Jak to działa
Przejdź do gry Warframe
Warframe
5.0 1 2221 0
20.06.2017

Szybko, zwięźle, dynamicznie

Zawsze interesowały Cię kllimaty ninja i wojowników z bronią białą ale jednocześnie nie chciałeś rezygnować z zamieszania i broni palnej? Nic straconego!

Warframe to darmowa gra od studia Digital Extremes utrzymana w klimatach Sciencie-Fiction. W grze wcielamy się w jedną z łącznie 5 frakcji, a dokładniej rzecz ujmując w grupę wojowników Tenno którzy są na skraju wymarcia do którego doprowadziło je imperium Grineer. Podczas wojny z przeważającymi siłami wroga, Tenno są na skraju eksterminacji jednakże Lotus, czyli tajemnicza osoba która prowadzi nas przez całą grę, wybuca wojowników Tenno z kriostazy, którzy okazują się niezwykłym asem w rękawie Tenno. Wybudzeni wojownicy wyposażeni są w niezwykle zaawansowane egzoszkielety które umożliwiają im wykonywanie wielu skomplikowanych manewrów, chornią wojowników przed obrażeniami oraz zapewniają potężne umiejętności bojowe. I właśnie w tym momencie zaczyna mieć znaczenie gracz, bowiem to własnie on obejmie kontrolę na wojownikiem w pancerzu. Studio odpowiedzialne za tą produkcję dało możliwość graczom niezwykle wysokiej personalizacji pancerza. Mimo że jego zmiana wyglądu opiera się na kilku detalach i kolorze, modyfikacja zdolności bojowych pozostawiona jest praktycznie w całości graczowi.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Podczas gry, będziemy mogli znaleźć modyfikacje do naszej broni, pancerza oraz strażnika. Mimo że w grze straszy niezwykle system "mikropłatności" ponieważ wszystko co jest dostępne trzeba kupić, studio nie zapomniało równierz o graczach typu Free 2 Play. Każdy przedmiot na rynku czy też surowiec można stworzyć lub znaleźć ewentualnie wymienić się z innymi graczami. Oprócz pancerza gracz dostaje dwie bronie. Główną którą może być począwszy od łuku po same wyrzutnie rakiet o dużej sile ognia. Dodatkowo zostaniemy wyposażeni w broń boczną jaką są pistolety automatyczne oraz pólautomatyczne a także dostaniemy broń do walki wręcz którą mogą być, topory, siekierki, miecze czy sztylety. Czego chcieć więcej? Wsparcia. Nic tak nie cieszy na polu bitwy jak ktoś lub coś co nam pomoże. Tutaj równierz studio Digital Extremes nie zawiodło i dostarczyło graczom strażników. Jest wiele rodzaji strażników, począwszy od psów bojowych zwanych kubrowami bo latające droidy które będą nas wspierać wieloma przydatnymi instukcjami bojowymi. nawiązując do wsparcia, wydawcy gry zaoferowali graczom głównie tryb kooperacyjny jednakże i tryby PvP ukazały się w tej pięknej produkcji. Gracze aby pozostać w kontakcie bez stwarzania specjalnych grup, otrzymali system klanów które zrzeszają Tenno pod jedną banderą aby razem ze zwiększoną siłą móc wspierać siebie nawzajem. Właściciele klanu oraz jego członkowie posiadają Dojo któe ma szereg pomieszczeń do zbudowania któe umożliwią członkom rozwój w badaniu nowych technologi a także pojedynkowanie się i wiele innych.

Mimo rozbudowanego systemu mikropłatności przedmioty ze statusem Prime muszą zostać wytworzone poprzez znalezienie schematów tak samo przez graczy posiadających płatną walutę, oraz przez tych którzy takiej nie posiadają co zwiększa nieco poziom równowagi między tymi dwoma grupami graczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W grze dostępne miscje rozgrywane są w 4-oosobwych grupach a tryby gry, zależą od miejsca wykonywania misji. Cała mapa misji została podzielona na kilka planet w naszym nieco ulepszonym układzie słonecznym. Poczynając na Ziemi, przez Merkurego Wenusa, Saturna i Jowisza, po Europę, Sednę, uran czy Neptun. Każda planeta posiada od 8 do 33 węzłów a na każdym znajdują się różne poziomy trudności oraz tryby gry.

Dostępne tryby to:

Przetrwanie - gdzie zadaniem gracza jest wytrzymać tak długo jak to możliwe w sektorze pilnując aby wciąż mieć tlen na statku. Z każdą sekundą robi się coraz trudniej a wojownicy zaczynają coraz bardziej odczuywać przytłaczającą przewagę liczebną wroga.

Obrona - w tej misji naszym zadaniem jest obronić artefakt Orokin, jedynej wymarłej frakcji której pozostałości dryfują w przestrzeni kosmicznej i kuszą znalazców do ich podjęcia. W misji obrona naszym zadaniem jest utrzymać pozycję przy reaktorze Orokin tak długo jak tylko damy rade.
Ewakuacja jest dostępna co 5 fal a im dłużej się wytrzyma, tym lepsze zgarnie się nagrody.

