnite.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Na podsumowanie plusy i minusy. Oczywiście według mnie, masz prawo się z tym nie zgodzić.

Plusy Unturned:
<>Free To Play<>
<>Brak pay to win<>
<>Niewielkie wymagania systemowe<>
<>Ilość mapek<>
<>Gra wciąż się rozwija i jej społeczność nie upada<>
<>Nie zajmuje dużo miejsca na dysku<>
Minusy Unturned:
<>Grafika, która jest zlepkiem prostych brył<>
<>Crafting, w którym można sie pogubić<>

Nic dodać, nic ująć. Jeżeli chodzi o mnie, moją subiektywną ocenę, daję mocne 6,5/10, głównie przez grafikę, gdyż ciężko mi grać w coś, co wizualnie wygląda prymitywnie, lecz sama rozgrywka jest przyjemna. Jeżeli chodzi o bardziej obiektywną ocenę, dałabym grze 8,7/10. Polecam ją głównie tym, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na jakiś lepszy survival, lub też ich nie stać, jak i tym mającym gorsze komputery, które nie uciągnęłyby bardziej rozbudowanego survivalu.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lucid_Blasphemy

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Hero Zero Hero Zero zostań bohaterem

Recenzja KaperoXpompA
2

CSGO Prime (B2P) Najciekawsze tryby serwerów społeczności w CS:GO

Recenzja cerakpl
3

Najlepszy growy thriller ostatnich lat

Recenzja adrianos253
4

Minecraft Jak przywołać nieruszającego się moba.

Tutorial MiChAł331
5

Najlepsze modyfikacje do ETS 2 [ Euro Truck Simulator 2 ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
6

MovieStarPlanet MSP JAK SZYBKO MIEĆ STARCOINS?!

Poradnik KIAM
7

Roblox Roblox Podbija Świat oraz JailBreak

Recenzja Seweryniak
8

World of Warships Recenzja Budionnego czyli krążownika ZSRR poziomu VI

Recenzja Seweryn_16
9

S.K.I.L.L. - Special Force 2 S.K.I.L.L Czy warto w to grać?

Recenzja Cajrek
10

Dragon Age II - największy crap uniwersum?

Recenzja toya_xd
Chat