Jak to działa
Przejdź do gry Wolni farmerzy
Wolni farmerzy
5.0 1 6408 0
10.12.2017

Wolni Farmerzy - tutorial

Prawdopodobnie znacie już grę Wolni Farmerzy. Jako, iż dzisiaj mija 8 lecie założenia mojego konta w tej grze(10.12.2009), postanowiłem napisać tutorial do niej dla nowych graczy. Wolni Farmerzy to gra o farmie, gospodarstwie. Sadzi się tu jedne z kilkudziesięciu rodzajów roślin. Ponadto dostępne do naszej dyspozycji zwierzęta, a także budynki. Na farmie pojawiają się także klienci. Chcą plony i artykuły pochodzenia zwierzęcego, a także wyroby. Dają niezłą gotówkę (początkowo) , a wraz z wzrostem poziomu stają się bardziej zachłanni i bardziej skąpi.
Posiadamy także ranczo dostępne od 5 poziomu. To taki domek. Mamy półkę na prezenty, pole pokazowe, właściwie wnętrze zależy tylko od naszej wyobraźni.
W grze mamy budynki :
Pole - to tu sadzimy plony. Początkowo mamy ograniczone miejsce, które można powiększyć za monetki.
Kurnik - drugi budynek. Dostaniemy go na 2 poziomie. Można w nim hodować kury, które można karmić zbożem i kukurydzą. Normalny czas oczekiwania na jajka wynosi 4 godziny. Można go skrócić do 2 godzin dzięki nadmiernym karmieniu kur. Na początek 2 kury, dzięki ulepszaniu kurnika możliwość posiadania 30 kur.
Obora - to tu hodujemy krowy. Możemy ją kupić na 11 poziomie. Dostajemy z krów mleko. Normalny czas oczekiwania na nie wynosi 12 godzin. Można go skrócić do 6, dzięki karmieniu krów koniczynami, lub rzepakiem. Na początek 1 krowa, dzięki ulepszaniu obory możliwość posiadania 6.
Owczarnia - tu hodujemy owce. Można ją nabyć na 14 poziomie. Dostajemy z niej wełnę dzięki owcom. Normalny czas oczekiwania wynosi 24 godziny. Można skrócić do 12 godzin, dzięki karmieniu owiec burakami pastewnymi i ziołami.
To wszystkie raczej podstawowe budowle. Więcej można dowiedzieć się na bieżąco w Wolnych Farmerach.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
W grze są także dwa miasta : El Farmado i El Fiszado. El Farmado to ważniejsze miasto, ponieważ to tu kupujemy nowe roślinki, zwierzęta, dekoracje. To tu są organizowane konkursy, w których można oddać swoje plony, by wygrać nagrodę. Ale po kolei. Powiem wam, jakie w tym mieście mamy "atrakcje"
Więc tak:
Handlarz Nasion - to tutaj prawdopodobnie będziecie kupować swoje pierwsze roślinki. Ale niech was nie zwiodą te ceny. Na targu prawdopodobnie kupicie te roślinki taniej
Sklep z Artykułami Budowlanymi - prawdopodobnie najbardziej bezużyteczny sklep w całej grze. Oczywiście jeżeli lubisz dekoracje, ja nie mam nic przeciwko temu. Ale POD ŻADNYM POZOREM nie kupuj ich tutaj. Na targu przeważnie znajdują się o wiele tańsze dekoracje. Do tego za niektóre dekoracje płacimy monetami.
Handlarz Bydła - przydatny sklep ze zwierzętami, ponieważ nigdzie indziej ich nie kupisz. (możliwe, że kiedyś się dało kupować je w umowie. nie wiem nie pamiętam)
Prezentomat - jeżeli chcesz zrobić komuś miły prezent, nie krępuj się! Kup coś w prezentomacie. Ale nie zalecam kupować prezentów za monetki. Naprawdę mogą ci się przydać.
Reklama - a oto miejsce na reklamę! Panie i Panowie! Jeżeli chcesz mieć więcej klientów na farmie, możemy wykupić reklamę. Niepotrzebna na wyższych poziomach. Jeżeli popatrzycie na zdjęcie powyżej, ja mam ich aż nadto.
Wszystko dla pszczelarza - sprzedaje pszczoły w środy i soboty. Trzeba mieć 22 poziom.
Konkurs - oddajemy plony, by wygrać.
Targ - oto wisienka na torcie. To tutaj gracze wystawiają swoje plony na sprzedaż. Dzięki targowi gra ma teraz prowizoryczną gospodarkę. Zwykle ja, by na 100% zarobić, wystawiam rzeczy za niską cenę. Wtedy ktoś na 100% kupi MOJE plony, ponieważ będą najtańsze.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Mamy jeszcze El Fiszado. To miasto jest mniej popularne, ponieważ nie ma tu co właściwie robić. Wystartowało w 2011 roku. Mamy tutaj:

Pedro Zbieracza - dajemy mu określoną ilość plonów, a on robi z tego nagrodę na regał.
Handlarka Recepturami - sprzedaje receptury do młyna na różne rzeczy. Nie dostajemy punktów.
Młyn - tutaj robimy z receptur prawdziwe rzeczy.
Farmoloteria - dostajemy kupony codziennie. Możemy je od razu wymienić na niespodziankę, albo zbierać na nagrodę.
Handlarz Rybkami - kupujemy tutaj rybki do Hodowli Rybek.
Leśniczówka - to tu robimy questy na El Drzewado.
El Drzewado to lasek, w którym hodujemy drzewka i ich drewno przerabiamy na jakieś rzeczy. Możemy robić materiały, by przerobić wygląd rancza, lub zrobić jakieś pamiątki.
Mamy także wejście na Strefę Piknikową. Tutaj pieczemy jedzenie, i robimy napoje. Stoisko z napojami i Bistro możemy kupić od określonego poziomu, a Lodziarnie i Piekarnie dostajemy za zrobienie zadań.

I oto całe Wolni Farmerzy - gra o farmie w której przefarmiłem 8 lat. Życzę tej grze 100 lat!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez BananoNinja

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Forge of Empires Punkty Rozwoju do czego służą i jak je zdobyć ?

Poradnik lasak
2

World of Tanks Strv 103B najlepszy niszczyciel X poziomu?

Recenzja ChUcKxPoMpA
3

Speedway Manager Speedway przez duże S

Recenzja Speedwayzks
4

The Elder Scrolls V : Skyrim - Spoczynek Żeglarza

Poradnik ChceBanana
5

Overwatch - poradnik dla początkującego Hanzo

Poradnik Porarzo
6

Rozpocznij swoją Przygodę w CS 2: Przewodnik dla Początkujących

Poradnik Montezuma0987
7

Fortnite Poradnik dla początkujących - Fortnite Battle Royale

Poradnik FajnyKotlet12
8

DOTA 2 5 najprostszych i najlepszych postaci na start w DOTA2

Poradnik Bananannannana
9

Minecraft Nadchodzi Minecraft 1.13

Poradnik KreiziGames
10

Margonem Fantastyczny świat Margonem

Recenzja LeeCoper
Chat