Eksterminacja - coś dla fanów wybijania przeciwnika do zera. To właśnie na tej misji naszym zadaniem jest wyczyścić sektor całkowicie z wrogich jednostek. Wrogowie im więcej tym wydaję się że mają wyższe poziomy. Bo tak też jest, im dalsza planeta tym większy poziom przeciwnika a zarazem większa ich ilość.

Obrona Mobilna - równierz obrona jednakże tym razem naszym zadaniem jest włamać się do terminala za pomocą wcześniej przedstawionej Lotus i bronić terminala do upłyu czasu. Im wyższy poziom misji tym więcej terminali na maksymalnej ich liczbie 6.

Przechwycenie - naszym zadaniem jest znalezienie poszukiwanego przez Tenno celu po czym obalenie go na ziemie i aresztowanie poprzez przeniesienie jego molekuł na statek Lotus. Misja efektowna i jakże dynamiczna.

Przejecię - coś dla miłośników przejmij punkt. Z dostępnych 4 punktów naszym zadaniem jest je zająć a następnie utrzymać do chwili ewakcuacji. Co rundę możlia jest ewakuacja lub pozostanie iw alczenie dalej. Co wybierzesz Tenno?
Zabójstwo - Misja tyczy się tylko i wyłącznie sektorów w których znajdują się bosowie. To tutaj gracze mogą zdobyć schematy poitrzebne do stworzenia wielu, przydatnych i pięknie zaprezentowanych pancerzy.

Wojownicy dostali możliwość rozwijania swojego profilu poprzez poziom mistrzostwa. Jego poziom to nic innego jak level właściciela pancerzy. Nie zrażajcie się jego niskim poziomem bowiem awansowanie to nie byle zadanie. Potrzeben do tego są dziesiątki godzin oraz masa czasu spędzonego na farmieniu surowców i levelowaniu broni. Tak, broń jak i strażnicy czy tez pancerze zdobywają poziom do maksymalnie 30 zwiększając swoją pojemność na modyfikacje dzięki czemu możemy coraz mocniej rozwijać naszego Warframe. Modyfikacje mogą być łączone w potężniejsze egzemplarze. Niejednokrotnie zabranie nam do tego celu kredytów, jednakże to równierze nie problem. Na wyższych poziomach możemy zarobić nawet 20 tysięcy po jednej misji.

Podsumowując:

Gra jest niezwykle dynamiczna i łączy walkę wręcz z bronią palną wręcz w idealną kompozycję narzędzi, praktycznie masowej zagłady.

Mikropłatności nie są tak bardzo uciążliwe jak to w wielu grach typu MMO.

Gra nie wymaga wcale potężnego komputera a jej zoptymalizowane ustawienia graficzne pozwalają na wysoko postawoiną personalizację.

Gra nie opciążą mocno łączą co pozwala na użytkowanie internetu innym urządzeniom w sieci na płynne korzystanie.

Na rozgrywkę nie trzeba długo czekać, czasami wystarczy nawet kilka sekund a mecze są bardzo dynamiczne.

Gra posiada równierz wsparcie dla DirectX 10 oraz posiada komunikację VoIP

W grze schematy oraz surowce zbiera się dość mozolnie co uniemożliwia wielu graczom szybkiego rozwoju. Trzeba wręcz przynolifić żeby można było szybko awansować.

Interesujący i wciągający system rozbudowy Dojo.

Samouczek wcale nienależy dla niektórych gracyz do najłatwiejszych.

Ocena która ponownie wśród moich recenzji jest subiektywna (tak jak to było w przypadku Fallen Earth) jest 10/10 i jest pierwszą grą, która zasłużyła na taką ocenę wśród mojej listy. Serdecznie polecam grę i zachęcam do aktywnego spędzania w niej czasu i oby technologia Orokin okazał się wam pomocna.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Saganie

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Historia Proplayerów - ScreaM

Recenzja matek091
2

Don't Starve - postacie

Poradnik rzulty
3

Warface Jak poradzić sobie w Warface?

Poradnik Killeq
4

The Outpost Nine: Episode 1 Recenzja Outpost Nine: Część pierwsza

Recenzja makan2k17
5

Zula Oto 5 porad, które pomogą Ci osiągnąć sukces w grze Zula:

Poradnik Adix74
6

World of Tanks SU-100 - Wstęp do potęgi

Recenzja HansOmen
7

Grand Theft Auto V (B2P) Franklin - dwudziestoparoletni kryminalista pochodzenia afroamerykańskiego

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
8

DOTA 2 Dlaczego warto grać Supportem? Ale jak?

Poradnik _Szusty_
9

Diablo III (B2P) Diablo III - czyli jedna z lepszych produkcji jakie znam.

Recenzja kabev1
10

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
Chat